Poznań za mocny (piłka ręczna)

Po raz rugi w tym sezonie piłkarze ręczni Techtransu Daradu musieli uznać wyższość szczypiornistów Grunwaldu Poznań. W meczu wyjazdowym podopieczni trenera Ludwika Fonferka przegrali 26:30 (13:15).

Sobotni mecz pomiędzy Grunwaldem a Techtransem to drugi pojedynek obu zespołów w tym sezonie. I po raz drugi lepsi okazali się piłkarze ręczni z Poznania. W pierwszym meczu rozegranym w Elblągu wygrali 30:28, a w sobotę byli już lepsi o cztery bramki wygrywając 30:26.
     Elblążanie pojechali na ten mecz bez Macieja Borukowicza, jednego z czołowych zawodników Techtransu. Przypomnijmy, że Borsukowicz tydzień temu w spotkaniu z AZS Zielona Góra doznał złamania nosa. Jego brak był aż nadto widoczny, choć koledzy z zespołu robili na boisko wszystko, by mimo osłabienia powalczyć o dwa punkty.
     Od początku gra była bardzo twarda i wyrównana. W pierwszych minutach nieco lepiej zaprezentowali się elblążanie, którzy po trzech bramkach Mariusza Babickiego i jednym trafieniu Marcina Lenarczyka, Łukasza Marca oraz Łukasza Januszewskiego prowadzili 6:3. Kolejne pięć minut gry to tym razem przewaga gospodarzy, którzy doprowadzili do remisu 6:6. Wynik remisowy utrzymywał się do 24 min. kiedy to na tablicy mieliśmy rezultat 11:11. Od tego momentu zarysowała się przewaga Grunwaldu, a ich akcje stawały się coraz bardziej groźne. Cztery zdobyte z rzędu bramki sprawiły, że tuż przed przerwą gospodarze prowadzili 14:11. W końcówce mogli jeszcze powiększyć prowadzenie, ale udaną interwencją popisał się bramkarz Techtransu Marek Wróbel, broniąc rzut karny. Podopieczni trenera Fonferka niemal rzutem na taśmę zdołali jeszcze przed przerwą zmniejszyć prowadzenie Grunwaldu do dwóch oczek 15:13. Bramki dla elblążan zdobyli Balawejder i Laskowski.
     W drugiej połowie ambitnie grający elblążanie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Cały czas utrzymywała się jednak 2-3 bramkowa przewaga gospodarzy. Sytuacja zmieniła się dopiero w 42 min. kiedy to Techtrans zniwelował straty do jednej bramki 22:21. Niestety, to wszystko na co tego dnia stać było elbląskich szczypiornistów. Kolejne minuty to znów lekka przewaga Grunwaldu, który w 55 min znów prowadził różnicą trzech oczek 27:24. Kiedy w 58 min. na tablicy widniał wynik 29:25 dla gospodarzy, stało się jasne, że Techtrans nie zdoła wywieźć z Poznania choćby jednego punktu.

Grunwald Poznań - Techtrans Darad Elbląg 30:26 (15:13)
     Techtrans: Wróbel, Z. Korzeniowski - Marzec 3, Laskowski 3, Stypułkowski, Balawejder 1, F. Korzeniowski, Januszewski 3, Długosz, Kancelarczyk 1, Lenarczyk 4, Masiak, Dąbrowski 4, Babicki 7.

Komplet wyników 13. kolejki: Sparta Oborniki - Wolsztyniak Wolsztyn 31:24, KKKF Żukowo - Traveland Społem Olsztyn 22:43, SMS Gdańsk - Gwardia Koszalin 38:36, Sokół Kościerzyna - Tęcza Kościan 29:30, AZS UZ Zielona Góra - Gwardia Opole 26:21, Grunwald Poznań - Techtrans Darad Elbląg 30:26.