Pracowity weekend (halówka I)

Dwie kolejki rozegrali w miniony weekend piłkarze I ligi. Komplet punktów zdołały wywalczyć jedynie dwa zespoły z czołówki tabeli, czyli Elwo i Służby Miejskie. Najsłabiej spisał się dotychczasowy lider - Concordia/Fachman - który nie zdobył ani jednego punktu i spadł na szóste miejsce w tabeli.

W sobotnie popołudnie zespoły rozegrały mecze 4. kolejki. Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie, w którym Victoria zmierzyła się z Elwo. Po 22. min i bramkach Wojciecha Bonieckiego oraz Macieja Chwoszcza Elwo prowadziło 2:0. W ostatnich minutach Victoria wzięła się za odrabianie strat, dwukrotnie zmniejszała prowadzenie rywali do jednej bramki, ale ostatecznie mecz zakończył się wygraną Elwo 4:2.
     Zacięty pojedynek stoczyły także zespoły Specjala i Służb Miejskich. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły Służby po bramce Pawła Millera. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Rafał Lepka doprowadził do remisu 1:1. Wynik ten utrzymywał się aż do ostatnich minut, kiedy to po strzale Adama Bielskiego piłka wylądowała w bramce Specjala i tym samym Służby zainkasowały trzy punkty.
     Spokojnie i dość wysokie zwycięstwo odniósł Asenhajmer, który pewnie pokonał EC 4:0. Po pierwszych wyrównanych fragmentach pojedynku wreszcie w 11 min. bramkarza EC pokonał Janusz Buczkowski. Minutę później było już 2:0 po golu Krzysztofa Gołębiewskiego. W drugiej połowie Asenhajmer dołożył jeszcze dwie bramki inkasując tym samym kolejne trzy punkty.
     Natomiast ostre starcie miały ze sobą zespoły Cocnordii/Fachmana i Alstomu. Prowadząca jak do tej pory Concordia już w 9 min. straciła bramkę po strzale Łukasza Januszewskiego. Dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie do remisu doprowadził Paweł Sinica. Kolejne minuty były już popisowe w wykonaniu Alstomu, a dokładnie strzelca dwóch bramek Roberta Bojanowskiego. W końcówce spotkania zawodnikom obu zespołów puściły nerwy, przez co sędziowie zmuszeni byli pokazać aż dwie czerwone kartki.

Komplet wyników 4. kolejki:

Przeciwlotnik - DRE 3:2 (1:1)
     0:1 - Wojtas (3.), 1:1 - Jaszkiewicz (10.), 2:1 - Iwicki (19.), 2:2 - M. Zając (22.), 3:2 - Wojtas (28-sam.).
     EZE S.A. - EPEC 1:1 (1:0)
     1:0 - Korzeb (10.), 1:1 - Zankowicz (23.).
     Victoria - Elwo 2:4 (0:1)
     0:1 - Boniecki (4.), 0:2 - Chwoszcz (22.), 1:2 - Lech (27.), 1:3 - Wielgat (28.), 2:3 - Sambor (28.), 2:4 - Wielgat (29.).
     EC - Asenhajmer 0:4 (0:2)
     0:1 - Buczkowski (11.), 0:2 - Gołębiewski (12.), 0:3 - Szałachowski (22.), 0:4 - Gołębiewski (25.).
     Specjal - Służby Miejskie 1:2 (0:1)
     0:1 - P. Miller (7.), 1:1 - Lepka (16.), 1:2 - Bielski (27.).
     Concordia/Fachman - Alstom 1:3 (0:1)
     0:1 - Januszewski (9.), 1:1 - Sinica (17.), 1:2 - Bojanowski (24.), 1:3 - Bojanowski (29.).
     14.BUZL - REM 4:1 (0:0)
     1:0 - Szopiński (20.), 2:0 - Zieliński (21.), 3:0 - Zieliński (21.), 4:0 - Gryka (24.), 4:1 - Konieczki (26.).
     Cleaner - Stokrotki 4:1 (3:0)
     1:0 - Niesiobędzki (6.), 2:0 - Niesiobędzki (10.), 3:0 - Jaromiński (13.), 3:1 - Czurakowski (19.), 4:1 - Jaromiński (30.).

