Puchar dla Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Start i Vistal prezentują swoje puchary
Start i Vistal prezentują swoje puchary (fot. Anna Dembińska)

Szczypiornistki Startu Elbląg zremisowały w swoim ostatnim meczu z gdyńskim Vistalem 36:36, i zgarnęły puchar marszałka. Dwie nagrody indywidualne trafiły do zawodniczek z elbląskiej drużyny Ewy Sielickiej i Agnieszki Wolskiej. Zobacz zdjęcia.

Trzeciego dnia Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego odbyły się dwa mecze. Jako pierwsze na parkiet wybiegły drużyny z Tczewa oraz Gdańska. Pojedynek ten nie przyniósł niespodzianki i bardziej doświadczone zawodniczki Sambora bez żadnych problemów pokonały Łączpol 31:18. Tuż po zakończeniu przedostatniego spotkania turnieju, odbył się mecz gospodyń z Vistalem. Gdynianki przyjechały do Elbląga bez swoich najlepszych zawodniczek, które odpoczywają po Mistrzostwach Świata, w Starcie zabrakło kontuzjowanych: Moniki Aleksandrowicz, Katarzyny Cekały, Katarzyny Kołodziejskiej oraz także odpoczywającej Kingi Grzyb. Vistal, mimo że zagrał w rezerwowym składzie, w większości juniorkami starszymi, zagrał niezły mecz i był o włos od sprawienia niespodzianki.

Parady bramkarek
       Mecz rozpoczął się od celnego rzutu Agnieszki Wolskiej, dobrej interwencji w bramce Ewy Sielickiej i gola Hanny Sądej. Gdynianki z kolei swoje pierwsze trzy bramki zdobyły z linii 7. metra, po błędach w obronie elblążanek. To właśnie ten element gry najbardziej szwankował w ekipie gospodyń. Podopieczne Antoniego Pareckiego nie miały większych problemów w ataku pozycyjnym, jednak defensywa pozostawiała wiele do życzenia. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, z niewielkim prowadzeniem Startu, a tablica wyników kilkukrotnie wskazywała remis. Ponownie w tym turnieju z bardzo dobrej strony pokazała się Agnieszka Wolska, która tylko w pierwszej połowie trafiła do bramki rywalek aż siedem razy. Wiele krwi napsuła naszym zawodniczkom młoda bramkarka Vistalu Weronika Kordowiecka. Pochwały należą się również elbląskiej golkiperce Ewie Sielickiej, która wielokrotnie ratowała skórę dziurawej defensywie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:20.

Czternaście remisów w drugiej połowie
       Po wznowieniu gra znów toczyła się praktycznie 'punkt za punkt'. Do 38. minuty gdynianki utrzymywały minimalne prowadzenie (26:25), jednak celny rzut Sylwii Lisewskiej, skuteczna interwencja Ewy Sielickiej i kontratak Hanny Sądej, dały przewagę naszej drużynie. Chwile później tablica wyników, po raz szesnasty w tym meczu, wskazywała remis. Niecelne ruty elblążanek i kolejny karny dla Vistalu, dały w 43. minucie przyjezdnym prowadzenie 29:28. Dwukrotnie przed stratą bramki uchroniły naszą drużynę słupki, a kolejne kontry zakończyły się trzema bramkami pod rząd. Na tę sytuację zareagował szkoleniowiec Vistalu, prosząc o czas. Po wznowieniu gry gdynianki błyskawicznie odrobiły straty i znów objęły prowadzenie. W końcówce Start miał doskonałą okazję do przechylenia szali zwycięstwa na swoja stronę, lecz nie wykorzystywał dwóch rzutów karnych. Wynik meczu na 36:36 został ustalony już w 57. minucie. Od tego czasu żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać danej im szansy na zdobycie zwycięskiego gola.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 36:36 (20:20)

Start: Sielicka, Borkowska - Wolska 12, Waga 6, Sądej 5, Mielczewska 4, Jędrzejczyk 4, Lisewska 4, Szymańska 1, Żakowska, Szopińska.
       Vistal: Kordowiecka, Szwonka - Łabuda 12, Gutowska 8, Kobylińska 6, Kozłowska 5, Dorsz 3, Andrzejewska 2, Butowska, Otta, Kłusewicz, Muller, Zwolak, Kunz.

Elbląg, Agnieszka Wolska w trzech meczach rzuciła 31 bramek
Agnieszka Wolska w trzech meczach rzuciła 31 bramek (fot. Anna Dembińska)

Klasyfikacja końcowa:
       1. miejsce Start Elbląg - 5 punktów
       2. miejsce Sambor Tczew 4 punkty
       3. miejsce Vistal Gdynia - 3 punkty
       4. miejsce Łączpol Gdańsk - 0 punktów

MVP turnieju została Aneta Łabuda, najwięcej bramek rzuciła Agnieszka Wolska, a najlepsza bramkarka to Ewa Sielicka.