Radosław Gniado szachowym mistrzem Elbląga

Elbląg, Radosław Gniado szachowym mistrzem Elbląga

W świetlicy ESM „Sielanka” przez cztery tygodnie rozgrywany był finał A mistrzostw Elbląga w szachach klasycznych. Na starcie stanęło 12 czołowych szachistów elbląskich, w tym czterech juniorów. Zwyciężył mistrz miasta sprzed dwóch lat, Radosław Gniado, zdobywając w 9-rundowym turnieju 8 pkt (bez porażki).

Za wynik ten Radosław Gniado uzyskał pierwszą normę kandydacką. Drugie miejsce wywalczył obrońca tytułu i zarazem 6-krotny mistrz Elbląga, Piotr Plewa a trzecie - Marcin Wrzesiński (wcześniej mistrz Ostródy) – obaj po 6,5 pkt. Czwarty był Sylwester Grabarczyk – 6 pkt, zaś piąty – najmłodszy uczestnik finału. 9-letni Jan Przybylski z dorobkiem 5 pkt. W mistrzostwach nie mógł uczestniczyć najlepszy rankingowo szachista elbląski, 19-letni Igor Janik, który w tym samym czasie zadebiutował w finale mistrzostw Polski wśród dorosłych, zdobywając wysokie, siódme miejsce. W rozegranym równolegle finale B mistrzostw Elbląga grało 8 szachistów, w tym czterech juniorów. Najlepszy okazał się były mistrz miasta, Bogdan Siwoń zdobywając 6 pkt z 7 (bez porażki). Drugi był Adam Haratym (uzyskując normę na II kategorię), zaś trzeci Zdzisław Antkiewicz - po 5,5 pkt. Klasyfikację juniorów wygrał Michał Graczyk, który z dorobkiem 5 pkt zajął czwartą lokatę. Turniej ten rozegrany został przez trzy tygodnie w sali COP.