Niedzielną kolejkę rozpoczął pojedynek pomiędzy zespołami EPEC i EC. W pierwszej połowie więcej sytuacji do zdobycia bramki mieli piłkarze EC, ale brakowało skutecznego wykończenia. Wreszcie na sekundy przed końcem pierwszej połowy bramkarza EPEC-u pokonał Jakub Sznajder. Po zmianie stron gra się nieco wyrównała, choć inicjatywa nadal należał do EC. Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 20 min. Maciej Młotowski.
     Niesamowicie zacięty i wyrównany był natomiast pojedynek pomiędzy Asenhajmerem i Specjalem. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Asenhajmera po golu w 5 min. Krzysztofa Gołębiewskiego. Kolejne minuty przyniosły jednak bramki Specjalowi. Najpierw do siatki rywali trafił Łukasz Gładek, a chwilę później na 2:1 podwyższył Damian Gut. Tuż przed przerwą po golu Szymona Szałachowskiego notowaliśmy drugi remis w tym spotkaniu 2:2. Druga połowa to popis umiejętności strzeleckich Damian Guta, który najpierw w 22, a później w 24 min. zdołał pokonać bramkarza rywali. W ostatnich minutach Szałachowski zdołał zimniejszych rozmiary porażki, ale na wyrównanie Asenhajmerowi zabrakło już czasu.
     Nadal bez zwycięstwa są Stokrotki, które tym razem uległy Victorii 4:6. Mecz ten ułożył się po myśli Victorii, która już w 3 min. po golu Łukasza Lubasińskiego objęła prowadzenie. Kolejne minuty to jednak popisowa gra Stokrotek, które w na początku drugiej połowy prowadziły już 3:1. Niestety od tego momentu na parkiecie dominowali już piłkarze Victorii, którzy najpierw po dwóch bramkach Krzysztofa Lecha doprowadzili do wyrównania 3:3, a cały mecz zakończył się ich wygraną 6:4.

Komplet wyników 5. kolejki:

EPEC - EC 0:2 (0:1)
     0:1 - Sznajder (15.), 0:2 - Młotowski (20.).
     Alstom - 14.BUZL 3:3 (1:1)
     1:0 - Kania (4.), 1:1 - Zieliński (7.), 2:1 - Bojanowski (17.), 2:2 - Zieliński (18.), 2:3 - Birkholc (25.), 3:3 - Kuczyński (26.).
     Służby Miejskie - Concordia/Fachman 5:0 (3:0)
     1:0 - P. Miller (9.), 2:0 - Stodulski (10.), 3:0 - Bielski (15.), 4:0 - M. Miller (20.), 5:0 - Bielski (23.).
     Asenhajmer - Specjal 3:4 (2:2)
     1:0 - Gołębiewski (5.), 1:1 - Gładek (11.), 1:2 - Gut (12.), 2:2 - Szałachowski (14.), 2:3 - Gut (22.), 2:4 - Gut (24.), 3:4 - Szałachowski (28.).
     Stokrotki - Victoria 4:6 (2:1)
     0:1 - Lubasiński (3.), 1:1 - Zboch (13.), 2:1 - Zboch (14.), 3:1 - Obrębski (16.), 3:2 - Lech (18.), 3:3 - Lech (19.), 3:4 - Babiński (23.), 3:5 - Sambor (25.), 3:6 - Lubasiński (28.), 4:6 - Czurakowski (28.).
     REM - Cleaner 4:1 (0:0)
     0:1 - Jaromiński (16.), 1:1 - Skowyra (26.), 2:1 - Konieczki (26.), 3:1 - Albrecht (27.), 4:1 - Borycki (30.).
     DRE - EZE S.A. 2:2 (1:0)
     1:0 - Wojtas (11.), 1:1 - Korzeb (20.), 2:1 - M. Zając (23.), 2:2 - Czarnecki (28.).
     Elwo - Przeciwlotnik 4:1 (2:0)
     1:0 - Gasiński (6.), 2:0 - Chwoszcz (10.), 3:0 - Dreszler (18.), 4:0 - Dreszler (20.), 4:1 - Grabarek (28.).