Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Regaty na zalewie należą do udanych

 
Elbląg, Regaty na zalewie należą do udanych fot. nadesłana
Rek

Sukcesem zakończyły się odbywające się w miniony weekend (18-19 czerwca) regaty żeglarskie Puchar Mariny Elbląg 2016 - długodystansowe regaty wokół Zalewu Wiślanego. Mimo niekorzystnych warunków wiatrowych panujących w piątek, nie spełniły się obawy organizatorów o niską frekwencję, a na starcie zjawiły się dwadzieścia trzy załogi gotowe, by współzawodniczyć w najdłuższych wyścigach regatowych w regionie.

Jachty startujące w regatach zostały podzielone na trzy grupy startowe, a organizatorzy dla każdej z tych grup przewidzieli odrębną trasę. Podczas wyścigów panowały zmienne warunki wiatrowe, co tylko urozmaiciło żeglarskie zmagania. Wszystkie grupy startowe pokonały całą zaplanowaną trasę, a wyniki przedstawiają się następująco:
     
     Grupa I
     I miejsce - Janusz Rutkowski z załogą na jachcie "Irbis",
     II miejsce – Sebastian Nienadowski z załogą na jachcie "Palomino",
     III miejsce - Tomasz Siekierko z załogą na jachcie "Kaper".
     Grupa II
     I miejsce - Sergei Zhadobko z załogą na jachcie "Vega",
     II miejsce – Ryszard Seroka z załogą na jachcie "Berbeć II",
     III miejsce – Sławomir Kwiatkowski z załogą na jachcie "Błękitna Bryza".
     Grupa III
     I miejsce - Tomasz Makowski z załogą na jachcie "2 easy",
     II miejsce – Stanisław Justyński z załogą na jachcie "Strefa Ciszy 2",
     III miejsce – Jarosław Barkowski z załogą na jachcie "Kareta II"
     Nagrody specjalne otrzymali Daria Rybarczyk, jako jedyna kobieta prowadząca jacht w regatach, a także Tomasz Makowski prowadzący jacht 2 easy, który najszybciej pokonał trasę wyścigu i jako pierwszy zameldował się na mecie regat. Wyróżnienie organizatorów otrzymał Tomasz Szczepański, kapitan jachtu Souvenir, którego determinacja w dotarciu na regaty była godna pochwały. Tomek nie mógł przepłynąć z Elbląga na Zalew Wiślany, ponieważ ze względu na wiatr i niski stan wody most pontonowy w Nowakowie nie był otwierany. Podjął więc decyzję o złożeniu masztu i przeprawie przez Kanał Jagielloński i rzekę Nogat. Co prawda, przechodząc pod mostem urwał wiatromierz, ale na regatach się zjawił.
     Patronat honorowy nad Pucharem Mariny Elbląg objęli: prezydent Miasta Elbląg – Witold Wróblewski, starosta elbląski – Maciej Romanowski, starosta braniewski – Leszek Dziąg, burmistrz miasta Krynica Morska – Krzysztof Swat, a także senator RP – Jerzy Wcisła.
     Podczas ceremonii zakończenia regat w hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej zwycięzcom wręczono puchary, wszystkim uczestnikom nagrody, a organizatorzy podziękowali żeglarzom za przybycie oraz wspólną rywalizację zgodną z zasadami fair play i zaprosili na kolejną edycję Pucharu Mariny Elbląg, która już za rok.
Adam K. Kapczyński, Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny