Przebudzenie Zatoki (okręgówka)

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Zatoki Braniewo. Pewne trzy punkty wywalczyły także zespoły MGKS Tolkmicko i Wałszy Pieniężno. Dzięki remisowi 1:1 ze Startem Nidzica Syreną Młynary opuściła strefę spadkową.

Po trzech z rzędu porażkach tym razem piłkarze Zatoki Braniewo odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Podopieczni trenera Pawła Karpowicza wygrali na wyjeździe z wiceliderem Warmiakiem Łukta aż 4:0. Być może po tym meczu braniewianie złapią odpowiedni rytm i z kolejki na kolejkę będzie już coraz lepiej. Goście bardzo szybko bo już w 7 minucie objęli prowadzenie za sprawą Krzysztofa Sikorskiego. Z upływem czasu coraz bardziej rysowała się przewaga Zatoki. Gospodarze zaskoczeni takim obrotem sprawy zupełnie się pogubili. Wykorzystali to przyjezdni i w 16 min. na 2:0 podwyższył Łukasz Sorkowicz. Niespełna dziesięć minut później było już 3:0 po tym jak bramkarza z Łukty pokonał Sławomir Łyko. W drugiej połowie gra się już bardziej wyrównała. Momentami strona przeważający byli nawet gospodarze, ale bardzo uważnie spisywała się braniewska obrona. W 77 min. nieporadność obrońców gospodarzy wykorzystał Wojciech Gawryś ustalając wynik meczu na 4:0.
     Pewne i przekonujące zwycięstwo odniósł także MGKS Tolkmicko pokonując na własnym stadionie 3:0 Olimpię Olsztynek. Zespół trenera Adama Fedoruka wreszcie zagrał tak, jak sobie tego życzył trener. Gospodarze od początku do końca byli stroną przeważającą. Pierwszą bramkę kibice zobaczyli już w 10 mi. kiedy to golkipera Olimpii pokonał Bogdan Wojtas. Piłkarze z Tolkmicka poszli za ciosem i niespełna kwadrans później za sprawą Macieja Grabowskiego podwyższyli na 2:0. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Nadal stroną przeważającą byli gospodarze, którzy w 70 minucie zdobyli trzecią bramkę, a jej autorem okazał się Paweł Kacała.
     Cenny punkt wywalczyli piłkarze Syreny Młynary którzy na własnym boisku zremisowali z trzecim w tabeli Startem Nidzica 1:1. Mecz ten rozgrywany był przy silnie wiejącym bocznym wietrze, co utrudniało grę obu ekipom. Jako pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni. W 17 min. zdaniem arbitra obrońca Syreny faulował w polu karnym zawodnika gości i sędzia wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem karnego okazał się Kostowski. Gospodarze wyrównali w 32 minucie. Po rzucie rożnym w zamieszaniu na polu karnym najprzytomniej zachował się Wiesław Korzeb, który z bliskiej odległości wepchnął piłkę do siatki. W drugiej części meczu stroną przeważająca byli gospodarze, jednak nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoja stronę. Wywalczony jeden punkt pozwolił Syrenie opuścić strefę spadkową.
     Bardzo ciekawy przebieg miał mecz w którym Wałsza Pieniężno podejmowała ostatni w tabeli Grunwald Frygnowo. Wystarczył zaledwie kwadrans, by goście za sprawą Koszeli oraz Rudowskiego prowadzili 2:0. Zaskoczenia takim obrotem sprawy gospodarze nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Dariusz Kaczmarczyk. Zaledwie pięć minut po przerwie mieliśmy już remis 2:2, a bramkę zdobył Paweł Miliński. Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestać. W kolejnych akcjach bardzo dobrze zaprezentował się Jan Byk, który najpierw w 64, a później w 75 min. pokonał bramkarza gości. Wynik spotkania ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Dariusz Kaczmarczyk.

Komplet wyników 19. kolejki: Syrena Młynary - Start Nidzica 1:1 (1:1), MGKS Tolkmicko - Olimpia Olsztynek 3:0 (2:0), Wałsza Pieniężno - Grunwald Frygnowo 5:2 (1:2), Olimpia Kisielice - GKS Wikielec 0:1 (0:1), Warmiak Łukta - Zatoka Braniewo 0:4 (0:3), Czarni Rudzienice - Tęcza Miłomłyn 4:1 (2:0), Zamek Kurzętnik - Drwęca Samborowo 6:0 (4:0), Iskra Narzym - GKS Iława 1:0 (0:0).