Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powrót do historii (piłka ręczna)

Obradowało Walne Zebranie Członków Klubu Sportowego EB Start. Delegaci przyjęli sprawozdania ustępujących władz, którym udzieliły absolutorium. Dokonano też kosmetycznych zmian w Statucie, zmieniając nazwę klubu na Start Elbląg; wybrano nowe składy zarządu i komisji rewizyjnej, ale prezesa - nie.

Minęło 12 lat od chwili, gdy klub o nazwie EB Start i specjalizacji kobiecej piłki ręcznej zarejestrowano w Urzędzie Wojewódzkim w Elblągu. W dokumentacji, jaką przygotowano wówczas do rejestracji, podkreślono, że nowy klub przejmuje tradycje sekcji piłki ręcznej kobiet Elbląskiego Klubu Sportowego Start.
     Jednym z założycieli klubu EB Start była polsko-australijska spółka Elbrewery Company Ltd, która wzięła na siebie odpowiedzialność za podstawowe obowiązki finansowe. Stąd też w nazwie klubu pojawił się człon EB. Od kilku lat po piwowarskiej spółce pozostały tylko wspomnienia, ale dopiero teraz walne zebranie dokonało zmiany nazwy. I tak historia zatoczyła koło.
     EKS Start rozsypał się z powodu niewydolności finansowej. Uratowano jego częściowy dorobek, zakładając 27 maja 1993 r. sekcję kobiecego szczypiorniaka, która - jako jedyna - reprezentowała miasto na najwyższym w kraju poziomie rozgrywek. Obecna kondycja finansowa klubu też nie jest najlepsza, pomimo dużego wsparcia, jakie otrzymuje on od władz samorządowych Elbląga i grona wiernych sponsorów. Zawodniczki mają zapewnione stypendia sportowe, ale w indywidualnych kontraktach z nimi zawarto inne zobowiązania finansowe. W regulacji tych zobowiązań wobec piłkarek występują ponad dwumiesięczne zaległości.
     W przyjętej uchwale władze klubu zostały między innymi zobowiązane do pozyskania nowych sponsorów, którzy zapewnią utrzymanie w Elblągu kobiecej piłki ręcznej na najwyższym krajowym poziomie. Nowym władzom życzymy twórczej pracy, a drużynie powrotu do krajowej czołówki.
     

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Kibice pamiętajcie nie idąc na wybory, też glosujecie. Na obecną ekipę, która ma gdzieś sport – wystarcz popatrzeć na stadion, boiska i obiekty sportowe. Jedna hale to trochę mało jak na 12 lat władzy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Milośnik kiełbasy wyborczej(2006-11-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II