512 918 555

Czerwień października Czerwień października

Poznaj najlepszych badmintonistów Elbląga

Elbląg, Poznaj najlepszych badmintonistów Elbląga fot. MOSiR

Zakończyła się kolejna edycja Grand Prix Elbląga w Badmintonie, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ostatnim akcentem minionego już sezonu były Indywidualne Mistrzostwa Elbląga.

Po raz ostatni w obecnym sezonie miłośnicy badmintona spotkali się w sali IV LO, by rywalizować w Indywidualnych Mistrzostwach Elbląga. Nim jednak zawodnicy wyszli na boisko, odbyło się wręczenie statuetek i podsumowanie VIII edycji Grand Prix Elbląga. W sezonie 2015/2016 w kategorii kobiet zwyciężyła elblążanka Jolanta Grzelak, która zdobyła 228 punktów. Drugą w tej klasyfikacji Agnieszkę Butkus z Gdańska wyprzedziła o 10 punktów, a trzecią Dorotę Rajczyk-Gałkowską aż o 108 punktów. Także do Elbląga trafiła statuetka dla najlepszego zawodnika w kategorii mężczyzn do 39 lat. Z dorobkiem 234 punktów zwyciężył Sławomir Narusz, drugie miejsce przypadło Lucjanowi Kirolowi (214 pkt.) z Godkowa, a trzecie zajął Przemysław Jaśniewski (194 pkt.).
     Niezwykle zacięta i wyrównana była rywalizacja w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat. Tu, różnica punktów u zawodników, którzy znaleźli się na podium, była niewielka. Ostatecznie z pierwszego miejsca mógł cieszyć się elblążanin Jacek Kosmaczewski, który we wszystkich rozegranych turniejach zgromadził na swoim koncie 234 punkty. Zaledwie o sześć oczek mniej miał drugi w tej kategorii Marek Kallas z Gdańska. Natomiast na najniższym stopniu podium rywalizację ukończył Artur Kuźmicki z Bartoszyc, zdobywca łącznie 222 pkt. Nieco mniejszym zainteresowaniem, w zakończonym sezonie, cieszyła się gra podwójna kobiet. W tej kategorii rywalizowały zaledwie cztery pary. Z tego grona najlepiej wypadł duet Ewa Dębogórska/Dorota Rajczyk-Gałkowska, który o dziesięć punktów wyprzedził debel Izabela Majchrzak/Magdalena Stankiewicz. Natomiast trzecie miejsce przypadło duetowi Agnieszka Butkus/Beata Ostaszewska (180 pkt.).
     Zdecydowanie więcej emocji wzbudziła gra podwójna mężczyzn, gdzie w całym sezonie rywalizowało aż trzynaście par. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że dwie pary mają ich taką samą ilość - po 228 pkt. Zgodnie z regulaminem wyższe miejsce zajął elbląski duet Jacek Kosmaczewski/Sławomir Narusz, który na swoim koncie miał w tym sezonie więcej turniejowych zwycięstw. Druga lokata przypadła braciom Lucjan i Mariusz Kirol z Godkowa, a trzecie miejsce zajął duet z Elbląga Przemysław Jaśniewski/Jerzy Machelski (204 pkt.). W ostatniej z kategorii czyli grze mieszanej pierwsze miejsce zajął duet Ewa Dębogórska/Lucjan Kiro (226 pkt.), drugie Agnieszka Butkus/Marek Kallas (210 pkt.), a trzecie Dorota Rajczyk-Gałkowska/Sławomir Narusz (198 pkt.).
     Po ceremonii wręczenia nagród przyszedł czas na rywalizację w Indywidualnych Mistrzostwach Elbląga, w których udział wzięło: 6 kobiet i 19 mężczyzn w grach pojedynczych, 3 pary kobiet i 10 par mężczyzn w grach deblowych oraz 8 par w rywalizacji mikstów. Wśród kobiet tytuł najlepszej zawodniczki Elbląga w sezonie 2015/2016 wywalczyła Dorota Rajczyk-Gałkowska, która w finale pokonała Izabelę Majchrzak 2:0. Natomiast trzecią lokatę zajęła Małgorzata Rama z Malborka. Wśród mężczyzn tytuł Indywidualnego Mistrza Elbląga trafił do Mariusza Jaworskiego z Malborka, który w finale pokonał 2:0 Tomasza Macielaka. Wśród mężczyzn na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Byczuk.
     Następnie przyszedł czas na gry podwójne. W gronie pań zwyciężył duet Dorota Rajczyk-Gałkowska/Ewa Dębogórska, drugie miejsce przypadło parze Izabela Majchrzak/Magdalena Stankiewicz, a trzecie duetowi Agnieszka Butkus/ Agata Kaja-Kowalicka. Zacięta walka o tytuł mistrzowski rozegrała się w grach podwójnych mężczyzn. W wielkim finale Krzysztof i Tomasz Macielak zmierzyli się z parą Mariusz Jaworski/Michał Łukaszuk. Po trzysetowej walce wygrana przypadła rodzinie Macielaków (ojciec i syn), którzy pokonali rywali 2:1. Na najniższym stopniu podium znalazła się para z Gdyni i Ornety Mateusz Byczuk/Piotr Kamiński. Jako ostatnie medale zostały rozdane w grach mieszanych. Tu najlepiej zaprezentował się duet z Gdańska Dorota Rajczyk-Gałkowska, który w meczu o pierwsze miejsce zwyciężył z parą Małgorzata Rama/Mateusz Byczuk 2:0. Trzecie miejsce przypadło parze z Elbląga i Godkowa, a zajęli je Ewa Dębogórska/Lucjan Kirol.
     Komplet wyników oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce GP Elbląga w Badmintonie. Nowy sezon Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozpocznie się we wrześniu.