Rekordowa wygrana Liry (halówka II)

Najwyższe zwycięstwo jak do tej pory w tegorocznych rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej odniósł zespół Lira, który pokonał aż 19:1 EUH-E. Natomiast w meczu na szczycie dotychczasowy lider Termoizol przegrał z wiceliderem BIG 1:2.

Najciekawszym pojedynkiem sobotniej 17. kolejki był pojedynek lidera zespołu Termoizol z wiceliderem ekipą BIG. Oba zespoły, jak przystało na ekipy przodujące w tabeli, stworzyły bardzo ciekawe i wyrównane widowisko. W pierwszej odsłonie mimo stwarzanych sytuacji długo żadna z drużyn nie mogła zdobyć bramki. Dopiero w 13 min. bramkarza rywali pokonał Bartek Zaleski i Termoizol wyszedł na prowadzenie 1:0. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Nadal obserwowaliśmy bardzo zacięty pojedynek. Kolejne bramki padły dopiero w ostatnich sześciu minutach gry. Najpierw w 24 min. do remisu doprowadził Mirosław Radomski, a niespełna minutę później BIG prowadził 2:1 po golu Grzegorza Ramsza. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie, po którym BIG ponownie powrócił na fotel lidera, mając jeden punkt przewagi nad drugim w tabeli Termoizolem.
     Do prowadzącej dwójki coraz bardziej zbliża się Metrotest, który w sobotę pokonał 5:1 USE. Tylko w pierwszej połowie zespół USE stawiał opór swoim rywalom. Zespół ten nawet wyszedł na prowadzenie po tym, jak w 8 min. bramkarza rywali pokonał Andrzej Tomiałojć. Pięć minut później za sprawą Piotra Ulatowskiego Metrotest wyrównał i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Po zmianie stron na parkiecie dominował już tylko zespół Metrotestu. W 18 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ulatowski i jego zespół wyszedł na prowadzenie 2:1. Kolejne bramki dla grającego zdecydowanie lepiej Metrotestu, były jedynie kwestią czasu. I tak w 20 min na 3:1 podwyższył Tomasz Szewczuk, na 4:1 Sebastian Szaro, a wynik spotkania ustalił w 25 min Paweł Leszczyński.
     Rekordowe zwycięstwo zanotowała Lira, która pokonała ostatni w tabeli EUH-E aż 19:1. Formą strzelecką błysnął w tym meczu najskuteczniejszy zawodnik Liry Tomasz Sielezin, który aż dziesięć razy pokonał bramkarza rywali. Dzięki tak imponującej liczbie zdobytych bramek, Sielezin z łączną liczbą 32 goli przesunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.
     Sporą niespodzianką były rozmiary wygranej aż 7:0 East Expressu z ekipą Troll. Przed tym pojedynkiem oba zespoły dzielił w tabeli zaledwie jeden punkt i można się było spodziewać bardziej wyrównanego meczu. Warto jednak nadmienić, że Troll wystąpił w znacznie osłabionym składzie, co jednak nie umniejsza wartości wygranej zespołu East Express. Losy meczu rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie, po której East Express prowadził 4:0. W 5 min. pierwszego gola zdobył Piotr Rentflejsz. Kolejne bramki padły jednak dopiero w końcówce pierwszej odsłony. Do siatki rywala trafiali kolejno: Mariusz Gajewski, Robert Stankiewicz oraz Łukasz Kulisz i po pierwszej odsłonie East Express prowadził 4:0. W drugiej połowie bramkarza Troll dwukrotnie pokonał Paweł Bieńko, a raz Łukasz Kulisz i spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0.
     Także pewne i wysokie zwycięstwo zanotował zespół PKS, który wygrał 6:0 z ADI. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Rafał Pudlik. Kolejnymi trafieniami popisali się Kołecki, Górniak i Białoszewski.
     Ciekawy przebieg miało także spotkanie Straży Pożarnej z ekipą Extom. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej kibice doczekali się bramek - zobaczyli ich aż pięć. Najpierw w przeciągu minuty dwukrotnie bramkarza Extomu pokonał Piotr Kołecki i Straż Pożarna w 20 min. prowadziła 2:0. Na trzy minuty przed końcem pojedynku kontaktową bramkę dla Extomu zdobył Robert Wojciechowski. Odpowiedź strażaków była jednak błyskawiczna i chwilę później znów prowadzili różnicą dwóch bramek 3:1. Wynik spotkania na 3:2 ustalił w ostatniej minucie Grzegorz Choromański.
     Niesamowicie wyrównany był natomiast pojedynek Krometu z Amatorami. Po pierwszej połowie Amatorzy prowadzili 3:1 i nic nie zapowiadało, że w tym pojedynku zespół ten może stracić punkty. Wystarczyły jednak dwa błędy, które skrzętnie wykorzystał Kromet, a dokładnie Wiesław Maciejczyk i po jego dwóch bramkach Kromet doprowadził do remisu 3:3. Wprawdzie w 26 min po golu Bartka Przybylskiego Amatorzy znów wyszli na prowadzenie, ale na trzy minuty przed końcem po raz drugi na listę strzelców wpisał się Robert Grzelak, dając Krometowi remis i jeden punkt.
     Niedzielne mecze ligi halowej zostały odwołane z powodu śmierci Papieża Jana Pawła II. W najbliższą sobotę i niedzielę zostaną rozegrane mecze 19 i 20 kolejki, natomiast zaległa 18. kolejka zostanie rozegrana 17 kwietnia od godz. 8.30

