Wiadomo軼i

Spo貫cze雟two

Pras闚ka

Dawny Elbl庵

Otwarcie nowego odcinka trasy tramwajowej. Otwarcie nowego odcinka trasy tramwajowej.

Punkt Olimpii w Niepo這micach

Pi趾arze Olimpii Elbl庵 nie zwyci篹yli na wyje寮zie. Z wyprawy do Niepo這mic 鄴速o-bia這-niebiescy przywioz tylko punkt. Bramk dla Olimpii strzeli Jakub Bojas. Olimpia Elbl庵 - Puszcza Niepo這mice 1:1 (1:1). 50 - ty mecz w 鄴速o-bia這-niebieskich barwach rozegra Pawe Piceluk. Zobacz najciekawsze fragmenty meczu w materiale TV Olimpia.

Pi耩 remis闚 i jedna pora磬a – tak wygl康a bilans mecz闚 wyjazdowych Olimpii Elbl庵 w tym sezonie. Na wyjazdowe zwyci瘰two pi趾arze, kibice i dzia豉cze klubu czekaj od pami皻nego meczu z Motorem Lublin w bara瘸ch o II lig. Wi瘯szo嗆 鈔odowiska skupionego wok馧 鄴速o-bia這-niebieskich barw wiedzia這, 瞠 w meczu z Puszcz Niepo這mice o zwyci瘰two b璠zie trudno. Tymczasem po meczu czuje si niedosyt.
     Olimpia dobrze wesz豉 w mecz. Pi趾arze z Elbl庵a szanowali pi趾 i nie dopuszczali do gro幡ych sytuacji pod w豉sn bramk. Przy czym nie skupiali si tylko na obronie, szukaj帷 swoich szans na otwarcie wyniku. Pocz徠kowo brakowa這 dok豉dno軼i. Ale do czasu. W 16. minucie Pawe Piceluk do鈔odkowuje do Jakuba Bojasa, a ten wyprowadza ekip Adama Borosa na prowadzenie.
     Olimpia kontynuowa豉 ataki, chc帷 podwy窺zy prowadzenie. Puszcza mia豉 powa積e problemy z rozegraniem akcji ofensywnej. Niestety go軼ie nie potrafili wykorzysta s豉bszego momentu w grze gospodarzy i strzeli drug bramk. Znowu brakowa dok豉dno軼i i pi趾a do嗆 cz瘰to l康owa豉 po za boiskiem. Zwraca uwag du瘸 ilo嗆 fauli. Po jednym z nich Rafa Lisiecki otrzyma 鄴速 kartk. I to nie jest jedyna kara dla elbl御kiego zespo逝. Z rzutu wolnego do鈔odkowywa Bartosz 真rek, do pi趾i dobieg Marcel Kotwica i bramkarz Olimpii wyjmowa pi趾 z siatki. Po wyr闚nuj帷ej bramce tempo meczu siad這, chocia ambicji i woli walki olimpijczykom nie mo積a odm闚i.
     W drugiej po這wie gospodarze doszli do wniosku, 瞠 w tym meczu mog wywalczy trzy punkty. Na szcz窷cie dla Olimpii nie powt鏎zy si tragiczny scenariusz z Tarnobrzega, gdzie elbl御ki przegra 1:4. Mimo, 瞠 prowadzi 1:0, a na przerw schodzi z remisem. W drugiej ods這nie to gospodarze mieli wi璚ej „z gry”. Ale tak jak Olimpii brakowa這 im dok豉dno軼i i szcz窷cia. W 61. minucie Maciej Doma雟ki wykorzysta b陰d elbl御kiej obrony i zdecydowa si na strza na bramk Wojciecha Daniela. Na szcz窷cie trafi w boczn siatk. Ten sami pi趾arz m鏬 wyprowadzi gospodarzy na prowadzenie w 82. minucie. Silny strza z 16. metra wybroni jednak Wojciech Daniel. Druga po這wa obfitowa豉 w faule, brakowa這 p造nno軼i w grze.
     Olimpia gro幡e sytuacje przeprowadzi豉 dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw w 90. minucie Dawid Kubowicz wrzuci pi趾 na pole bramkowe rywali. Bramkarz gospodarzy jednak wy豉pa pi趾. Minut p騧niej w doskonalej sytuacji znalaz si Pawe Piceluk. Napastnik Olimpii w sytuacji „sam na sam” z Andrzejem Sobieszczykiem strzeli obok s逝pka. Dla Paw豉 Piceluka mecz w Niepo這micach by 50 – ty w 鄴速o-bia這-niebieskich barwach. Tym razem bez zdobyczy bramkowej.
     Punkt na trudnym terenie w Niepo這micach cieszy. Ale to ju kolejny mecz, kiedy Olimpia prowadzi i nie potrafi dowie潭 zwyci瘰twa do ostatniego gwizdka. Za tydzie na Agrykola 8 鄴速o-bia這-niebiescy podejm Rozw鎩 Katowice.