Przegrali po walce (siatkówka)

W niedzielnym meczu wojewódzkiej ligi siatkówki juniorów MKS Truso Elbląg przegrało 1:3 z faworyzowaną drużyną Chemika z Olsztyna. Wynik meczu nie odzwierciedla jego przebiegu, bo mogło dojść do niespodzianki.

Elbląska drużyna zagrała w osłabieniu, bez swego atakującego Radosława Raby. Zawodnik skręcił nogę na treningu i tylko obserwował poczynania kolegów. A oni nie poddali się bardziej doświadczonym rywalom. Pierwszy set przegrali na przewagi 25:27, a w drugim zaskoczyli rywali, wygrywając po składnych akcjach 25:23. W pozostałych dwóch setach także stawili czoło Chemikowi, ulegając w końcówkach do 23 i do 21.
     Zdaniem Stanisława Gudzińskiego, trenera Truso, w końcówkach setów zabrakło młodym siatkarzom siły w atakach. Postawę elblążan wysoko ocenił szkoleniowiec Chemika, zapraszając drużynę Truso na turniej Huberta Wagnera do Olsztyna. Zaproszenie zostało przyjęte, tylko szkopuł w tym, że w klubowej kasie nie ma pieniędzy na dojazd elblążan na turniej, który będzie rozgrywany w dniach 11-12 listopada. Osoby prywatne lub firmy, które zechcą sponsorować ten wyjazd, proszone są o kontakt z trenerem pod numerem tel. 055 233 66 00, wew. 37.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• troche tu bledow jest pierwszy to Milosz Raba, a nie Rodoslaw Raba. Nastepnie to nawet nie przyszedl na mecz wiec nie ogladal naszej gry. Pierwszy set nasza druzyna wygrala i to do 18 jak dobrze pamietam, nastepne sety przegralismy, ale nie na przelamania.
  • Błędy w tekście są bo sprawozdanie z meczu podał portelowi wasz trener...widać, że jest bardzo zoriontowany jak grała jego drużyna;)...a z tym faworyzowaniem chemika nie przesadzajmy;)..z tego co wiem w zeszłym roku truso dwa razy ograło olsztynian (fakt, że w "nieco" innym składzie,ale jednak)...a takie pisanie wiadomości typu "przegrali na przewagi" świadczy o zakłamywaniu rzeczywistości "sprawozdawcy" i dowartościowywaniu samego siebie...mimo wszystko powodzenia w szukaniu sponsora na wyjazd do Olsztyna.