Pujan mistrzem II ligi (halówka II)

W tym roku najlepszym zespołem w II lidze halowej został Pujan, który na finiszu wyprzedził Metrotest i PKP. Wszystkie te drużyny wywalczyły awans i w przyszłym sezonie zobaczymy je w rozgrywkach I ligi.

Od połowy listopada 2005 r. do początku marca 2006 r. trwały rozgrywki w II lidze halowej. W tym czasie odbyło się 15 kolejek, w których rozegrano 120 spotkań. Zespoły strzeliły łącznie 859 bramek, co daje bardzo wysoką średnią, ponad siedem bramek na mecz.
     W minioną sobotę rozegrana została ostatnia kolejka, która przyniosła ostateczne rozstrzygnięcia. Już pierwszy mecz pomiędzy Lirą i PKP przyniósł sporo emocji, ale nie ma się co dziwić, skoro jego stawką był awans do I ligi. Drużynie PKP wystarczył remis, by awansować, natomiast Lira musiała to spotkanie wygrać. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęło PKP, które już w 5 min. po bramkach Marcina Rzepki i Tomasza Nowickiego prowadziło 2:0. Lira jednak szybko otrząsnęła się po tym ciosie i w kolejnych minutach to do tego zespołu należała inicjatywa. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Arkadiusz Kurowski, a w 11 min. do remisu doprowadził Karol Kliński. Nie było to jednak ostatnie słowo Liry w tej części meczu. W 15 min. przedłużony rzut karny wykorzystał Tomasz Sielezin i jego zespół wyszedł na prowadzenie 3:2. Początek drugiej odsłony to nadal przewaga Liry. W 19 min. na 4:2 podwyższył Marcin Grubecki, a w 23 min. Lira prowadziła już 5:2 po golu Jana Rogali. W tym momencie wydawało się, że jest już po meczu i Lira może świętować awans do I ligi. Tym bardziej, że w pierwszych minutach drugiej połowy PKP swoja grą nie zachwycało. Okazało się jednak, że „kolejarze” nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Nadzieję w ich serca wlał w 24 min. Tomasz Nowicki, zdobywając trzecią bramkę dla PKP. Jak się później okazało, były to decydujące momenty tego meczu. W ciągu kolejnej minuty PKP strzeliło jeszcze dwie bramki, doprowadzając do remisu 5:5. W ostatnich fragmentach meczu obie drużyny miały jeszcze szanse na zmianę rezultatu, ale na posterunku byli bramkarze i mecz zakończył się remisem, który dał awans drużynie PKP.
     Ciekawe spotkanie rozegrały ze sobą zespoły Metrotestu i Wiarusa. Metrotest, mimo że był już pewny awansu, zagrał ambitnie do końca i wyszło mu to na dobre. Pierwsza połowa to wyrównana walka obu drużyn, które, choć stworzyły po kilka dogodnych sytuacji, nie potrafiły skierować piłki do siatki. Dopiero w 11 min. Cezary Chwoszcz zdobył bramkę dla Wiarusa i zespół ten na przerwę schodził przy stanie 1:0. Wyrównana walka toczyła się jeszcze przez pięć kolejnych minut drugiej odsłony meczu. Później lekką przewagę osiągnął Metrotest, który najpierw po golu Arkadiusz Stępnia doprowadził do wyrównania, a chwilę później wyszedł na prowadzenie po golu Tomasza Szewczuka. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich dwóch minutach pojedynku. Najpierw Cezary Chwoszcz doprowadził do remisu 2:2, ale ostatnie słowo należało do Metrotestu. Przedłużony rzut karny wykorzystał Sebastian Szaro, dając, na sekundy przed końcem meczu, zwycięstwo swojej drużynie.
     Pewne zwycięstwo zanotował także mistrz II ligi Pujan, który w ostatnim meczu pokonał WSZ 6:2. Pierwsze minuty to wyrównana walka obu zespołów. W 3 min. po golu Adama Osaka Pujan prowadził 1:0, ale niespełna 60 sekund później do remisu doprowadził Dariusz Sobotowicz. Po raz drugi do bramki rywali Osak trafił w 5 min., ale znów odpowiedz WSZ była niemal natychmiastowa. Bramkę zdobył Jarosław Gastoł i po raz drugi w tym meczu mieliśmy remis. Końcówka pierwszej odsłony to już jednak zdecydowana przewaga Pujana, który po golach Daniela Czajki oraz Tomasza Szopińskiego prowadził 4:2. W drugiej połowie kibice zobaczyli jeszcze dwie bramki, obie autorstwa zawodników Pujana i zespół ten swoje ostatnie spotkanie w II lidze zakończył wygraną 6:2.
     Na wysokiej piątej pozycji tegoroczne rozgrywki zakończył beniaminek ligi zespół Specjala II, który w ostatnim pojedynku pokonał ADI 3:2. Mecz ten lepiej ułożył dla „piwnych”, którzy po golach Łukasza Wolaka oraz Roberta Kowzana prowadzili 2:0. W pierwszej połowie ADI odpowiedziało tylko jednym trafieniem Roberta Szymańskiego. Po zmianie stron Specjal znów podwyższył prowadzenie do dwóch oczek po golu Kowzana, a wynik meczu na 3:2 ustalił Szymański zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.
     W ostatniej kolejce pewne zwycięstwa zanotowały ponadto zespoły Karo, PKS i Amatorzy. Natomiast ostra walkę stoczyły ze sobą East Express i Neksus. Ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy zespół, wygrywając 2:1, a obie bramki zdobył Paweł Bieńko.
     Tuż po rozegraniu ostatniego meczu odbyło się uroczyste zakończenie ligi. Puchary oraz nagrody rzeczowe wręczali zwycięzcom: Stanisław Szczepański z Wydziału Kultury i Sportu UM w Elblągu, Henryk Jarzembowski, dyrektor KS Olimpia oraz Andrzej Basista z Ogniska TKKF Witoszewo.
     W tym roku królem strzelców został Tomasz Nowicki z zespołu PKP, który w 15 meczach zdobył aż 43 bramki. Najlepszym bramkarzem uznano Andrzeja Rogalę z Liry, natomiast najlepszym zawodnikiem został Tomasz Nowicki z PKP. Wyróżnienie Fair Play otrzymała drużyna PKS, która w całych rozgrywkach otrzymała najmniej, bo tylko trzy żółte i jedną czerwoną kartkę. Kolejne rozgrywki już pod koniec tego roku i miejmy nadzieję, że przyniosą nam tyle samo emocji i wspaniałych spotkań, co w tym sezonie.
     Skład zwycięskiej drużyny Pujan: Bartosz Światkowski, Paweł Łukaszewski, Jarosław Grochowski, Wit Ciemiński, Daniel Czajka, Radosław Czarnecki, Tomasz Szopiński, Adam Osak, Paweł Banaszek, Mariusz Wiśniewski, Piotr Opaczewski, Radosław Barański, Łukasz Wojtaś.

