Puchar Polski bez trofeów, z Torunia z medalami (judo)

Judocy elbląskiego Truso walczyli ostatnio na dwóch frontach. W miniony weekend, w Bytomiu, juniorzy młodsi uczestniczyli w finałach Pucharu Polski, a w środę (17 marca) juniorzy rywalizowali w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego na zawodach w Toruniu.

W finałach Pucharu Polski startowali judocy, którzy wcześniej wywalczyli awans na te zawody w eliminacjach regionalnych. Z elbląskiego Truso do Bytomia pojechało czworo juniorów młodszych z nadziejami na miejsca na podium. Najbliższy tego był Jakub Płocheć (60 kg). Judoka w I rundzie eliminacji miał wolny los i pucharową rywalizację rozpoczął od 1/8 finału wygrywając ze Zbigniewem Cieślikiem (UKS Kontra Mińsk Mazowiecki). W ćwierćfinale elblążanin przegrał z Maksymilianem Rusowskim (Juvenia Wrocław), ale otrzymał szanse w walkach repasażowych w których pokonał Dawida Jarowienko (AZS Gdańsk) i Michała Ochnio (UKJ 225 Warszawa). Tym samym uzyskał prawo walki o trzecie miejsce, lecz w decydującym pojedynku przegrał z Filipem Stępakiem (UKS Grot Kraków) i zajął piątą lokatę w turnieju.
       Podobny przebieg miały pojedynki Oskara Golińskiego (90 kg). W eliminacjach Goliński wygrał z Piotrem Łapińskim (UKS Narew Łapy), ale w ćwierćfinale uległ Grzegorzowi Kłoczko (Czarni Bytom ) i walczył w repesażach. Pierwszy pojedynek z Piotrem Krocem (UKS Wojownik Skierniewice) rozstrzygnął na swoją korzyść, po czym przegrał z Danielem Moskalem (UKS Kodokan Toruń) zajmując siódme miejsce. Na dziewiątym sklasyfikowana została Katarzyna Wanatowska (+ 70 kg), a Kacper Tonga (55 kg) nie został sklasyfikowany.
       Niewiele czasu mieli elblążanie na regenerację sił po walkach w Pucharze Polski, bo już w środę (17 marca) podjęli rywalizację o medale w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego rozegranych na tatami w Toruniu. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Aurelia Iwanow (52 kg), Jakub Płocheć (60 kg) i Tomasz Gadaj Jr. (90 kg). Srebrne medale zdobyli Katarzyna Wanatowska (+ 70 kg) i Oskar Goliński (100 kg), a brązowy Joanna Deptuła (57 kg). Trenerem judoków w MKS Truso jest Tomasz Gadaj.