Przygotowania do ligi (piłka ręczna)

Elbląg, Przygotowania do ligi (piłka ręczna)

Do startu w kolejnym sezonie Superligi przygotowują się szczypiornistki Startu. Elblążanki po dwóch zgrupowaniach wystąpiły w turnieju w Czechach, gdzie niestety przegrały wszystkie mecze. Kolejny towarzyski turniej już od piątku w Elblągu.

Podopieczne trenera Grzegorza Gościńskiego przygotowania do sezonu rozpoczęły w połowie lipca. Zespół przebywał na zgrupowaniu w Sztutowie, a następnie w Ciechanowie. Po trudnym okresie przygotowawczym elblążanki zagrały w turnieju w Ołomuńcu, gdzie rozegrały cztery spotkania. Start osłabiony brakiem kontuzjowanych Hanny Strzałkowskiej, Pauliny Wasak i Hanny Sądej przegrał wszystkie mecze, a najbliżej zwycięstwa był w wyrównanym pojedynku z Ruchem Chorzów. Turniej wygrały gospodynie.
       Wyniki turnieju:

Ruch Chorzów – Zora Ołomuniec 25:32 (12:15)
       Slovan Duslo Sala – Start Elbląg 30:22 (19:12)
       Banik Most - Ruch Chorzów 31:25 (16:12)
       Zora Ołomuniec - Slovan Duslo Sala 25:21 (13:9)
       Start Elbląg - Ruch Chorzów 32:33 (17:19)
       Slovan Duslo Sala - Banik Most 26:29 (14:14)
       Start Elbląg - Zora Ołomuniec 28:36 (13:18)
       Banik Most – Start Elbląg 33:27 (12:18)
       Ruch Chorzów - Slovan Duslo Sala 32:22 (14:10)
       Zora Ołomuniec - Banik Most 24:20 (13:8)
       Po powrocie do kraju nasze szczypiornistki do pierwszego ligowego meczu będą się przygotowywały w Elblągu. W najbliższy piątek i sobotę wystąpią w turnieju rozegranym w hali CSB, który będzie dla nich ostatnim sprawdzianem i szansą na zgranie. W rozgrywkach wystąpią dwie drużyny Startu, Sambor Tczew, Piotrcovia Piotrków Trybunalski oraz Pogoń Szczecin. Mecze będą trwały 2x25 minut.