Czwartek 21-06-2018, imieniny Alicji, Alojzego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zabawa z bańkami Zabawa z bańkami

Puchar Srebrnego Dzwonu (piłka ręczna)

Elbląg, Puchar Srebrnego Dzwonu (piłka ręczna) (fot. M. Pawłowicz)

Piłka ręczna plażowa to dotychczas nieznana dla wielu dyscyplina sportowa. Jej walory pokazały zawody o Puchar Polski Srebrny Dzwon - Techtrans Cup 2006 oraz turniej pokazowy drużyn żeńskich, rozgrywane na plaży w Kadynach w miniony weekend.

Urok piłki ręcznej plażowej polega na dynamicznych akcjach za 2 punkty (wrzutki, rzuty z obrotem), dogrywkach w systemie „shoot out” (sam na sam z bramkarzem) oraz wspaniałej atmosferze panującej wśród drużyn i kibiców. Walory rozwijającej się w Polsce „plażówki” pokazały zawody rozgrywane na plaży w Kadynach.
     Oficjalne rozpoczęcie turnieju o Puchar Polski nastąpiło w sobotę 24 czerwca o godz. 11. Prezes Stowarzyszenia Promocji Sportu „Gladiator” Maciej Borsukowicz jako organizator zawodów przywitał wszystkie drużyny zgłoszone do turnieju głównego (Gwardia Opole, AZS Aula Radom, Damy Radę Inowrocław, Sambor Tczew, OLD Stokota Elbląg, Łydy Elbląg, Grubasy, Techtrans Elbląg) oraz drużyny żeńskie wraz z egzotyczną ekipą mediów elbląskich (No Name Elbląg, Pyrki Poznań, SWCT Kwidzyn, MKS Truso Elbląg, Media Elbląg).
     
     
     Następnie zaczęła się świetna zabawa. Kibice zgromadzeni na plaży w Kadynach oglądali finezyjne akcje zespołów męskich, w których udział brali zawodnicy na co dzień występujący na parkietach ekstraklasy (Michał Salami) bądź pierwszej (Techtrans Elbląg i Gwardia Opole) czy drugiej ligi (Sambor Tczew). Drużyny męskie zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej rywalizowały ze sobą drużyny Techtrans Elbląg, Sambor Tczew, Łydy Elbląg i AZS Aula Radom. Bezkonkurencyjni okazali się w tej grupie gracze elbląskich „wózków”, wygrywając wszystkie spotkania, a wyróżniającą się postacią był bramkarz Paweł Paździoch. Drugie miejsce przypadło ekipie z Tczewa, która, jak na debiutanta, spisywała się wyśmienicie i stawiła silny opór faworyzowanym zawodnikom Techtransu. Kolejne miejsca zajęły drużyny Aula Radom i Łydy Elbląg, które w tym turnieju zbierały doświadczenie.
     Rezultaty grupy A:
     Techtrans Elbląg - AZS Aula Radom 2:0 (16:13 ; 20:4 ),
     Sambor Tczew - Łydy Elbląg 2:1 (9:10 ; 17:9, karne 2:0),
     Techtrans Elbląg - Łydy Elbląg 2:0 (14:8 ; 10:7),
     Aula Radom - Sambor Tczew 0:2 (13:14 ; 9:17),
     Techtrans Elbląg - Sambor Tczew 2:1 (17:8 ; 15:17, karne 5:2),
     Aula Radom - Łydy Elbląg 2:1 (14:11 ; 8:14, karne 4:2).
     
