Środa 25-04-2018, imieniny Marka, Jarosława

512 918 555

Samozapłon czy brak wyobraźni? Samozapłon czy brak wyobraźni?

Pucharowy pogrom Meblarzy (piłka ręczna)

Elbląg, Pucharowy pogrom Meblarzy (piłka ręczna) Elblążanie pewnie wygrali w Brodnicy (fot. AD)

Wysoką wygraną Wójcika zakończył się wczorajszy mecz I rundy eliminacji Pucharu Polski z II-ligową drużyną MKS Elektronik Brodnica. Elblążanie wygrali 40:25 i w kolejnym pucharowym pojedynku zmierzą się z Pomezanią Malbork.

Elblążanie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i tak też zaprezentowali się podczas wczorajszego meczu. MKS, mimo iż przewodzi II-ligowej stawce, w żaden sposób nie potrafił zagrozić Meblarzom.

Na parkiecie pojawili się zawodnicy, którzy w spotkaniach ligowych grają mniej od podstawowych zawodników, m.in. Mateusz Bąkowski, Mateusz Mazur. Po kontuzji zagrał Kamil Dukszto, Jacek Krawczyk wyszedł jako pierwszy bramkach. Sporo minut na boisku spędził Jakub Olszewski oraz
     Damian Spychalski. Nie wystąpił natomiast Michał Gryz, który jest mocno poobijany po poprzednim meczu ligowym.

Tylko pierwsze minuty pojedynku w Brodnicy były wyrównane. Od stanu 2:2 elblążanie narzucili swój rytm gry i zdobywali punkty seriami. Po kwadransie gry Meblarze prowadzili już pięcioma golami, a pięć minut później na tablicy świetlnej widniał wynik 7:13. Do końca pierwszej połowy gospodarzom udało się tylko dwukrotnie umieścić piłkę w siatce, elblążanom natomiast aż sześć razy (9:19). Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i Meblarze powiększali swoja przewagę.
     Elblążanie dyktowali warunki na boisku, a gospodarze w żaden sposób nie potrafili im zagrozić. Po 60 minutach spotkania było 40:25 dla Wójcika.

Jerzy Kruszewski (kierownik Wójcika) - MKS Brodnica to młody zespół, dobrze już przygotowany technicznie, jednak brakuje mu jeszcze doświadczenia i ogrania. W zespole i mieście panuje bardzo dobra atmosfera, wczoraj na meczu zjawiło się około dziewięćset osób, cała trybuna była zapełniona, miejsca stojące również. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni taką frekwencją. Spotkanie potraktowaliśmy czysto treningowo. Bardzo uważaliśmy żeby nie przydarzyła nam się jakaś kontuzja, bo wykładzina w tej hali była bardzo śliska. Trener również uczulał zawodników, żeby grali rozsądnie i ostrożnie. Chcieliśmy wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił - zakończył kierownik drużyny.

MKS Elektronik Brodnica - KS Meble Wójcik Elbląg 25:40 (9:19)
     Wójcik: Krawczyk, Rycharski, Plaszczak - Malewski 8, Olszewski 8, Dukszto 4, Malczewski 4, Bąkowski 3, Malandy 3, Nowakowski 3, Ośko 2, Spychalski 2, Mazur 2, Kupiec 1, Maluchnik, Kostrzewa.

Kolejny Pucharowy mecz elblążanie rozegrają na własnym parkiecie z Pomezanią Malbork w środę (20 listopada). Godzina nie jest jeszcze znana. Wiadomo już jednak, że jeśli Meblarze pokonają swojego ligowego rywala, to kolejnym ich przeciwnikiem będzie drużyna z najwyższej klasy rozgrywkowej i spotkanie odbędzie się również w Elblągu.