Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira

Punktowane miejsce Marcina Sałka na Olimpiadzie Młodzieży

Na pomoście w Ciechanowie w konkurencji podnoszenia ciężarów walczyli sztangiści, którzy we wcześniejszych eliminacjach regionalnych wywalczyli awans do finału XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnik z elbląskiego LUKS Meyer – Marcin Sałek nie zawiódł, zajmując punktowane miejsce.

Największą satysfakcję po turnieju, spośród reprezentantów Warmii i Mazur, ma zawodniczka Orła Karolewo – Monika Dądzik, która w wadze 63 kg zdobyła brązowy medal. Pozostali nie zajęli miejsc na podium, ale ich osiągnięcia to punktowane miejsca, dzięki którym Wojewódzka Federacja Sportu pozyskuje pieniądze na rozwój dyscypliny. Za jeden punkt Federacja uzyskuje 160 złotych. W gronie czterech sztangistów, którzy takie gratyfikacje wywalczyli jest Marcin Sałek z LUKS Meyer Elbląg. Atleta startował w Ciechanowie w kategorii wagowej 105 kg i z wynikiem 192 kg zajął 12. miejsce w dwuboju, za co zdobył 2 punkty.
     Wynik Marcina w Ciechanowie odbiega od jego rekordów życiowych – mówi Aleksander Ogrodnik, przewodniczący Kolegium Sędziów WM OZPC. – Nie zawsze dobre przygotowanie na treningach przekłada się na rezultat osiągany na pomoście. W dużym stopniu zależy to od dyspozycji sztangisty w dniu zawodów. Sukcesem Sałka było już zakwalifikowanie się do finałów olimpiady – podkreśla arbiter.

Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot