Puchar Polski: Meblarze pokonali Warmię Olsztyn (piłka ręczna)

Elbląg, Puchar Polski: Meblarze pokonali Warmię Olsztyn (piłka ręczna)

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg awansowali do I etapu krajowego Pucharu Polski, po tym jak pokonali w Olsztynie tamtejszą Warmię. Kwestia awansu rozstrzygnęła się dopiero w rzutach karnych.

Elblążanom przyszło się zmierzyć z lokalnym rywalem aż dwukrotnie w przeciąg niespełna tygodnia. Najpierw obie ekipy rozegrały w Olsztynie pojedynek ligowy, a wczoraj odbył się wojewódzki finał Pucharu Polski. Pierwsze spotkanie wygrali olsztynianie, w drugim natomiast lepsi okazali się podopieczni Dariusza Molskiego.
       Przed pucharowym pojedynkiem trenerzy obu drużyn zapowiadali, że szanse gry będą mieli zawodnicy, którzy w meczach ligowych więcej czasu spędzają na ławce niż na parkiecie. Do Olsztyna nie pojechał Marcin Głębocki, a Damian Malady oraz Piotr Adamczak wspomagali swoich kolegów z ławki. W stolicy województwa zabrakło także dwóch podstawowych skrzydłowych - Marcina Szopy oraz Jakuba Malczewskiego, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski.

Warmia lepsza w ataku
       Wynik pucharowego pojedynku otworzyli gospodarze, jednak elblążanie szybko odpowiedzieli na to trafienie i po 5 minutach gry było 3:3. W kolejnych akcjach w grze ofensywnej skuteczniejsi byli zawodnicy Warmii, którzy powoli budowali swoją przewagę (15. min 8:6). Meblarze popełniali proste błędy w ataku pozycyjnym, defensywa również nie funkcjonowała zbyt dobrze. Pięć minut przed przerwą elblążanie przegrywali 8:13, jednak dzięki skutecznemu rzutowi Michała Gryza, zmniejszyli straty do czterech trafień (11:15).

Skuteczna pogoń
       Po zmianie stron gola dorzucił Oskar Serpina. Od początku drugiej połowy gra była w miarę wyrównana, a olsztynianie utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie (46. min 23:18). Meblarze nie dali jednak za wygraną. Dzięki mocniejszej defensywie oraz skutecznym atakom udało się odrobić straty, a po bramce Grzegorza Dorsza w 56. minucie, tablica wyników wskazywała remis 24:24. Gdy dwie minuty później gospodarze znów objęli dwubramkowe prowadzenie wydawało się, że to oni awansują do kolejnej fazy pucharu. Minutę przed końcem planowego czasu gry tablica wyników wskazywała 27:25 dla miejscowych. Sześćdziesiąt sekund wystarczyło Meblarzom, żeby wyrównać. Najpierw gola zdobyła Grzegorz Dorsz, a bramę na wagę remisu rzucił Mateusz Bąkowski. Zatem o awansie zadecydować miały rzuty karne.

4:3 w rzutach karnych
       Podczas wykonywania rzutów karych elbląskiej bramki naprzemiennie strzegł Adrian Fiodor z Jackiem Krawczykiem. Co ciekawe ci gracze również postanowili się zmierzyć z olsztyńskimi bramkarzami i stawili się na linii 7. metra. Pierwszy rzut celnie wykonał Adrian Fiodor, jednak przy drugim pomylił się Stanisław Gębala i elblążanie przegrywali 1:2. Na szczęście elblążan rywale również nie trafili do siatki. Swojej szansy nie zmarnował Adam Nowakowski (2:2), a w kolejnej serii Jacek Krawczyk (3:3). W ostatniej serii Warmia zmarnowała swoją szansę, a pięknym technicznym rzutem nad głową bramkarza popisał się Michał Gryz. Wójcik wygrał 4:3 i awansował do etapu krajowego pucharu. Z kim przyjdzie się zmierzyć elblążanom dowiemy się niebawem. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie Meblarze zaszli bardzo wysoko, bo aż do 1/4 finału i na tym etapie zmierzyli się z Vive Kielce i to dopiero mistrz Polski wyeliminował ich z dalszej gry.

Warmia Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg 27:27 (15:11) (3:4 w karnych)