Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Sielanka nad Drużnem Sielanka nad Drużnem

Powstanie Centrum Szkolenia SZS w Sztutowie?

Elbląg, Powstanie Centrum Szkolenia SZS w Sztutowie? Janusz Pająk (fot. M).

W nadchodzący weekend odbędzie się XIV Zjazd Szkolnego Związku Sportowego, w którym będę uczestniczył - informuje Janusz Pająk, elbląski działacz, w mijającej kadencji członek Zarządu Głównego SZS. - Delegaci dokonają oceny dotychczasowej pracy władz związku i wyłonią nowy zarząd. Ja jadę na XIV Zjazd z misją zaprezentowania koncepcji utworzenia w Sztutowie Centrum Szkolenia SZS.

- Pomysł na takie nadmorskie centrum dojrzewał od kilku lat - mówi Janusz Pająk. - Praktycznie od roku 1995 roku organizujemy w Sztutowie letnie zgrupowania sportowe dla dzieci i młodzieży z całego kraju. Tu od roku 2001 na zlecenie Ministerstwa Sportu i ZG SZS odbywają się Międzynarodowe Zloty Organizatorów Sportu. Ostatnio Sztutowo stało się centrum sportowej rywalizacji zawodników skupionych w Polskim Związku Radioorientacji Sportowej. Przypomnę, że nasz elbląski SZS w Sztutowie dysponuje „Zieloną Szkołą” o 60 miejscach noclegowych, niedaleko jest stadion sportowy, hala ze sztuczną nawierzchnią, zapleczem sanitarnym i siłownią oraz zrealizowany ostatnio w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012” kompleks sportowy z boiskiem do piłki nożnej z trawą syntetyczną i boiskami do siatkówki i koszykówki. Ta ostatnia inwestycja przyspieszyła nasze starania o decyzję Zarządu Głównego SZS w sprawie utworzenia centrum sportowego szkolenia w Sztutowie. O pozytywne rozważenie tej propozycji do SZS zwróciły się również władze samorządowe Gminy Sztutowo. Argumentów przemawiających za nią jest bardzo dużo. Przede wszystkim doskonały, ekologiczny klimat, morze, urozmaicone tereny do treningów w plenerze i sprawdzone praktycznie możliwości organizacyjne gospodarzy. Powołanie Centrum Szkolenia Szkolnego Związku Sportowego pozwoli na całoroczną organizację zgrupowań sportowych dla dzieci i młodzieży zrzeszonej w Międzyszkolnych i Uczniowskich Klubach Sportowych, członków Szkolnego Związku Sportowego, jak również umożliwi pozyskanie środków finansowych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na modernizację Ośrodka Szkolenia z adaptacją budynku na całoroczną działalność i modernizację stadionu sportowego z wykonaniem bieżni tartanowej. Byłoby to pierwsze w kraju takie centrum Szkolnego Związku Sportowego. Będę zabiegał oto, żeby to zadanie zostało umieszczone w Programie Działania Szkolnego Związku Sportowego na lata 2009-2012 - podkreśla Janusz Pająk.

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Jak Pan będzie działał na takim poziomie jak pełniąc funkcję Sekretarza w Warmińsko-Mazurskim OZB, to cienko to widzę!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2008-12-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena .pl