Przebudzenie lidera (A-klasa)

Po dwóch z rzędu porażkach wreszcie komplet punktów zdobył lider rozgrywek Zalew Batorowo. Remis 1:1 zanotował natomiast Mlexer Elbląg w spotkaniu wyjazdowym z LZS Smolajny.

Prowadzący w tabeli Zalew Batorowo wreszcie przerwą złą passę i w sobotę pokonał na wyjeździe Piasta Wilczęta aż 4:0. Przewaga gości była w tym spotkaniu niepodważalna. Zalew, jak na lidera przystało, grał mądrzej, lepiej, a co najważniejsze - skuteczniej od swoich rywali, przez co po pierwszej połowie prowadził 2:0. Po zmianie stron piłkarze z Batorowa dorzucili jeszcze dwie bramki pewnie odnosząc drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Wygrana lidera jest o tyle cenniejsza, że kolejne punkty straciła druga w tabeli Granica Zagaje, przez co przewaga Zalewu wynosi już cztery oczka.
     Cenny punkt wywalczył natomiast Mlexer Elbląg, który w pojedynku wyjazdowym zremisował 1:1 z LZS Smolajny. W pierwszej połowie częściej przy piłce byli gospodarze, jednak to elblążanie groźniej atakowali. Trzech doskonałych sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jacek Ulaszek. W drugiej gra niewiele się zmieniła, jednak kibice doczekali się bramek. W 80 min. fatalny błąd jednego z obrońców Mlexera wykorzystali rywale i objęli prowadzenie 1:0. Elblążanie zdołali wyrównać zaledwie piec minut później po tym, jak strzałem z około 25 metrów popisał się Ulaszek. W ostatnich pięciu minutach Mlexer osiągnął znaczną przewagę, jednak nie zdołał już strzelić zwycięskiej bramki.
     W pojedynku zespołów zajmujących dolne lokaty zdecydowanie lepsze okazało się GLKS Gronowo Elbląskie, które na własnym boisku pokonało Czarnych Małdyty 4:1. Po tym zwycięstwie zespół z Gronowa opuścił ostatnie miejsce w tabeli właśnie na rzecz ekipy z Małdyt.

Komplet wyników 17. kolejki: Piast Wilczęta - Zalew Batorow 0:4, GLKS Gronowo Elbląskie - Czarni Małdyty 4:1, Gmina Braniewo - Polonia II Pasłęk 2:2, Victoria Rychliki - Antares Zajezierze 3:0, Warmiak Wojciechy - Zalew Frombork 5:0, LZS Smolajny - Mlexer Elbląg 1:1, Granica Zagaje - GLKS Miłakowo 2:5.

• Pomowiec to już "rozpędzona lokomotywa". Ciężko będzie ich zatrzymać. Mecz z Czarnymi to było święto. Bębny, trąbki i ciągły doping ponad 200 osób - naprawdę ukłony dla kibiców. Takiej atmosfery brakuje nawet na III lidze w Elblągu. Mecz tylko w 1 połowie był wyrównany. Po zmianie stron małe zmiany w ustawieniu i w 20 minut było po meczu - 3:0 i opadła chęć do gry przyjezdnych. Czarni strzelili jeszcze bramkę na 3:1 ale odpowiedź POMOWCA natychmiastowa - 4:1 i jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Abstrachując od wyniku gra obu drużyn stała na niezłym poziomie. Obie ekipy powinny znajdować się w czubie tabeli a nie bronić się przed spadkiem. GRONOWO utzyma się w lidze i trzymamy kciuki za Czarnych. Grają naprawdę fajną piłkę. GLKS jedzie do Zajezierza po 3 pkt choć na tym pseudoboisku nie będzie łatwo. Za 2 tygodnie zapraszamy wszystkich do Gronowa (08.05.2004 g. 13.00) !!!!!!!!!! Przyjedzie POLONIA PASŁĘK II.
  • Brawa dla Pomowca, jeszcze raz brawa! Nie dość tego że to dobra zorganizowana drużyna to jeszcze świetna atmosfera i mądrzy piłkarze, jeszcze raz brawo!
  • Fajnie,że jesteście pod wrażeniem swojej drużyny,ale trochę szacunku dla kiboli z Olimpii!Na takie klimaty możecie jeszcze długo czekać,ale pracujcie nadal nad tym!Powodzenia!
  • Szacuneczek dla wszystkich kibiców dobrej piłki
  • Zajezierze-Pomowiec 1:2
  • ZALEW BATOROWO jest aktualnie najlepszym klubem świata (oraz z najlepszymi juniorami pod słońcem)-co udowadniają na boisku w każdym meczu wygrywając np. 13-1,10-0,7-0.
    0
    0
    boguś(2004-05-05)
  • Aktualności ZALEWU BATOROWO (w pełni elbląskiego klubu z wielkimi tradycjami): -nasi juniorzy po 13-stu kolejkach pewnie prowadzą w tabeli A-klasy juniorów z dorobkiem 35-ciu punktów oraz przewagą 4-ech punktów nad drugimi w tabeli Czarnymi Małdyty. -WMZPN zawiesił dyscyplinarnie w prawach zawodnika na 3 mecze aktualnego króla strzelców Radosława Lisowskiego za niesportowe zachowanie podczas wyjazdowego meczu przeciwko Piastowi. -ostatnio w bardzo wysokiej formie i dyspozycji(co pokazują i udowadniają podczas każdego meczu) znajdują się i wyróżniają dwaj zawodnicy, którzy stanowią trzon drużyny oraz którymi od jakiegoś czasu interesują się silniejsze kluby, są to:środkowy obrońca, zawsze czujny i waleczny w starciach z rywalami. bezlitosny dla żałosnych napastników z innych klubów- Łukasz Trzos, oraz wyróżniający się fenomenalną techniką, skutecznym dryblingiem oraz niekonwencjonalnymi zagraniami, którymi zadziwia wszystkich-prawy pomocnik Krzysztof Danielewicz. -zarząd klubu postawił ultimatum zawodnikom zalewu(juniorom), że jeżeli nie wywalczą awansu do ligi okręgowej to trener zespołu Bogusław Radziewicz będzie musiał pożegnać się z fotelem trenera, a najlepsi zawodnicy odejdą do lepszych klubów.