Punkty zostały w stolicy

Elbląg, Punkty zostały w stolicy
(fot. arch. portEl.pl)

Nie udało się przywieźć punktów ze stolicy zespołowi Wójcik Meble-Techtrans. Podopieczni Ludwika Fonferka po walce przegrali z AZS AWF Warszawa 27 - 22 (12-11).

Mecz rozpoczął się od trafienia Kamila Tylutkiego. W pierwszych minutach to akademicy lepiej spisywali się na boisku. Elblążanie nie potrafili poradzić sobie z szybkimi kontrami przeciwnika. W 15. Minucie Wójcik Meble-Techtrans przegrywał już 9 - 5. Ludwik Fonferek zmuszony był wziąć czas. Reprymendy poskutkowały, elblążanie powoli odrabiali straty. Do szatni nasi zawodnicy zeszli prowadząc 12-11.
       Druga połowa zaczęła się katastrofalnie dla Wójcik Meble-Techtrans. W ciągu dwóch minut zespół stracił 4 bramki. Akademicy znowu karcili podopiecznych Ludwika Fonferka kontrami. Po kwadransie gry wynik na tablicy pokazywał 23-17 dla AZS AWF. Elblążanie kolejny raz potrafili się podnieść i zmniejszyć straty do 24-22. Na więcej jednak nie starczyło już sił, mecz zakończył się wynikiem 27-22.

AZS AWF Warszawa - Wójcik Meble Techtrans Elbląg 27:22 (11:12)
       AZS AWF: Nowosielski, Rybicki - Królak 7, Krawiecki 5, Kapuściński 3, Tylutki 3, Wolski 3, Bednarski 2, Suliński 2, Raczkowski 1, Reszko 1, Nawrocki.
       Kary: 8 min.
       Techtrans: Rycharski, Wróbel - Ośko 4, Michałów 3, Szczepański 3, Gryz 2, Fonferek 2, Kwiatkowski 2, Perwenis 2, Wasilenko 2, Dawidowski 1, Maluchnik 1, Długosz.
       Kary: 10 min.