     Grupa II
     W drugiej grupie oglądaliśmy większe emocje, a sprawa awansu do półfinału z drugiego miejsca rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim spotkaniu tego dnia, o godzinie 20. Bezapelacyjnym liderem tej grupy była drużyna Gwardii Opole, która pokazała wspaniałą plażówkę. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Damy Radę Inowrocław, którzy w decydującym starciu z Grubasami po rzutach karnych zapewnili sobie grę w najlepszej czwórce. Tym samym Grubasy zajęły czwarte miejsce bez zdobyczy punktowej, a na trzecim miejscu uplasował się zespół OLD Stokota Elbląg.
     Rezultaty grupy B:
     OLD Stokota Elbląg - Damy Radę Inowrocław 1:2 (8:14 ; 11:10, karne 5:6),
     Grubasy - Opole 0:2 (6:12 ; 9:17),
     Damy Radę Inowrocław - Gwardia Opole 0:2 (8:9 ; 10-15),
     OLD Stokota Elbląg - Grubasy 2:0 (10:7 ; 8:6),
     OLD Stokota Elbląg - Gwardia Opole 0:2 (10:13 ; 12:16),
     Damy Radę Inowrocław - Grubasy 2:1 (10:9 ; 12:15, karne 8:7).
     
     Panie pokazały
     Męska rywalizacja była bacznie obserwowana przez drużyny żeńskie. Otóż pomiędzy meczami o Puchar Polski wspaniałą i atrakcyjną dla oka walkę na plaży Riviera stoczyły panie i przedstawiciele mediów elbląskich. Z przyjemnością oglądało się udane akcje zawodniczek zespołu No Name Elbląg (przedstawicielki EB Startu), młodość i waleczność młodziczek MKS Truso Elbląg, radosną plażówkę Pyrek z Poznania i kwidzynianek oraz fantazyjnie grających przedstawicieli mediów - Radia El i TV Elbląskiej. Wszyscy pokazali, że potrafią również się dobrze bawić.
     Wyniki:
     Kwidzyn - MKS Truso Elbląg 0:2 (11:12 ; 8:12),
     No Name Elbląg - MKS Truso Elbląg 2:0 (10:7 ; 15:12),
     Media Elbląg - Pyrki Poznań 0:2 (5:14 ; 7:15),
     Pyrki Poznań - No Name Elbląg 0:2 (1:8 ; 8:14),
     MKS Truso Elbląg - Media Elbląg 2:1 (7:5 ; 18:19, karne 4:1),
     Kwidzyn - Media Elbląg 2:0 (20:10 ; 14:13),
     Pyrki Poznań - MKS Truso Elbląg 1:2 (8:12 ; 10:16, karne 1:3).
     No Name - Media Elbląg 0:2 (11:13 ; 6:9).
     
     
     Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły w niedziele. Od samego rana widać było, że do poziomu turnieju i zabawy przyłączyła się aura. W niedzielę rozgrywane były mecze finałowe i o miejsca, swoje zawody kończyły również panie. Już w pierwszym meczu o awans do finału nie brakowało emocji. Techtrans Elbląg przez dłuższy czas nie mógł poradzić sobie z silnym zespołem Damy Radę Inowrocław, dopiero w końcówce dopingowani przez własną publiczność gospodarze rozstrzygali losy setów na własną korzyść. Elbląg Techtrans - Damy Radę Inowrocław 2:0 (12:10 ; 12:10).
     Drugi mecz półfinałowy odbył się „bez historii”, fantastycznie grający zespół Gwardii Opole zdeklasował rywali. Sambor Tczew - Gwardia Opole 0:2 (5:10 ; 8:19)
     Stało się jasne, że Techtrans Elbląg po raz drugi w swojej walce o Puchar Polski zmierzy się z Gwardią Opole - nikt ze zgromadzonych na gorącej plaży nie spodziewał się, jakie nadchodzą emocje.
     Zanim jednak doszło do najważniejszego pojedynku swoje ostatnie mecze rozgrywały panie: Kwidzyn - Pyrki Poznań 0:2 (10:12 ; 10:11); No Name Elbląg - Kwidzyn 0:2 (5:12 ; 10:15).
     Mocna drużyna No Name, wygrywając z kwidzyniankami, zapewniła sobie pierwsze miejsce.
     Natomiast w turnieju o Puchar Polski grano o miejsca:
     o 7. miejsce: Łydy Elbląg - Grubasy Elbląg 2:0 (12:5 ; 10:4),
     o 5. miejsce: AZS Aula Radom - OLD Stokota Elbląg 0:2 (14:16 ; 5:13),
     o 3. miejsce: Damy Radę Inowrocław - Sambor Tczew 1:2 (16:11 ; 16:19, karne 3:5).
     O godz. 13.30 zaplanowano finał Pucharu Polski Techtrans Elbląg - Gwardia Opole. Mecz odbył się przy pełnych trybunach - kibice oglądali wyśmienite spotkanie niepokonanych do tej pory drużyn. Od początku spotkania trwała zażarta walka, oglądaliśmy fantastyczne akcje z jednej i drugiej strony. Obie ekipy pokazały, jak powinna wyglądać piłka ręczna plażowa -dynamiczna, widowiskowa gra porywająca całą publiczność. Pierwsze 10 minut było ze wskazaniem dla przyjezdnych, w których szeregach bramkarz Marcin Śledź „zamurował” bramkę. Druga osłona to przewaga gospodarzy, którzy zmienili ustawienie i powstrzymali szybkie kontry opolan. Tak więc po 20 minutach mieliśmy dogrywkę. Fenomenalna postawa w bramce elblążan Pawła Paździochy i rzut w trzeciej serii Michała Salamiego przesądził o zwycięstwie Techtransu Elbląg. Techtrans Elbląg - Gwardia Opole 2:1 (12:17 ; 15:9, karne 5:2).
     
