UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Rehabilitacja przez sport i pracę

 
Elbląg, IKS Atak cieszy się ze współpracy z ZAZ w Kamionku Wielkim
IKS Atak cieszy się ze współpracy z ZAZ w Kamionku Wielkim (fot. Anna Dembińska)

Rehabilitacja osób niepełnosprawnych to złożony proces, na który składa się nie tylko pomoc medyczna i usprawnianie fizyczne, lecz również aktywizacja zawodowa i społeczna. Od dziś, dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Integracyjnym Klubem Sportowym Atak a Zakładem Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim, obie placówki będą współdziałać w swoich poczynaniach, które łączy wspólny cel: pomoc osobom niepełnosprawnym.

Porozumienie zawarte pomiędzy IKS Atak a Zakładem Aktywności Zawodowej dotyczy przede wszystkim połączenia działań, jakie obie instytucje od lat wykonują na rzecz osób niepełnosprawnych. IKS Atak Elbląg od 1998 roku prowadzi działalność w zakresie rehabilitacji ruchowej i społecznej oraz integracji przez sport osób niepełnosprawnych. Natomiast Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim zajmuje się rehabilitacją poprzez pracę i daje możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz spełnienia się w danej profesji. Wielu zawodników IKS Atak to również pracownicy ZAZ .
       - Dzisiejsze spotkanie to tylko formalizacja, ponieważ nasza współpraca układa się już od kilku lat - mówił Tomasz Woźny, prezes IKS Atak. - Nasi zawodnicy często podejmują prace w ZAZ i życzyłbym sobie aby nasze dalsze działania przebiegały tak dobrze, jak do tej pory.
       Praca dla osób niepełnosprawnych jest niezwykle istotna, gdyż daje ona poczucie samodzielności i pozwala na produktywne rozwijanie swoich zainteresowań.
       - Cieszę się, że przyszli do nas zawodnicy Ataku, ponieważ ci młodzi chłopcy wnieśli do naszego zakładu zupełnie nową atmosferę, atmosferę sportu - mówił podczas dzisiejszej (14 czerwca) konferencji Stanisław Lecheta, kierownik ZAZ. - Mam nadzieję, że dzięki temu porozumieniu nasi pozostali pracownicy zainteresują się sportem i podejmą rehabilitację również w tym kierunku.
       Zarząd klubu zapowiada podpisanie kolejnych umów partnerskich już we wrześniu oraz zaprasza wszystkie chętne instytucje do współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych.
      
Michał Skorupa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama