Postrzelali sobie (okręgówka)

MGKS Tolkmicko, zespół prowadzony przez trenera Adama Fedoruka, po zwycięstwie aż 5:0 nad Tęczą Miłomłyn został liderem ligi okręgowej. Pozostałe zespoły z naszego regionu spisywały się ze zmiennym szczęściem.

W tym sezonie w lidze okręgowej gra aż sześć zespołów z naszego regionu. Obok MGKS Tolkmicko, Zatoki Braniewo, Syreny Młynary i Wałszy Pieniężno do tego grona dołączył spadkowicz z czwartej ligi - Błękitni Orneta oraz beniaminek - Concordia Elbląg.
     Na inaugurację ligi najlepiej zaprezentowało się MGKS Tolkmicko, które na własnym boisku pokonało Tęczę Miłomłyn aż 5:0. Po dwudziestu minutach i dwóch bramkach Filipowicza gospodarze prowadzili już 2:0. W pierwszej odsłonie na listę strzelców wpisał się jeszcze Brzeziński i MGKS do przerwy prowadził 3:0. W drugiej połowie nadal stroną przeważającą byli piłkarze trenera Fedoruka, którzy zdobyli jeszcze dwie bramki i wygrali cały mecz 5:0.
     Także od zwycięstwa rozgrywki w okręgówce rozpoczął spadkowicz z IV ligi Błękitni Orneta. Od początku meczu przewaga należała do piłkarzy z Ornety, którzy do przerwy po bramkach Basałygo i Mackiewicza prowadzili 2:0. W drugiej odsłonie gra się już bardziej wyrównała. W 50 min. Syrena po strzale Dabkiewicza przegrywała już tylko 1:2 i wydawało się, że zdoła doprowadzić do wyrównania. W 65. min. Uzar pewnie wykorzystał rzut karny i gospodarze prowadzili już 3:1. Bardzo zacięte i wyrównane było ostatnie dwadzieścia minut tego pojedynku. Do bramki rywali dwukrotnie trafił najskuteczniejszy snajper Syreny Młynary Korzeb, jednak arbiter uznał tylko jedną bramkę, a przy drugiej dopatrzył się zagrania ręką. Ostatecznie trzy punkty pozostały w Ornecie.
     Połowiczny sukces odniósł kolejny z naszych reprezentantów Zatoka Braniewo, która zremisowała z GKS Wikielec 2:2. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 2 min. po trafieniu Dzwonkowskiego Zatoka prowadziła 1:0. Szybko stracona bramka nie podłamała jednak gości, którzy najpierw w 10 min. doprowadzili do remisu, a w 37 min. po strzale Harmacińskiego wyszli na prowadzenie 2:1. Na trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony do remisu 2:2 doprowadził Rutkowski. Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie.
     Od porażki swój udział w lidze okręgowej rozpoczęli piłkarze Concordii Elbląg. Na inaugurację elblążanie ulegli na własnym boisku Grunwaldowi Frygnowo 0:2. Pierwsza połowo była dość wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w siatce. Sytuacja zmieniła się po przerwie. W 65 min. bramkarza Concordii pokonał Markowski i goście wyszli na prowadzenie. Wynik meczu na 0:2 ustalił w 82 min. z rzutu karnego Szamaitet.
     Od porażki nowy sezon rozpoczęła także Wałsza Pieniężno, która uległa Dziadkowi Ossa Biskupiec Pomorski 2:3. Po 47 min. gry Wałsza przegrywała już 0:3. Ambitna gra w drugiej połowie sprawiła, że po bramkach Olszewskiego oraz Kielszni piłkarze z Pieniężna zmniejszyli rozmiary porażki, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu.

Komplet wyników 1. kolejki: Concordia Elbląg - Grunwald Frygnowo 0:2 (0:0), Błękitni Orneta - Syrena Młynary 3:2 (2:0), Start Nidzica - Czarni Rudzienice 0:0, Zatoka Braniewo - GKS Wikielec 2:2 (2:2), MGKS Tolkmicko - Tęcza Miłomłyn 5:0 (3:0), Olimpia Olsztynek - Iskra Narzym 3:3 (2:1), GKS Stawiguda - Olimpia Kisielice 2:0 (1:0), Dziadek Ossa Biskupiec Pomorski - Wałsza Pieniężno 3:2 (2:0).