Niedziela 19-11-2017, imieniny Salomei, Seweryna

512 918 555

Pogoda nie ma znaczenia Pogoda nie ma znaczenia

Rekordowe mistrzostwa elbląskich pływaków

Elbląg, Rekordowe mistrzostwa elbląskich pływaków Cała grupa reprezentująca klub Victory Masters Elbląg (fot. nadesłane)

Siedmioro zawodników klubu Victory Masters Elbląg wywalczyło łącznie 17 medali na ostatnich Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii "Masters" w Mławie.

Elblążanie wywalczyli 5 tytułów Mistrza Polski, 8 tytułów Wicemistrza Polski oraz 4 brązowe medale. Z siedmioosobowej reprezentacji pięcioro pływaków wielokrotnie stawało na podium. Beata Karaś zdobyła 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal, Mirosław Radomski zdobył 2 złote medale, Grzegorz Latecki wywalczył 1 złoty 3 srebrne i 1 brązowy medal, Andrzej Pasieczny wywalczył 3 srebrne i 1 brązowy medal oraz debiutant Henryk Iszoro (66 lat) zdobył 1 brązowy krążek. Ponadto Elbląg reprezentowali debiutująca Danuta Gojlik i Tomasz Gleb, którzy poprawiając swoje rekordy życiowe zajęli punktowane miejsca.
     W zawodach w Mławie, które odbyły się w dniach 12 - 14 listopada wzięło udział ok. 340 zawodników z 81 klubów pływackich z Polski i zagranicy. Podczas trzydniowej rywalizacji ustanowiono wiele Rekordów Polski.
     Ogromna rywalizacja w wodzie i pełna sympatia poza wyścigami oddaje atmosferę panującą na mistrzostwach. Największą owację otrzymała najstarsza zawodniczka zawodów Pani Danuta Kowalewska urodzona w 1923 roku, z klubu Gdynia Masters, która w kategorii „M” na dystansie 50 m i 200 m klasykiem ustanowiła wspaniałe Rekordy Polski.