Piątek 21-07-2017, imieniny Daniela, Wawrzyńca

512 918 555

Chwila grozy na ul.Traugutta Chwila grozy na ul.Traugutta

Przewaga topnieje (halówka I)

Na trzy kolejki przed zakończeniem nadal na pierwszym miejscu w tabeli utrzymuje się Victoria, choć ich przewaga do Służb Miejskich stopniała do jednego punktu. Ciekawie zapowiada się także walka o utrzymanie, choć z tej rywalizacji odpadł już zespół EPEC.

Drugi remis w tegorocznych rozgrywkach zanotował lider rozgrywek, zespół Victorii, który tym razem podzielił się punktami ze Specjalem remisując 2:2. Pierwsza odsłona tego pojedynku, choć bardzo zacięta i wyrównana, nie przyniosła bramek. Dopiero w drugiej połowie kibice doczekali się goli. W 18 min. na listę strzelców wpisał się Daniel Ciesielski i lider objął prowadzenie 1:0. Trzy minuty później Specjal doprowadził do wyrównania po golu Damiana Guta. Prowadząca w tabeli Victoria jeszcze raz w tym spotkaniu zdołała wyjść na prowadzenie. W 25 min. po raz drugi bramkarz rywali musiał wyciągać piłkę z siatki tym razem po strzale Daniela Dąbrowskiego. Radość Victorii nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie 60 sekund później Jacek Bartoszewicz doprowadził do wyrównania i jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym meczu. Mimo remisu i straty dwóch punktów Victoria utrzymała prowadzenie w tabeli.
     Ostre lanie piłkarzom 14.BUZL sprawili zawodnicy EZE SA., którzy pokonali swoich rywali aż 8:0. Katem dla zespołu 14.BUZL okazali się bracia Sorkowicz, którzy zdobyli łącznie aż siedem bramek. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Po trzech bramkach Marcina Sorkowicza i trzech trafieniach Łukasza Sorkowicza EZE prowadziło 6:0. W drugiej połowie swoją czwartą bramkę zdobył Marcin Sorkowicz, a wynik meczu na 8:0 ustalił Tomasz Urbański.
     Pewne trzy punkty wywalczył także Alstom pokonując 5:1 ostatni w tabeli EPEC. Każdy inny wynik niż wygrana Alstomu byłoby w tym meczu sporą niespodzianką, ale do takiej nie doszło. Już pierwsze akcje pokazały, kto w tym pojedynku będzie nadawał ton grze. Po dwóch minutach i bramkach Jarosława Błaszczuka oraz Jacka Kuczyńskiego Alstom prowadził 2:0. W 8 min. po raz drugi w tym meczu Jacek Kuczyński pokonał bramkarza EPEC podwyższając prowadzenie na 3:0. Wynik pierwszej połowy na 4:0 ustalił tuż przed przerwą Łukasz Januszewski. W drugiej odsłonie oba zespoły zdobyły po jednej bramce. Najpierw w 20 min. po raz drugi celnym trafieniem popisał się Błaszczuk, a honorową bramkę dla EPEC-u zdobył na dwie minuty przed końcem Paweł Zankowicz.
     Niesamowicie zacięty i wyrównany przebieg miało spotkanie pomiędzy wiceliderem Służbami Miejskimi a Asenhajmerem. Pierwsza odsłona to dominacja Asenhajmera, który po bramkach Ireneusza Burzyńskiego oraz Stanisława Fijarczyka prowadził 2:0. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 3:0 podwyższył Dariusz Kaczmarczyk i wydawało się, że jest już po meczu. Jednak Służby Miejskie ambitnie grały do końca. W ciągu dwóch minut ze stanu 0:3 zdołały doprowadzić do remisu 3:3 po dwóch bramkach Mariusza Millera i jednym trafieniu Pawła Millera. Kiedy wydawało się, że mecz ten zakończy się podziałem punktów, jedna z ostatnich akcji meczu przyniosła bramkę Służbom Miejskim, a gola na wagę trzech punktów zdobył Mariusz Miller.
     Wyrównany przebieg miało także spotkanie pomiędzy Concordią/Fachmanem a ekipą EC. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Concordii po tym, jak w 7. minucie rzut karny pewnie wykonał Wojciech Chuderski. Ostatnie minuty tej części gry należały jednak do EC. Na 60 sekund przed końcem Jakub Sznajder doprowadził do remisu, a chwilę później po bramce Macieja Anuszka EC objęło prowadzenie 2:1. W drugiej połowie oba zespoły stworzyły jeszcze kilka dogodnych sytuacji ale więcej szczęścia mieli piłkarze Concordii. W 22 min. po raz drugi w tym meczu bramkę z rzutu karnego zdobył Chuderski ustalając, wynik meczu na 2:2.
     Cenne trzy punkty zdobył walczący o utrzymanie zespół DRE pokonując REM 1:0. W pierwszej połowie, mimo akcji z obu stron, mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie szczęście uśmiechnęło się do DRE, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 24. minucie Bogdan Wojtas. Dzięki tej wygranej DRE opuściło przedostatnie miejsce w tabeli.
     Mecze Cleanera z Przeciwlotnikiem oraz Stokrotek z Elwo zostały przełożone na inny termin.

