Przewaga jest tylko wspomnieniem (halówka I)

Spadek formy w szeregach lidera trwa. W niedzielę Przeciwlotnik, mimo że prowadził już 3:0, ostatecznie przegrał z Asenhajmerem 3:4. Potknięcie to wykorzystał REM, który zrównał się już punktami z liderem.

Po pierwszej połowie meczu Przeciwlotnika z Asenhajmerem mało kto spodziewał się, że w tym pojedynku będzie jeszcze aż tak dużo emocji. Lider po bramkach Sławomira Filipka, Piotra Jaszkiewicza i Macieja Chwoszcza prowadził 3:0 i już praktycznie mógł sobie dopisać kolejne punkty. Nikt nie wyobrażał sobie, że lider może przegrać to spotkanie. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna. Bardzo dobra druga połowa w wykonaniu Asenhajmera sprawiła, że emocje mieliśmy do ostatniego gwizdka sędziego. Wszystko rozpoczął w 19 min. Szymon Szałachowski, strzelając pierwszą bramkę dla Asenhajmera. Trzy minuty później było już 2:3 po golu Krzysztofa Gołębiewskiego, potem druga w tym meczu bramka Szałachowskiego sprawiła, że w 26 min. mieliśmy remis 3:3. Końcówkę lepiej rozegrali piłkarze Asenhajmera, którzy w ostatniej minucie zdołali przechytrzyć rywali i bramkę na wagę trzech punktów zdobył Szałachowski, dla którego było to trzecie trafienie w tym meczu.
     Potknięcie lidera wykorzystał drugi w tabeli REM, który pokonał Straż Pożarną 2:0. Spotkanie, jak się można było spodziewać, było bardzo wyrównane i obfitowało w akcje zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. Skuteczniejsi byli jednak piłkarze REM. Najpierw w 6 min. przy dużej pomocy obrońcy rywali pierwszą bramkę dla wicelidera zdobył Maciej Szechlicki. Tuż przed przerwą indywidualną akcję wykończył Mirosław Nagerski podwyższając prowadzenie na 2:0. Po zmianie stron kibice nie doczekali się już bramek, choć okazji ku temu nie brakowało. Po tym meczu REM zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co Przeciwlotnik ale gorszy bilans bramek. Jeśli jednak do końca rozgrywek oba zespoły będą miały tyle samo punktów, wówczas pierwsze miejsce przypadnie drużynie, która okazała się lepsza w bezpośrednim meczu, a tutaj, jak wiemy, wygrał REM 4:1.
     Na trzecie miejsce awansował natomiast zespół DRE, który bez większych problemów pokonał BIG 6:1. Marsz do zwycięstwa rozpoczął w 9 min. Bogdan Wojtas. Jeszcze w tej samej połowie na 2:0 podwyższył Michał Tomczyk. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się jednak po zmianie stron. W ciągu dwóch minut DRE zdobyło aż trzy bramki i w 25 minucie prowadziło już 5:0. Chwilę później honorową bramkę dla BIG zdobył Paweł Parszuto, a wynik meczu na 6:1 ustalił Mateusz Bogdanowicz.
     Niespodziewanej porażki doznał zajmujący do tej pory trzecie miejsce zespół Służb Miejskich, który musiał uznać wyższość ekipy Alstomu. Mimo że przez cały mecz trwała wyrównana walka, bramki zdobywali tylko piłkarze Alstomu. Wszystko rozpoczął w 9 min. Marcin Wojtaś. Później na 2:0 podwyższył Paweł Sinica, a trzecią bramkę zdobył Jarosław Błaszczuk. Służby Miejskie stać było tylko na jedna bramkę, którą tuż przed końcem meczu zdobył Piotr Szałkowski.
     Ciekawy przebieg miał także mecz, w którym Specjal pokonał Termoizol 3:2. Po pierwszej odsłonie pojedynku to Specjal był bliższy wygranej, gdyż po golach Bartosza Iwankowskiego i Łukasza Gładka prowadził 2:0. Po zmianie stron coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Termoizolu. Wprawdzie w 17 min. po golu Łukasza Lewandowskiego Termoizol przegrywał jeszcze 1:2, ale w 28 min. Jacek Ulaszek doprowadził do remisu 2:2. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, jedna z ostatnich akcji Specjala przyniosła tej drużynie bramkę na wagę trzech punktów, a zdobył ją Iwankowski.
     Pewne trzy punkty zdobyła Victoria, która pokonała Stokrotki 3:1. Po zaciętym meczu o jedną bramkę lepsza okazała się Energa pokonując EC 2:1.

Komplet wyników 8. kolejki:
     Stokrotki - Victoria 1:3 (0:0)
     0:1 - Płachecki (17.), 0:2 - Babiński (19.), 0:3 - Zieliński (23.), 1:3 - Czurakowski (27.).
     Alstom - Służby Miejskie 3:1 (1:0)
     1:0 - Wojtaś (9.), 2:0 - Sinica (18.), 3:0 - Błaszczuk (28.), 3:1 - Szałkowski (29.).
     REM - Straż Pożarna 2:0 (2:0)
     1:0 - Szechlicki (6.), 2:0 - Nagerski (14.).
     Asenhajmer - Przeciwlotnik 4:3 (0:3)
     0:1 - Filipek (4.), 0:2 - Jaszkiewicz (13.), 0:3 - Chwoszcz (14.), 1:3 - Szałachowski (19.), 2:3 - Gołębiewski (22.), 3:3 - Szałachowski (26.), 4:3 - Szałachowski (29.).
     Termoizol - Specjal 2:3 (0:2)
     0:1 - Iwankowski (10.), 0:2 - Gładek (14.), 1:2 - Lewandowski (17.), 2:2 - Ulaszek (28.), 2:3 - Iwankowski (29.).
     Energa - EC 2:1 (0:0)
     0:1 - Gryka (17.), 1:1 - Młynik (25.), 2:1 - Młynik (26.).
     DRE - BIG 6:1 (2:0)
     1:0 - Wojtas (9.), 2:0 - Tomczyk (11.), 3:0 - Wojtas (23.), 4:0 - Bogdanowicz (24.), 5:0 - Tomczyk (25.0, 5:1 - Parszuto (26.), 6:1 - Bogdanowicz (28.).