Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Puchar Europy w short-tracku zawita do Elbląga

 
Elbląg, Puchar Europy w short-tracku zawita do Elbląga
Rek

To będzie jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych w naszym mieście. Od piątku do niedzieli na lodowisku Helena rozegrane zostaną Danubia Series i Puchar Europy w short-tracku. Swój udział w imprezie zapowiedzieli najlepsi zawodnicy z 11 państw specjalizujący się w jeździe na krótkim torze.

Coraz większymi krokami zbliża się sezon sportów zimowych, czego najlepszym przykładem jest impreza organizowana w najbliższy weekend na elbląskim lodowisku Helena. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest już praktycznie przygotowany na przyjęcie najlepszych łyżwiarzy nie tylko z Polski ale i zagranicy. I to właśnie zawodnicy specjalizujący się w jeździe na krótkim torze, po raz pierwszy w nowym sezonie przetestują elbląskie lodowisko. Jeśli testy wypadną pozytywnie, to od 13 października obiekt będzie dostępny także dla wszystkich chętnych.
     - Na naszym lodowisku zobaczymy czołówkę zawodników z Europy Wschodniej, w tym gronie także łyżwiarzy z Elbląga - mówi Ireneusz Borowiecki, trener łyżwiarzy Orła Elbląg. - Jako gospodarze wystawimy w zawodach niemal wszystkich swoich zawodników. Dla niektórych, zwłaszcza tych mniej doświadczonych, będzie to dobre przetarcie. Liczę mocno na dwójkę naszych młodzików Krystiana Griszkę oraz Kamilę Stormowską, która otrzymała powołanie do kadry narodowej. Szanse na medal ma także inny reprezentant, zawodnik z Białegostoku Rafał Anikej.
     Inauguracyjne zawody short-trackowe w tym roku będą wyjątkowe. Zawodnicy oprócz startów w Danubia Series po raz pierwszy w historii europejskiego short-tracku rywalizować będą także w Pucharze Europy. To impreza, która dopiero raczkuje, jednak władze polskiego łyżwiarstwa nie mają wątpliwości, iż są to zawody, które niebawem osiągną wysoką rangę.
     - Staramy się organizować imprezy w różnych miejscach i środowiskach, tak by docierać z łyżwiarstwem do jak najszerszej liczby odbiorców - twierdzi Kazimierz Kowalczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. - A Elbląg wraz z klubem Orzeł jest miejscem gdzie takie imprezy potrafi się organizować, gdzie atmosfera jest przyjazna dla zawodników. Zapraszam na zawody wszystkich mieszkańców Elbląga, którzy interesują się sportem, a także byłych zawodników, by dopingowali swoich młodszych kolegów i koleżanki. Na pewno nie zabraknie walki i emocji. Przy okazji chciałbym podziękować władzom miasta, które mocno wspierają nasze działania. Podczas jednej z rozmów z prezydentem Jerzym Wilkiem usłyszałem, że miasto jest dumne, jeśli może organizować takie imprezy sportowe. Słowa uznania należą się także dyrekcji i całej załodze MOSiR-u, którzy niejednokrotnie udowodnili, że potrafią przygotować imprezy na najwyższym poziomie.
     Swój udział w imprezie zapowiedzieli łyżwiarze z jedenastu państw. Do Elbląga przyjadą zawodnicy z: Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Szwecji, Łotwy oraz z polskich klubów. Łyżwiarze będą rywalizować w kliku kategoriach wiekowych (Junior E,D,C,B,A i senior).
     - W ciągu trzech dni rozegranych będzie ponad trzysta biegów na dystansach 1500 m, 1000 m 777 m, 500 m, 333 m i 222 m - informuje Roman Surowiec z Klubu Sportowego Orzeł Elbląg. - Na tym ostatnim dystansie ścigać się będą najmłodsi adepci łyżwiarstwa szybkiego, specjalizujący się w jeździe na krótkim torze. Na lodowisko zapraszamy całe rodziny, sportowych emocji na pewno nie zabraknie, a my będziemy mogli oklaskiwać najlepszych zawodników z Polski i zagranicy.
     
     Danubia Series oraz Puchar Europy w Short-tracku rozegrane zostaną na lodowisku Helena w dniach 3-5 października. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Orzeł, na zlecenie International Skating Union (ISU) oraz Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Jerzy Wilk, prezydent Elbląga. Wstęp na imprezę jest wolny.
     
     Program zawodów:
     3 października (piątek)
     godz. 9.00 - Otwarcie zawodów
     9.15 - Biegi na dystansie 1000 m i 500 m
     14.45 - Biegi na dystansie 1500 m i 500 m
     
     4 października (sobota)
     9.15 - Biegi na dystansie 222 m, 500 m i 333 m
     14.45 - Biegi na dystansie 1000 m i 500 m
     
     5 października (niedziela)
     9.15 - Biegi na dystansie 1000 m, 777 m i 333 m
     13.00 - Finały biegów sztafetowych na dystansie 3000 m
     14.00 - Uroczyste zakończenie zawodów
     
Patronat medialny nad zawodami objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z jachtami
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Obrazy na alupanelu
Fototapety z architekturą