Środa 07-12-2016, imieniny Ambrożego, Marcina

Przebudzenie EC (liga miejska)

Coraz ciekawsze robią się rozgrywki Ligi Miejskiej. Wprawdzie nadal na prowadzeniu znajduje się zespół Concordii, ale jego przewaga nad kolejnymi czterema drużynami znacznie stopniała.

W pierwszym i chyba najciekawszym meczu szóstej kolejki Stokrotki uległy Auto El 1:2. Była to pierwsza porażka w tym sezonie ekipy Stokrotek. Po pierwszych dość wyrównanych minutach później lekką przewagę osiągnęło Auto El, które zdobyło bramkę. Jednak na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy Stokrotki ładnym strzałem z dystansu wyrównały. W drugiej odsłonie meczu trwała zacięta i wyrównana walka, nie brakowało szybkich akcji podbramkowych z obu stron, ale skuteczniejsi okazali się piłkarze Auto El zdobywając drugą bramkę.
     Także ciekawe widowisko zafundowały nam ekipy Concordii i PKP. Po pierwszej połowie i bardzo dobrej grze zespół PKP prowadził z liderem aż 3:0. Wydawało się, że losy meczu są już przesądzone, jednak ambitnie grająca Concordia w drugiej połowie zdołała odrobić straty i mecz zakończył się remisem 3:3.
     W spotkaniu Kromet - Pujan, dwóch zespołów ze środka tabeli zanotowaliśmy remis 1:1. Oba zespoły w całym meczu stworzyły kilka dogodnych sytuacji, ale żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją stronę. Wprawdzie po pierwszej części gry bliżsi wygrania byli piłkarze Pujana, którzy prowadzili 1:0, ale po przerwie Kromet zdołał wyrównać.
     Najgorsze dni mają już chyba za sobą zawodnicy EC. Ubiegłoroczny mistrz ligi wygrał drugi mecz z rzędu i zrobił to w sposób bardzo przekonujący. Wprawdzie rywal nie był zbyt wymagający, ale wyżej notowane zespoły nie wygrały tak wysoko z Pocztowcem jak właśnie EC. Po pierwszej połowie EC prowadziło 3:0 i w pełni kontrolowało przebieg gry na boisku. Po zmianie stron EC dorzuciło jeszcze pięć bramek i mecz zakończył się ich wygraną 8:0.
     W ostatnim meczu szóstej kolejki Alstom pokonał Mazurskie Meble 2:0. Tylko w pierwszej połowie ekipa MM stawiała opór piłkarzom Alstomu. W drugiej odsłonie lepszy okazał się już Alstom, który swoją przewagę udokumentował zdobyciem dwóch bramek.

Komplet wyników 6. kolejki: Stokrotki - Auto El 1:2 (1:1), Concordia - PKP 3:3 (0:3), Kromet - Pujan 1:1 (0:1), EC - Pocztowiec 8:0 (3:0), Alstom - MM 2:0 (0:0).

Zestaw par 7. kolejki: poniedziałek 22. września: Concordia - Alstom - godz. 16.15, Stokrotki - Kromet - godz. 17.15; wtorek 23. września: MM - PKP - godz. 15.50, Pocztowiec - Pujan - godz. 16.50, EC - Auto El - godz. 17.50.

