Radość i smutek na czwartoligowych boiskach

Elbląg, Radość i smutek na czwartoligowych boiskach

Dominik Pawłowski strzelił setną bramkę dla Concordii w tym sezonie. Pomarańczowo-czarni wygrali 25. mecz w sezonie. W minorowych nastrojach wracają z Korsz rezerwy Olimpii Elbląg. Żółto – biało – niebiescy w meczu z MKS – em nie potrafili wywalczyć choćby punktu.

Rezerwy Olimpii Elbląg przegrały dzisiejszy (1 czerwca) mecz z sąsiadem z tabeli. W Korszach podopieczni Szymona Wagi przegrali z tamtejszym MKS – em 0:1. Jedyna bramka w meczu padła w pierwszej części spotkania. W drugich 45 minutach podopiecznym Szymona Wagi nie udało się zdobyć bramek, które przyniosłyby zdobycz punktową.
       Na dwie kolejki przed końcem sezonu Olimpia II Elbląg zajmuje 9. miejsce w tabeli IV ligi. Żółto – biało – niebiescy utrzymali się w IV lidze bez konieczności rozgrywania baraży z wicemistrzami klasy okręgowej.

MKS Korsze – Olimpia II Elbląg 1:0 (1:0)

Olimpia II
(skład wyjściowy): Prociw – Kolosov, Krasa, Filipczyk, Zaleski, Perlejewski, Wierzba, Kordykiewicz, Bradtke, Komorowski, Milanowski

100 bramek Concordii
       Cztery razy bramkarz Tęczy Biskupiec musiał wyjmować piłkę ze swojej bramki w dzisiejszym meczu z Concordią Elbląg. Pomarańczowo – czarni w środę przypieczętowali swój awans do III ligi i dziś mogli skupić się na śrubowaniu kolejnych rekordów.
       Przed meczem z Tęczą ekipa Łukasza Nadolnego 96 razy pokonała bramkarzy rywali. Można się było spodziewać, że do końca sezonu padnie „setna” bramka. Goście nie dawali się pokonać przez pierwszą połowę. Skapitulowali dopiero w53. Minucie, kiedy to piłka wpadła do bramki po strzale Dominika Pawłowskiego. I ta bramka zupełnie załamała piłkarzy Tęczy. Cztery minuty później było już... 3:0 dla Concordii: na listę strzelców wpisali się Radosław Lenart i Mariusz Pelc.
       Możliwość zdobycia bramki nr 100 trochę zdeprymowała pomarańczowo – czarnych. Gospodarze marnowali jedną 100 – procentową sytuację, za drugą. Setna bramka padła na minutę przed ostatnim gwizdkiem, a szczęśliwym strzelcem okazał się Dominik Pawłowski.

Concordia Elbląg – Tęcza Biskupiec 4:0 (0:0)
       Bramki dla Concordii:
1:0 – Pawłowski (53 min.), 2:0 – Lenart (55. min.), 3:0 – M. Pelc (57. min.) 4:0 – Pawłowski (89. min.)

Concordia: Złotogórski – Barros, M. Pelc (75' Nadolny), Bukacki (46' Rogoz), Siwiak, Kuczyński, Załucki (75' Malanowski), Tomczuk (46' Lenart), Skierkowski (46' Pawłowski), Szawara (46' Lewandowski), P. Pelc.