Niedziela 04-12-2016, imieniny Barbary, Jana

512 918 555

Spacer we mgle Spacer we mgle

Przełamały się (piłka ręczna)

Miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom piłkarki ręczne Startu Elbląg, które na wyjeździe pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 28:23 (12:10). Było to pierwsze od pięciu lat zwycięstwo elblążanek na parkiecie w Piotrkowie.

Oba zespoły sobotnią konfrontację rozpoczęły bardzo nerwowo. Jednak jako pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Szklarczuk i Start w 1 minucie wyszedł na prowadzenie 1:0. Za moment po bramce Oleny Jeżyckiej mieliśmy pierwszy remis w tym pojedynku. W kolejnych minutach to elblążanki bardziej panowały nad swoimi emocjami, przez co w 8 min. na tablicy widniał wynik 5:3 dla przyjezdnych. Później gra bardziej się wyrównała i po bramkach Marzeny Kubery, Barbary Hajduk i Ewy Dominiak gospodynie wyszły na jednobramkowe prowadzenie 6:5. Niewielka przewaga Piotrcovii utrzymywała się do 26 min. Jednak po bramkach Szklarczuk i Olszewskiej znów jedną bramką prowadziły elblążanki 11:10. Tuż przed przerwą celnym trafieniem popisała się Monika Pełka i Start schodził na przerwę z przewagą dwóch oczek 12:10.
     W drugiej połowie gospodynie ruszyły do zdecydowanego ataku i po czterech minutach gry oraz bramkach Kubery, Jendrych i Jeżyckiej znów cieszyły się z prowadzenia 13:12. Start w tym czasie nie potrafił ani razu zagrozić bramce gospodyń. Nasza niemoc okazała się jednak tylko chwilowa. Podopieczne Zdzisława Czoski poprawiły grę w obronie, a co ważniejsze zagrały skuteczniej i na rezultaty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Po dwóch celnych trafieniach Pauliny Korowackiej oraz jednym Justyny Steliny, Elżbiety Olszewskiej i Iwony Błaszkowskiej w 44 min. Start prowadził różnicą czterech bramek 17:13. Dobra dyspozycja elblążanek utrzymywała się przez kolejne minuty. Znakomicie w tym czasie na parkiecie spisywała się Olszewska, która cztery razy z rzędu pokonała bramkarkę Piotrcovii. W 50 min. na tablicy widniał wynik 22:17 dla Startu. Dwie minuty później przewaga elblążanek wzrosła do siedmiu oczek 24:17 i stało się jasne, że nasze zawodniczki nie dadzą wydrzeć sobie zwycięstwa. W ostatnich fragmentach pojedynku nastąpił zryw Piotrcovii, jednak wystarczył on tylko na zniwelowanie strat do pięciu bramek. Mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych, które mimo słabszej dyspozycji tego dnia potrafiły wykorzystać błędy i słabszą grę w obronie rywalek.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Start Elbląg 23:28 (10:12)
     Start: Charłamowa, Zwiewka - Lipska 2, Stelina 4, Pełka 3, Giejda, Koniuszaniec, Błaszkowska 2, Polenz 2, Szklarczuk 3, Korowacka 4, Olszewska 7, Mogdaliova 1.
     Piotrcovia: Skura, Dziedzic - Kubera 3, Niedźwiedź 3, Kicińska 5, Hajduk 1, Dominiak 2, Jendrych 3, Lisewska 3, Siudowska, Jeżycka 3, Michalak.

Komplet wyników 2. kolejki: Sośnica Gliwice - AZS Politechnika Koszalin 28:20 (15:13), Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Start Elbląg 23:28 (10:12), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Łącznościowiec Szczecin 19:17 (10:9), Gościbia Sułkowice - Nata AZS AWFiS Gdańsk 25:35 (14:13), Pogoń 1922 Żory - SPR Lublin 26:32 (10:17), Zgoda Ruda Śląska - Zagłębie Lubin 22:21 (17:12).

• Gratuluje dziewczyny tak dalej!!!!!!!!!!!!Mam nadzieje ze medal w tym roku bedzie na pewno bo elblag zasluguje przynajmniej na braz!!!!Za tydzien zaczynaja nasi panowie mam nadzieje ze i oni pokaza klase na poczatku sezonu choc wiem ze bedzie trudno bo sa beniaminkiem.POZDROWIENIA
    0 0
    Lydkinson(2004-09-13)
  • Gratuluję bardzo całej drużynie za wspaniały mecz i jeszcze lepszy wynik w meczu z Piotrkowią. Widac, że nasz zespół byl dobrze przygotowany do tego występu i zmobilizowany, ale tzreba o dobrym występie szybko zapomnieć, gdyż w najbliższą sobote czeka nas o wie le trudniejszy mecz i z wyzej notowaną Jelfą z Jeleniej Góry. Mam nadzieję, że to będzie mecz kolejki i nasze "piwne" dziewczyny na własnym parkiecie pokażą dobrą grę. Zapraszm kibiców i trzymam kciuki.