Komplet wyników 17. kolejki:

ASJ Automotive Serwis - PC Koni 3:0 v.o.

USE - Metrotest 1:5 (1:1)

1:0 - Tomiałojć (8.), 1:1 - Ulatowski (13.), 1:2 - Ulatowski (18.), 1:3 - Szewczuk (20.), 1:4 - Szaro (22.), 1:5 - Leszczyński (25.).

AZS Jański - Pujan 1:3 (0:2)
     0:1 - Barański (2.), 0:2 - Grochowski (4.), 1:2 - Brzozowski (25.), 1:3 - Opaczewski (30.).

Lira - EUH-E 19:1 (11:1)
     1:0 - Sielezin (1.), 2:0 - Sielezin (1.), 3:0 - A. Kurowski (3.), 4:0 - A. Kurowski (4.), 5:0 - Sielezin (7.), 6:0 - Sielezin (8.), 7:0 - Damnic (9.), 8:0 - Sielezin (11.), 9:0 - Sielezin (12.), 10:0 - Sielezin (13.), 10:1 - Buczkowski (14.), 11:1 - Grubecki (14.), 12:1 - Grubecki (17.), 13:1 - Sielezin (17.), 14:1 - Sielezin (18.), 15:1 - Sielezin (22.), 16:1 - Krakowski (25.), 17:1 - A. Kurowski (25.), 18:1 - Damnic (26.), 19:1 - A. Kurowski (26.).

PKP - Karo 5:0 (2:0)
     1:0 - P. Nowicki (3.), 2:0 - P. Nowicki (5.), 3:0 - T. Nowicki (18.), 4:0 - T. Nowicki (27.), 5:0 - T. Nowicki (29.).

WSZ - Wiarus 3:2 (2:1)
     1:0 - Sobotowicz (5.), 2:0 - Paszkiewicz (8.), 2:1 - C. Chwoszcz (10.), 3:1 - Sobotowicz (25.), 3:2 - Bandurski (29.).

Straż Pożarna - Extom 3:2 (0:0)
     1:0 - Kołecki (19.), 2:0 - Kołecki (20.), 2:1 - Wojciechowski (27.), 3:1 - Siółkowski (28.), 3:2 - Choromański (29.).

BIG - Termoizol 2:1 (0:1)
     0:1 - B. Zaleski (13.), 1:1 - Radomski (24.), 2:1 - Ramsz (25.).

Troll - East Express 0:7 (0:4)
     0:1 - Rentflejsz (5.), 0:2 - Gajewski (12.), 0:3 - Stankiewicz (13.), 0:4 - Kulisz (14.), 0:5 - Bieńko (23.), 0:6 - Kulisz (26.), 0:7 - Bieńko (28.).

ADI - PKS 0:6 (0:1)
     0:1 - Pudlik (9.), 0:2 - Pudlik (19.), 0:3 - Kołecki (21.), 0:4- Górniak (22.), 0:5 - Białoszewski (24.), 0:6 - Pudlik (29.).

Kromet - Amatorzy/Marysieńka 4:4 (1:3)
     0:1 - Nadulski (6.), 1:1 - Grzelak (7.), 1:2 - Nadulski (9.), 1:3 - Włoczkowski (10.), 2:3 - Maciejczyk (21.), 3:3 - Maciejczyk (22.), 3:4 - B. Przybylski (26.), 4:4 - Grzelak (27.).