Komplet wyników 15. kolejki:
     Lira - PKP 5:5 (3:2)
     0:1 - Marcin Rzepka (1.), 0:2 - T. Nowicki (5.), 1:2 - Kurowski (9.), 2:2 - Kliński (11.), 3:2 - Sielezin (15.), 4:2 - Grubecki (19.), 5:2 - J. Rogala (23.), 5:3 - T. Nowicki (24.), 5:4 - P. Nowicki (25.), 5:5 - Kurowski (25.).
     Karo - Kromet 7:3 (2:0)
     1:0 - Koliński (2.), 2:0- Sobotowski (4.), 3:0 - Kamiński (23.), 4:0 - Sobotowski (24.), 5:0 - Kamiński (25.), 6:0 - Wąsiński (25.), 6:1 - Byzdra (28.), 6:2 - Wala (28.), 6:3 - Byzdra (29.)., 7:3 - Kaczmarski (30.).
     AZS Jański - Amatorzy 2:5 (0:3)
     0:1 - Siemaszko (3.), 0:2 - Włoczkowski (9.), 0:3 - M. Skocki (12.), 1:3 - Najs (21.), 1:4 - Siemaszko (25.), 2:4 - Najs (27.), 2:5- Zaremba (27.).
     East Express - Neksus 2:1 (1:0)
     1:0 - Bieńko (14.), 2:0 - Bieńko (19.), 2:1 - Chodziński (19.).
     Wiarus - Metrotest 2:3 (1:0)
     1:0 - Chwoszcz (11.), 1:1- Stępień (21.), 1:2 - Szewczuk (24.), 2:2 - Chwoszcz (29.), 2:3 - Szaro (30.).
     Troll - PKS 0:3 (0:1)
     0:1 - Tyburski (2.), 0:2 - Łojek (20.), 0:3 - Pudlik (30.).
     WSZ - Pujan 2:6 (2:4)
     0:1 - Osak (3.), 1:1 - Sobotowicz (4.), 1:2 - Osak (5.), 2:2 - Gastoł (6.), 2:3 - Czajka (14.), 2:4 - Szopiński (15.), 2:5 - Szopiński (26.), 2:6 - Banaszek (29.).
     Specjal II - ADI 3:2 (2:1)
     1:0 - Wolak (1.), 2:0 - Kowzan (3.), 2:1 - R. Szymański (11.), 3:1 - Kowzan (25.), 3:2 - R. Szymański (30.).
     Mecz zaległy:
     PKS - Wiarus 2:9 (1:4)
     1:0 - Łojek (2.), 1:1 - Chwoszcz (3.), 1:2 - Tarnopolski (3.), 1:3 - Gierko (5.), 1:4 - Chwoszcz (14.), 1:5 - Gierko (16.), 1:6 - Bandurski (17.), 1:7 - Gruszka (23.), 1:8 - Bandurski (23.), 1:9 - Gierko (27.), 2:9 - Zankowicz (27.).