Remis Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Remis Concordii (piłka nożna)

Jeden punkt wywalczyli w sobotę piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni zremisowali w Morągu z miejscowym Huraganem 2:2 (1:2).

Sobotnie spotkanie w Morągu zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. W pierwszej połowie przewagę mieli elblążanie, a po przerwie dominowali miejscowi.
       Pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie w po ładnej zespołowej akcji i prostopadłym podaniu z głębi pola. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował Essomba, którym technicznym, uderzeniem posłał piłkę do siatki. Elblążanie grali spokojnie i wydawało się, że zdobędą kolejne gole. Niestety popełnili dwa błędy w środku boiska i miejscowi w ciągu dwóch minut wyszli na prowadzenie.
       W drugiej odsłonie więcej z gry miał Huragan. Piłkarze z Morąga mieli kilka bramkowych okazji, ale dobrze bronił Przemysław Matłoka. Concordia starała się wypracować sobie sytuację do zdobycia gola, by doprowadzić do remisu. Ta sztuka udała się piłkarzom z Krakusa w 71 min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Tomczuka, celnym uderzeniem z bliskiej odległości popisał się Krzysztof Niburski. - Zagraliśmy dobry mecz – mówił po spotkaniu Władysław Obrębski, trener Concordii. - To już kolejny pojedynek w którym zdecydowanie lepiej prezentujemy się grając na wyjeździe. Mecz był na remis, a wynik nie krzywdzi żadnej ze stron – zakończył szkoleniowiec z Krakusa.
       W ostatniej ligowej kolejce w sezonie 2014/15 Concordia podejmie trzecią w tabeli Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Początek spotkania w sobotę o godz. 17.

Huragan Morąg - Concordia Elbląg 2:2 (2:1)

Paweł Przybylski 37, Konrad Kierstan 38 - Jean-Claude Essomba 23, Krzysztof Niburski 71

Zobacz tabelę III ligi.

Concordia: Matłoka – Tomczuk, Bogdanowicz, Niburski, Szymanowski, Szmydt, An, Lewandowski (60' Kwiatkowski), Pelc (80' Miecznik), Kowalski (71' Szczepański), Essomba

Wyniki 33. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Płomień Ełk - Dąb Dąbrowa Białostocka 4:1, Jagiellonia II Białystok - KS Wasilków 1:3, ŁKS Łomża - Rominta Gołdap 2:1, Start Działdowo - Puszcza Hajnówka 4:3, Olimpia Elbląg - Olimpia Olsztynek 4:0, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Zambrów 1:3, Huragan Morąg - Concordia Elbląg 2:2, MKS Korsze - Znicz Biała Piska 7:1, Sokół Ostróda - Warmia Grajewo 6:0