Czwartek 08-12-2016, imieniny Marii, Wirgiliusza

Powrót i zwycięstwo (piłka ręczna)

Po trzech tygodniach przerwy ponownie na parkiet wyszli szczypiorniści II-ligowego Techtrasu Darad Elbląg. Tym razem zespół Grzegorza Czapli pokonał w meczu wyjazdowym broniącą się przed spadkiem Cuiavię Inowrocław 28:26 (15:17).

Elblążanie do tego meczu przystąpili w dziesięcioosobowym składzie. W szeregach Techtransu z powodu kontuzji zabrakło Stypułkowskiego i Woźniaka, a Laskowski nie zagrał z powodu spraw osobistych. Absencja trzech zawodników sprawiła, że w meczu tym musiał wystąpić trener Grzegorz Czapla.
     Zespół gospodarzy, który nadal broni się przed spadkiem, przystąpił do tego spotkania z wielkim animuszem i wolą zwycięstwa. W 5. min gospodarze prowadzili 5:3 i taka różnica bramkowa utrzymywała się do 20. min kiedy to na tablicy widniał wynik 11:9 dla Cuiavii. W kolejnych 60 sekundach tego meczu po trafieniach Roszkowskiego i Lenarczyka elblążanie doprowadzili do pierwszego remisu w tym meczu 11:11. Drugi remis mieliśmy niespełna pięć minut później 14:14. W końcówce pierwszej odsłony ponownie szyki obronne poluzowali elblążanie, wykorzystali to szczypiorniści z Inowrocławia i na przerwę schodzili z różnicą dwóch bramek 17:15.
     Po przerwie gospodarze nadal grali mądrze w obronie i wyprowadzali szybkie, a co najważniejsze skuteczne kontrataki. Na dwanaście minut przed końcem Cuiavia prowadziła jeszcze 23:18, jednak końcowe minuty należały już do przyjezdnych. W 53. min mieliśmy kolejny remis 23:23, a chwilę później po bramkach Roszkowskiego i Czapli elblążanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W ostatnich minutach bardzo dobrze w bramce Techtransu spisywał się Szczepanik, który wybronił kilka ważnych piłek i ustrzegł elbląski zespół przed porażką. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Techtransu 28:26. Zespół z Inowrocławia po tej porażce znalazł się w jeszcze gorszej sytuacji i będzie mu bardzo trudno wywalczyć utrzymanie się w gronie drugoligowców.

Cuiavia Inowrocław - Techtrans Darad Elbląg 26:28 (17:15)

Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik - Roszkowski 11, Długosz 3, Ł. Janowicz 2, Lenarczyk 7, Januszewski 1, T. Janowicz 2, Czapla 2, Szarłowski 2

Komplet wyników 20. kolejki: Patria Buk - Aluminium Konin 21:13, Komandor Bydgoszcz - Tęcza Kościan 24:37, Gwardia Bosman Koszalin - Victoria Bartoszyce 38:30, Jurand Ciechanów - Nielba Wągrowiec 16:25, Cuiavia Inowrocław - Techtrans Darad Elbląg 26:28, Orlen II Płock - Huragan Morąg 10:0 (v.o.)