Puchar Polski dla Przeworskiej (łyżwiarstwo szybkie)

Ewelina Przeworska, łyżwiarka szybka elbląskiego klubu Orzeł, zdobyła cztery złote medale na dystansach w finałach Pucharu Polski. Wychowanka trenera Romana Rycke potwierdziła, że należy do ścisłej czołówki panczenistek kraju. W Pucharze Polski zadebiutował elblążanin Adrian Wielgat.

Przez trzy dni na sztucznie mrożonym torze łyżwiarskim w Zakopanem rozgrywano finałowe zawody Pucharu Polski. Już w pierwszym dniu Ewelina Przeworska wywalczyła dwa złote medale, triumfując na dystansach 500 m (43,12 sek.) i 1500 m (2:14.31). W kolejnym starcie okazała się najlepsza na dystansie 3000 m (4:46.61), a w niedzielę wywalczyła czwarte pucharowe złoto na 1000 m (1:26.43).
     Zadowolony z sukcesów Przeworskiej jest trener Roman Rycke, który podkreślił, że zawodniczka ma bardzo dobrą końcówkę sezonu. Niedawno w chińskim Harbinie na Uniwersjadzie zdobyła brązowy medal, a obecnie wykazała dobrą formę w kobiecej rywalizacji w Pucharze Polski.
     Po raz pierwszy w pucharowej rywalizacji uczestniczył i to od razu w finałach Adrian Wielgat. Medalista tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim dzięki wcześniejszym sukcesom otrzymał wyższą kategorię zawodniczą i mógł wystartować w Zakopanem. Uzyskane obecnie wyniki potwierdzają, że szczyt formy w tym sezonie ma już za sobą. Adrian zajmował miejsca: 16. na 500 m - 43,32; 10. na 3000 m - 4:41.00; 7. na 1500 m - 8:09.82; 10. na 1500 m - 2:18.58. Pomimo tego, premierowy start w Pucharze Polski może zaliczyć do udanych.
     Nie skorzystał z możliwości startu w finale Pucharu Polski Marcin Pietruczuk, który przed tygodniem był drugi na zawodach kontrolnych w Zakopanem. Panczenista wrócił do Elbląga i przygotowuje się do egzaminu maturalnego. Nie zawsze można pogodzić obowiązki w szkole z kalendarzem startowym.