Przełamały się (piłka ręczna)

Miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom piłkarki ręczne Startu Elbląg, które na wyjeździe pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 28:23 (12:10). Było to pierwsze od pięciu lat zwycięstwo elblążanek na parkiecie w Piotrkowie.

Oba zespoły sobotnią konfrontację rozpoczęły bardzo nerwowo. Jednak jako pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Szklarczuk i Start w 1 minucie wyszedł na prowadzenie 1:0. Za moment po bramce Oleny Jeżyckiej mieliśmy pierwszy remis w tym pojedynku. W kolejnych minutach to elblążanki bardziej panowały nad swoimi emocjami, przez co w 8 min. na tablicy widniał wynik 5:3 dla przyjezdnych. Później gra bardziej się wyrównała i po bramkach Marzeny Kubery, Barbary Hajduk i Ewy Dominiak gospodynie wyszły na jednobramkowe prowadzenie 6:5. Niewielka przewaga Piotrcovii utrzymywała się do 26 min. Jednak po bramkach Szklarczuk i Olszewskiej znów jedną bramką prowadziły elblążanki 11:10. Tuż przed przerwą celnym trafieniem popisała się Monika Pełka i Start schodził na przerwę z przewagą dwóch oczek 12:10.
     W drugiej połowie gospodynie ruszyły do zdecydowanego ataku i po czterech minutach gry oraz bramkach Kubery, Jendrych i Jeżyckiej znów cieszyły się z prowadzenia 13:12. Start w tym czasie nie potrafił ani razu zagrozić bramce gospodyń. Nasza niemoc okazała się jednak tylko chwilowa. Podopieczne Zdzisława Czoski poprawiły grę w obronie, a co ważniejsze zagrały skuteczniej i na rezultaty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Po dwóch celnych trafieniach Pauliny Korowackiej oraz jednym Justyny Steliny, Elżbiety Olszewskiej i Iwony Błaszkowskiej w 44 min. Start prowadził różnicą czterech bramek 17:13. Dobra dyspozycja elblążanek utrzymywała się przez kolejne minuty. Znakomicie w tym czasie na parkiecie spisywała się Olszewska, która cztery razy z rzędu pokonała bramkarkę Piotrcovii. W 50 min. na tablicy widniał wynik 22:17 dla Startu. Dwie minuty później przewaga elblążanek wzrosła do siedmiu oczek 24:17 i stało się jasne, że nasze zawodniczki nie dadzą wydrzeć sobie zwycięstwa. W ostatnich fragmentach pojedynku nastąpił zryw Piotrcovii, jednak wystarczył on tylko na zniwelowanie strat do pięciu bramek. Mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych, które mimo słabszej dyspozycji tego dnia potrafiły wykorzystać błędy i słabszą grę w obronie rywalek.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Start Elbląg 23:28 (10:12)
     Start: Charłamowa, Zwiewka - Lipska 2, Stelina 4, Pełka 3, Giejda, Koniuszaniec, Błaszkowska 2, Polenz 2, Szklarczuk 3, Korowacka 4, Olszewska 7, Mogdaliova 1.
     Piotrcovia: Skura, Dziedzic - Kubera 3, Niedźwiedź 3, Kicińska 5, Hajduk 1, Dominiak 2, Jendrych 3, Lisewska 3, Siudowska, Jeżycka 3, Michalak.

Komplet wyników 2. kolejki: Sośnica Gliwice - AZS Politechnika Koszalin 28:20 (15:13), Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Start Elbląg 23:28 (10:12), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Łącznościowiec Szczecin 19:17 (10:9), Gościbia Sułkowice - Nata AZS AWFiS Gdańsk 25:35 (14:13), Pogoń 1922 Żory - SPR Lublin 26:32 (10:17), Zgoda Ruda Śląska - Zagłębie Lubin 22:21 (17:12).