Komplet wyników 12. kolejki:

Concordia/Fachman - EC 2:2 (1:2)
     1:0 - Chuderski (7.), 1:1 - Sznajder (15.), 1:2 - Anuszek (15.), 2:2 - Chuderski (22.).

Victoria - Specjal 2:2 (0:0)
     1:0 - Ciesielski (18.), 1:1 - Gut (21.), 2:1 - Dąbrowski (24.), 2:2 - Bartoszewicz (25.).

14.BUZL - EZE SA 0:8 (0:6)
     0:1 - Ł. Sorkowicz (2.), 0:2 - M. Sorkowicz (3.), 0:3 - M. Sorkowicz (5.), 0:4 - Ł. Sorkowicz (10.), 0:5 - Ł. Sorkowicz (12.), 0:6 - M. Sorkowicz (13.), 0:7 - M. Sorkowicz (22.), 0:8 - Urbański (27.).

REM - DRE 0:1 (0:0)
     0:1 - Wojtas (24.).

Alstom - EPEC 5:1 (4:0)

1:0 - Błaszczuk (1.), 2:0 - Kuczyński (2.), 3:0 - Kuczyński (8.), 4:0 - Januszewski (15.), 5:0 - Błaszczuk (20.), 5:1 - Zankowicz (28.).

Służby Miejskie - Asenhajmer 4:3 (0:2)
     0:1 - Burzyński (6.), 0:2 - Fijarczyk (8.), 0:3 - Kaczmarczyk (17.), 1:3 - M. Miller (22.), 2:3 - M. Miller (23.), 3:3 - P. Miller (24.), 4:3 - M. Miller (29.).

Klasyfikacja strzelców po 12. kolejkach:

15 bramek:
     Łukasz Nadolny (Victoria), Mariusz Miller (Służby M.).
     13 bramek:
     Paweł Zieliński (14.BUZL).
     11 bramek:
     Szymon Szłachowski (Asenhajmer).
     10 bramek:
     Marcin Wielgat (Elwo), Łukasz Sorkowicz, Marcin Sorkowicz (obaj EZE SA), Marcin Konieczki (REM).
     9 bramek:
     Tomasz Szopiński (14.BUZL), Bogdan Wojtas (DRE).

Zestaw par 13. kolejki - 6 marca (niedziela): EPEC - Służby Miejskie godz. (15.00), DRE - Alstom (15.35), Elwo - REM (16.10), Przeciwlotnik - Stokrotki (16.45), EZE SA - Cleaner (17.20), Asenhajmer - Victoria (17.55), EC - 14.BUZL (18.30), Specjal - Concordia/Fachman (19.05).

• LIGA ROBI SIE CORAZ CIEKAWSZA I BARDZO DOBRZE TAK POWINNO BYC!!!!!!!!
    0 0
    FAN(2005-02-21)
  • byłem wczoraj na hali i oglądałem przy okazji mecz EZE.Powiem krótko, to co pokazali zawodnicy EZE jest godne uwagi.Kibice byli świadkami piłki na najwyższym poziomie, a zagrania piłkarzy są wzorcem do naśladowania.Pokazali nam piękny i bajeczny futbol. Brawo!!!!
    0 0
    kibic ELH(2005-02-21)
  • a czy drukarki już zakupione ?
    0 0
    lucek(2005-02-21)
  • takiemu bramkarzowi który stał w 14.BUZL TO POWINNI STRZELAC Z POŁOWY A SIE CIESZĄ ŻE IM NA STRZELALI NIE MOGLI WYKORZYSTAĆ DOGODNYCH SYTUACJI W DRUGIEJ POŁOWIE CIENIAKI TE EZE
    0 0
    (2005-02-21)
  • Nom Liga sie robi coraz lepsza!podobala mi sie druzyna"eC" Z JAKIM ZAangazowaniem grali ci mlodzi pilkaze maja szanse na lepsze miejsce w tabeli szczegolnie trzeba spojzec na tych napastnikow ze ec z 1 skladu zgrana para :DDwiedza oco chodzi w pilce i proboja to wykonywac teraz czekac ich mecz z buzlami bule przegramy az 8:0 to z ec bedzie 15:0 spokojnie !!to do meczu bede napewno patrzal bye all
    0 0
    Obserwator(2005-02-21)
  • Michałoswski co za bramkarz jaka gwiazda pilkarska ja nie mowie ze ja gram super ale zeby modlic sie przed bramka lub calowac slupki to ja niewiem ;/;/;/;/
    0 0
    ktos z jego zespolu(2005-02-21)
  • EZE S.A. Bravo!!! Wzomcnienie z "No1" i "Zatoki" przynosi skutek!!! Tylko jak długo ci chłopcy będą mieli ochotę dojeżdżać na mecze?
    0 0
    fijoł(2005-02-21)
  • No ! Penkal Brawo!
    0 0
    braniewo(2005-02-21)
  • doszły mnie słuchy, iż braniewo pękala zlało w drugim składzie syrenę młynary 4:3? coś ktoś wie na ten temat?