Punkt Olimpii w Niepołomicach

Piłkarze Olimpii Elbląg nie zwyciężyli na wyjeździe. Z wyprawy do Niepołomic żółto-biało-niebiescy przywiozą tylko punkt. Bramkę dla Olimpii strzelił Jakub Bojas. Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:1). 50 - ty mecz w żółto-biało-niebieskich barwach rozegrał Paweł Piceluk. Zobacz najciekawsze fragmenty meczu w materiale TV Olimpia.

Pięć remisów i jedna porażka – tak wygląda bilans meczów wyjazdowych Olimpii Elbląg w tym sezonie. Na wyjazdowe zwycięstwo piłkarze, kibice i działacze klubu czekają od pamiętnego meczu z Motorem Lublin w barażach o II ligę. Większość środowiska skupionego wokół żółto-biało-niebieskich barw wiedziało, że w meczu z Puszczą Niepołomice o zwycięstwo będzie trudno. Tymczasem po meczu czuje się niedosyt.
       Olimpia dobrze weszła w mecz. Piłkarze z Elbląga szanowali piłkę i nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod własną bramką. Przy czym nie skupiali się tylko na obronie, szukając swoich szans na otwarcie wyniku. Początkowo brakowało dokładności. Ale do czasu. W 16. minucie Paweł Piceluk dośrodkowuje do Jakuba Bojasa, a ten wyprowadza ekipę Adama Borosa na prowadzenie.
       Olimpia kontynuowała ataki, chcąc podwyższyć prowadzenie. Puszcza miała poważne problemy z rozegraniem akcji ofensywnej. Niestety goście nie potrafili wykorzystać słabszego momentu w grze gospodarzy i strzelić drugą bramkę. Znowu brakował dokładności i piłka dość często lądowała po za boiskiem. Zwraca uwagę duża ilość fauli. Po jednym z nich Rafał Lisiecki otrzymał żółtą kartkę. I to nie jest jedyna kara dla elbląskiego zespołu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bartosz Żurek, do piłki dobiegł Marcel Kotwica i bramkarz Olimpii wyjmował piłkę z siatki. Po wyrównującej bramce tempo meczu siadło, chociaż ambicji i woli walki olimpijczykom nie można odmówić.
       W drugiej połowie gospodarze doszli do wniosku, że w tym meczu mogą wywalczyć trzy punkty. Na szczęście dla Olimpii nie powtórzył się tragiczny scenariusz z Tarnobrzega, gdzie elbląski przegrał 1:4. Mimo, że prowadził 1:0, a na przerwę schodził z remisem. W drugiej odsłonie to gospodarze mieli więcej „z gry”. Ale tak jak Olimpii brakowało im dokładności i szczęścia. W 61. minucie Maciej Domański wykorzystał błąd elbląskiej obrony i zdecydował się na strzał na bramkę Wojciecha Daniela. Na szczęście trafił w boczną siatkę. Ten sami piłkarz mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie w 82. minucie. Silny strzał z 16. metra wybronił jednak Wojciech Daniel. Druga połowa obfitowała w faule, brakowało płynności w grze.
       Olimpia groźne sytuacje przeprowadziła dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw w 90. minucie Dawid Kubowicz wrzucił piłkę na pole bramkowe rywali. Bramkarz gospodarzy jednak wyłapał piłkę. Minutę później w doskonalej sytuacji znalazł się Paweł Piceluk. Napastnik Olimpii w sytuacji „sam na sam” z Andrzejem Sobieszczykiem strzelił obok słupka. Dla Pawła Piceluka mecz w Niepołomicach był 50 – ty w żółto-biało-niebieskich barwach. Tym razem bez zdobyczy bramkowej.
       Punkt na trudnym terenie w Niepołomicach cieszy. Ale to już kolejny mecz, kiedy Olimpia prowadzi i nie potrafi dowieźć zwycięstwa do ostatniego gwizdka. Za tydzień na Agrykola 8 żółto-biało-niebiescy podejmą Rozwój Katowice.