Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rekordowa frekwencja wśród biegaczy

 
Elbląg, Rekordowa frekwencja wśród biegaczy fot. MOSiR
Rek

Bieganie z mapą w ręku, czyli Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, którego organizatorami są MOSiR oraz EKO Gryf przy 16 PDZ, przyciągają na start coraz to nowych uczestników. Także i tym razem na trasie mogliśmy podziwiać biegaczy nie tylko z Elbląga, ale miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od naszego miasta.

Na starcie VII rudny V Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację stanęło tym razem 58 biegaczy, co świadczy o rosnącej popularności tej dyscypliny sportu. Nim jednak zawodnicy ruszyli na trasę minutą ciszy uczcili pamięć, zmarłego w marcu Marka Szredela, byłego zawodnika EKO Gryf, wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski oraz budowniczego tras podczas elbląskiego grand prix. Zawodnicy rywalizujący w kategorii szkół podstawowych oraz w kategorii rodzinnej mieli tym razem do zaliczenia 7 punktów kontrolnych, natomiast uczestnicy wyścigu w kategorii open mężczyzn, musieli na trasie odnaleźć aż 18 takich punktów.
     - Były to klasyczne biegi na orientację tzw. bieg średniodystansowy, a zawodnicy startowali co trzy minuty - mówi Bolesław Czechowski z EKO Gryf Elbląg. - Trasy poszczególnych kategorii krzyżowały się, stąd łatwo było o pomyłkę, ale także i tym razem wszyscy prawidłowo zaliczyli swoje trasy.
     Wśród dziewcząt w kategorii szkół podstawowych, po raz drugi z rzędu triumfowała Julia Typańska ze Szkoły Podstawowej nr 14, która na mecie wyprzedziła Alicję Piasecką z SP 21 w Elblągu. Natomiast wśród chłopców, także po raz drugi z rzędu, zwyciężył Piotr Banach (SP 14). Dwa kolejne miejsca zajęli reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 12 Jakub Weis i Mateusz Frydryszewski. W kategorii szkół gimnazjalnych tradycyjnie już silną grupę stanowili młodzi sportowcy Gimnazjum z Kamionka Wielkiego. Najszybciej trasę pokonał Marcin Jakubiec, drugie miejsce zajął Kamil Fajfer, a trzecie Marcin Kalbarczyk. Równie ciekawie wyglądała rywalizacja wśród dziewcząt, gdzie najliczniejszą grupę tworzyły biegaczki z Gimnazjum nr 7. To jednak nie one ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa. Pierwsze miejsce zajęła Marta Witkowska (GIM nr 8), druga na mecie zameldowała się Karolina Bartyska, a trzecia Aleksandra Boenig (obie GIM nr 7).
     Nieco większa frekwencja towarzyszyła biegom w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wśród dziewcząt dwa pierwsze miejsca przypadły zawodniczkom z IV LO w Elblągu. Rywalizację wygrała Atina Ciepłucha przed Adrianną Dobrołowicz. Na najniższym stopniu podium bieg ukończyła Dominika Marcińczyk, jedna z trzech przedstawicielek Zespołu Szkół w Dzierzgoniu. Wśród chłopców startowali głównie zawodnicy z Pasłęka i Dzierzgonia, a mimo tego zwycięstwo przypadło jedynemu uczestnikowi z Elbląga. Zawody wygrał Damian Ambroch z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, drugie miejsce zajął Grzegorz Czerlonko, a trzecie Rafał Mirys. Obaj są uczniami ZSEiT w Pasłęku.
     Tradycyjnie już najwięcej uczestników przyciągnęła kategoria open, gdzie wśród mężczyzn startowało 13 zawodników, a wśród kobiet 5 zawodniczek. W gronie kobiet dwa pierwsze miejsca przypadły elblążankom. Najszybszą okazała się Aleksandra Fydryszewska, a tuż za nią linię mety przekroczyła Monika Typańska. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka z Dzierzgonia Ewa Nazarewicz. Równie interesująco było w rywalizacji mężczyzn, gdzie najlepiej z trasą i czasem poradził sobie Piotr Światkowski. Na mecie wyprzedził drugiego Jarosława Mazura i trzeciego Piotra Sobczaka. Tak więc całe podium zajęli orientaliści z Elbląga. Ostatnią kategorią w której rywalizowali uczestnicy była kategoria rodzinna. Tym razem wystartowały tylko trzy drużyny z których najszybsza okazała się rodzina Wąsickich, druga była rodzina Typańskich, a trzecia rodzina Fydryszewskich.
     Po zakończeniu rywalizacji sportowej zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy oraz upominki rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Dodatkową atrakcją było losowanie trzech karnetów wstępu do pizzeri oraz monografii 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
     
Ósma runda V edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację odbędzie się w sobotę 10 maja o godz. 10. Także i tym razem zawodnicy będą rywalizowali na trasie wyznaczonej w Parku Bażantarnia. Zbiórka tradycyjnie przy restauracji. Zgłoszenia przyjmowane będą w godzinach 9.15-9.45. Opłata startowa wynosi 5 zł od dorosłego uczestnika. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Fototapety do salonu
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapety dziecięce