• Małoletni sędzia liniowy w piątkowej serii spotkań mógłby się nauczyć przepisów i reagować na to co dzieje sie na boisku a nie na to co krzyczą ludzie z ławek, ten chłoptaś oderwany od mamusiowego cyca powinien uczyć się elementarza a nie sędziować mecze w stroju sędziowskim......a poza tym wszystko OK. Pozdrowienia dla wszystkich grających i obserwujących.
    0 0
    :-))(2003-09-21)
  • Panowie redagujący informacje lub wydarzenia , niech skupią się bardziej na swojej pracy. Brawa dla ekipy AUTO EL.
    0 0
    JAREK(2003-09-21)
  • Brawo sędziowie!!! Dzięki Wam Concordia zdobyła jeden punkt z PKP. Dziwi mnie to że tak dorośli panowie, są tak głupi i jednostronni.
    0 0
    Kibic(2003-09-21)
  • Bo przecierz panowie sędziowie to zwykli ludzie, też muszą jakoś zarabiać a wogóle co w przerwie meczu Concordia-Pkp robił człowiek Concordi na środku przy szanownym ,,GREMIUM'' sędziowskim......???!!!!!!! Dajcie spokój myślę,że lepiej grałoby się bez sędziów gdyż coraz częściej psują widowisko.
    0 0
    KOLEŚ(2003-09-22)
  • Ja również w sprawie sędziowania meczów Ligi Miejskiej. Panowie arbitrzy! Zwracam się do Was, abyście rzeczywiście byli bardziej obiektywni w swoim postępowaniu. To co robiliście w piątek przekraczało wszelkie granice. Zacznę od początku - po pierwsze, dlaczego gwiżdżecie "za łacinę" tylko w przypadku niektórych drużyn? W meczu Pujana gwizdaliście dosłownie co kilka minut, natomiast w meczu Alstomu, gdzie łaciny było zdecydowanie więcej sędzia wyraźnie nie był zainteresowany przerywaniem gry ( czyżby obawa przed niejakim "Bulim" )? Panowie, bądźcie konsekwentni - albo wszyscy albo nikt! Niech Pujan nie płaci za to frycowego, tylko dlatego, że są "nowi". A może macie swoje własne przepisy, które wymyślacie na poczekaniu?! Po drugie - znów Wasz brak konsekwencji - macie także własne przepisy odnośnie pokazywania kartek. W meczu EC z Pocztowcem wychodzący na czystą pozycję zawodnik EC został sfaulowany przez bramkarza. I co? I pokazaliście mu Panowie żółtą kartkę! Ja się pytam dlaczego? Nawet dziecko wie, że przepisy mówią w takiej sytuacji o kartce czerwonej. Na szczęście sprawiedliwości stało się zadość ( kilka minut potem bramkarz obejrzał drugą żółtą kartkę - oczywiście za drugi już faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku EC ). Panowie arbitrzy ( liniowi także! ) - jako że staram się, aby moje wypowiedzi były obiektywne nie używam słów mocniejszych niż to, co jest konieczne. Wbrew pozorom nie jestem też stronniczy i nie kibicuję tylko Pujanowi ( notabene strasznie się skompromitowali w meczu z Krometem ). Zastanówcie się nad swoim postępowaniem i sędziujcie konsekwentnie i obiektywnie. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów Ligi Miejskiej.
    0 0
    Arbiter Elegancji(2003-09-22)
  • moim skromnym zdaniem to stokrotki są super
    0 0
    landryna(2003-09-24)
  • A moim skromnym zdaniem panie Arbitrze Elegancji niewidziałeś jak bramkaz Pocztowca był brutalnie faulowany w polu 5 m i napastnik nawet niedostał ustnego upomnienia. A gdybys widział głowę bramkaża jak wyglądała po tym kopi to byś sie zastanowił kto jest bardziej brutalny , bramkaż czy napastnik!! No i oczywiście bramkaz mu oddał z nawiązką tylko ,ze teraz niezagra w polu tam na lewym skrzydełku bo ma zerwany bark. No i do końca ligi bedzie się kurował i jeszcze troszeczkę dłużej!!!
    0 0
    PostMen(2003-09-25)
  • sędziowie vs Alstom: znają się od paru lat z jednego osiedla lub okolicy więc swój swego nie da skrzywdzić.
    0 0
    (2003-09-25)
  • sedziowie wypaczyli wynik w meczu Concordia-PKP. To kolejarz byli w tym meczu druzyna lepszą i to oni powinni wygrać ten mecz. Szczegolnie zle zachowal sie sendzia glowny, ktory w drugiej polowie zagwizdal tylko raz na korzysc PKP! A praca sedziow liniowych byla wrecz skandaliczna, szczegolnie przy ostatniej bramce, gdzie dyl ewidentny spalony.