Przeciwlotnik odlatuje (halówka I)

Przeciwlotnik to jedyny jak do tej pory zespół, który w pięciu kolejkach nie stracił punktu i on przewodzi w lidze. Mimo dwóch z rzędu remisów drugą pozycję utrzymał Specjal.

Po pięciu kolejkach pozostaje już tylko jeden zespół, który w tegorocznych rozgrywkach nie stracił jeszcze punktu. Mowa oczywiście o Przeciwlotniku, który w niedzielę pokonał Straż Pożarną 5:1. Spotkanie rozpoczęło się od bramek Macieja Chwoszcza oraz Adama Raczyńskiego i prowadzenia Przeciwlotnika 2:0. W końcówce pierwszej odsłony Piotr Kołecki zdobył wprawdzie kontaktową bramkę dla Straży, ale jeszcze w tej samej minucie po bramce Piotra Jaszkiewicza lider znów prowadził różnicą dwóch bramek. Po zmianie stron bramki padały już tylko dla Przeciwlotnika. Najpierw po raz drugi do siatki rywali trafił Chwoszcz, a wynik spotkania na 5:1 ustalił Piotr Iwicki.
     Swoje loty obniżył nieco Specjal, który zanotował drugi z rzędu remis. W piątek w zaległym meczu 3 kolejki zremisował z Asenhajmerem 3:3, a w niedzielę w meczu Specjala z REM padł remis 2:2. Spotkanie lepiej ułożyło się dla ekipy REM, która już w 4 min. po trafieniu Michała Niesiobędzkiego objęła prowadzenie. Pięć minut później do bramki rywali trafił Bartłomiej Berdzik i REM prowadził 2:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczął Specjal, który w 16 min. po golu Łukasza Gładka przegrywał już tylko 1:2. Kolejne minuty to wyrównana walka obu ekip, która nie przynosi kolejnych bramek. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną drużyny REM, na kilkanaście sekund przed końcem wyrównującą bramkę dla Specjala zdobył Krzysztof Machiński.
     Najwyższe zwycięstwo w 5 kolejce zanotowały Służby Miejskie, które pokonały aż 6:0 ekipę EC. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak aż tak wysokiego zwycięstwa Służb Miejskich. Wprawdzie po bramkach Grzegorza i Pawła Millerów zespół ten prowadził 2:0, ale rywale także groźnie atakowali. Zupełnie inaczej wyglądała druga odsłona pojedynku, w której zdecydowanie dominowały już Służby Miejskie. Efektem takiej gry były jeszcze cztery bramki i wysokie zwycięstwo.
     Wyborną formę strzelecką zaprezentował w niedziele zawodnik Stokrotek Robert Czurakowski, który w meczu z Energą aż cztery razy wpisał się na listę strzelców. To właśnie po trafieniach Czurakowskiego w 2 i 12 min. Stokrotki prowadziły 2:0. Ambitnie grająca Energa w ostatnich trzech minutach zdołała jednak wyrównać za sprawą Piotra Rutkowskiego i Marcina Sorkowicza. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęła Energa, która wyszła na prowadzenie 3:2 - drugą bramkę strzelił Rutkowski. Wówczas to znów do akcji wkroczył Czurakowski, który, zdobywając swoją trzecią bramkę, doprowadził do remisu 3:3. I kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem, równo z syreną końcową po raz czwarty do bramki rywali trafił Czurakowski, dając swojej drużynie zwycięstwo i trzy punkty.
     Dopiero drugie zwycięstwo zanotował obrońca mistrzowskiego tytułu zespół Victorii, który pokonał 1:0 ekipę BIG. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 7 min. Paweł Zieliński.
     Natomiast pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie zanotował Asenhajmer, który po zaciętym meczu pokonał Alstom 4:3. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Asenhajmera, który już w 3 min. objął prowadzenie po golu Janusza Buczkowskiego. Wprawdzie cztery minuty później Alstom wyrównał, ale na przerwę to Asenhajmer schodził z przewagą jednej bramki 2:1. Po zmianie stron „oldboje” jeszcze dwa razy wychodzili na dwubramkowe prowadzenie 3:1 i 4:1, a mecz ostatecznie zakończył się wygraną Asenhajmera 4:3.
     Po jednym punkcie zdobyły natomiast zespoły DRE i Termoizolu - mecz między tymi ekipami zakończył się remisem 3:3. W DRE dwoma trafieniami popisał się Maciej Zając, natomiast w Termoizolu tego samego dokonał Łukasz Lewandowski.
     Komplet wyników 5. kolejki:
     EC - Służby Miejskie 0:6 (0:2)
     0:1 - G. Miller (6.), 0:2 - P. Miller (10.), 0:3 - Bałdyga (17.), 0:4 - M. Miller (18.), 0:5 - P. Miller (23.), 0:6 - G. Miller (25.).
     Asenhajmer - Alstom 4:3 (2:1)
     0:1 - Buczkowski (3.), 1:1 - Szczygłowski (7.), 1:2 - Kaczmarczyk (11.), 1:3 - Kaczmarczyk (18.), 2:3 - Czarnuch (24.), 2:4 - Małkiński (28.), 3:4 - Wojtaś (28.).
     Specjal - REM 2:2 (0:2)
     0:1 - Niesiobędzki (4.), 0:2 - Berdzik (9.), 1:2 - Gładek (16.), 2:2 - Machiński (29.).
     Energa - Stokrotki 3:4 (2:2)
     0:1 - Czurakowski (2.), 0:2 - Czurakowski (12.), 1:2 - Rutkowski (13.), 2:2 - Sorkowicz (14.), 3:2 - Rutkowski (18.), 3:3 - Czurakowski (20.), 3:4 - Czurakowski (30.).
     DRE - Termoizol 3:3 (1:2)
     0:1 - Lewandowski (10.), 1:1 - Westerlich (12.), 1:2 - Lewandowski (13.), 2:2 - M. Zając (25.), 3:2 - M. Zając (26.), 3:3 - Dreszler (30.).
     BIG - Victoria 0:1 (0:1)
     0:1 - Zieliński (7.).
     Przeciwlotnik - Straż Pożarna 5:1 (3:1)
     1:0 - Chwoszcz (3.), 2:0 - Raczyński (11.), 2:1 - Kołecki (12.), 3:1 - Jaszkiewicz (13.), 4:1 - Chwoszcz (16.), 5:1 - Iwicki (22.).