Regaty w Sztumie (kajakarstwo)

Na jeziorze w Sztumie odbyły się tradycyjne regaty kajakowe o memoriał Jana Rabe, trenera, który niegdyś był szkoleniowcem kajakarzy Olimpii Elbląg. Nie dziwi zatem fakt, że w gronie 12 startujących drużyn była reprezentacja elbląskiego klubu Energa Olimpia.

W rywalizacji osad seniorów bardzo dobrze popłynęła dwójka Dominik Chojnacki - Grzegorz Kamiński. Prowadzeni przez trenera Andrzeja Gajewskiego kajakarze wygrali wyścigi na dystansach 500 i 1000 metrów.
     Czwórka w składzie: Dominik Chojnacki, Grzegorz Kamiński, Mariusz Niżnik i Paweł Zieliński wygrała bieg na 1000 m.
     Na trzecim miejscu wyścig K2 na 1000 m ukończyła elbląska osada Adrian Bujko - Paweł Zieliński.
     Wśród juniorek młodszych w K2 na 500 m Magda Kowalczyk i Joanna Tarasewicz zajęły drugie miejsce, a w K1 na 500 m Joanna Tarasewicz była trzecia.
     Nie zawiodły także prowadzone przez trenerkę Nataszę Gajewską młodziczki. Dwie elbląskie osady czwórek stanęły na podium. Na najwyższym - płynąca w składzie: Anna Rynkowska, Sara Dąbrowska, Małgorzata Kołowiecka i Magda Rynkowska, a na trzecim stopniu podium w tym samym wyścigu - Wioleta Orzechowska, Agnieszka Cybulska, Agata Radelczuk i Martyna Zdunek.
     W wyścigu K2 na 2000 m osada elblążanek Magda Rynkowska i Anna Dąbrowska była trzecia.
     Z dobrej strony pokazali się również kajakarze młodzicy, których do zawodów przygotował trener Zbigniew Grajkowski, wychowawca najbardziej znanego w Elblągu kajakarza Grzegorza Kalety. Osada K4 na dystansie 2000 m w składzie: Oskar Czaja, Wojciech Nowakowski, Dominik Szynkielewski i Mateusz Groszyk zajęła drugie miejsce, a dwójka elblążan Nowakowski - Groszyk na 2000 m była trzecia.