     Czas na nagrody
     Po wielkim finale nadszedł czas na nagrody i wyróżnienia. Rozdali je szefowie Związku Piłki Ręcznej w Polsce Jerzy Gackowski i Henryk Szczepański oraz sędzia Marek Góralczyk. Zwycięzcą Pucharu Polski Srebrny Dzwon - Techtrans Cup 2006 została drużyna Techtrans Elbląg, w składzie: Maciej Borsukowicz, Łukasz Januszewski, Filip Korzeniowski, Łukasz Marzec, Paweł Paździocha, Piotr Sadowski, Michał Salami. Kolejne miejsca zajęli:
     2. Gwardia Opole, 3. Sambor Tczew, 4. Damy Radę Inowrocław, 5. Old Stokota Elbląg, 6. AZS Aula Radom, 7. Łydy Elbląg, 8. Grubasy.
     Najlepszym zawodnikiem wybrano Macieja Borsukowicza (Techtrans Elbląg), najskuteczniejszym zawodnikiem - Mariusza Łukasiewicza (Damy Radę Inowrocław), najlepszym bramkarzem - Marcina Śledzia (Gwardia Opole).
     Organizatorzy zawodów nie zapomnieli o zespołach biorących udział w turnieju pokazowym. Zwycięzcą tych zmagań była ekipa No Name Elbląg grająca w składzie: Justyna Stelina, Dorota Szulc, Małgorzata Myślińska, Aleksandra Kańduła, Elżbieta Dąbrówka, Janina Korzeniowska, Katarzyna Szklarczuk i Elżbieta Bartnicka.
     Kolejne miejsca przypadły drużynom: 2. MKS Truso Elbląg, 3. Pyrki Poznań, 4. SWCT Kwidzyn, 5. Media Elbląskie.
     Dzięki Stowarzyszeniu Promocji Sportu „Gladiator” przez dwa piękne słoneczne dni nad Zalewem Wiślanym w Kadynach na plaży Riwiera oglądaliśmy emocjonujące zawody połączone z fantastyczną zabawą. Wielkie słowa podziękowania należą się głównym sponsorom turnieju - państwo Goździewicz, właścicielom hotelu Srebrny Dzwon i plaży Riwiera w Kadynach oraz firmie Techtrans. Słowa podziękowania kierowane są też do pozostałych sponsorów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, sędziów: Agnieszki Skowronek, Marka Góralczyka, Andrzeja Jaworskiego i Przemysława Stężowskiego i wszystkich kibiców.
     

Łukasz Marzec
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Wyposażenie salonu fryzjerskiego
AMK Szkło ozdobne 4
AMK Kuchnia 8