Remis Concordii z Romintą (piłka nożna)

Elbląg, Remis Concordii z Romintą (piłka nożna)

Bez zwycięstwa na własnym boisku w obecnym sezonie pozostają piłkarze Concordii. Grający przez ponad połowę meczu w osłabieniu pomarańczowo-czarni zremisowali z Romintą Gołdap 0:0. Zobacz fotoreportaż.

Strata dwóch punktów
       W dzisiejszym pojedynku spotkały się dwie ekipy, które w dotychczasowych pojedynkach zgromadziły po pięć punktów. Concordia z racji gry na własnym boisku liczyła na zgarnięcie pełnej puli i skok w ligowej tabeli. Niestety, piłkarze z Krakusa jedynie zremisowali z Romintą Gołdap i nadal pozostają bez zwycięstwa w roli gospodarza. Spory wpływ na przebieg spotkania miała sytuacja z końcówki pierwszej połowy, kiedy z boiska został usunięty Radosław Bukacki. Elblążanie już do końca musieli sobie radzić w osłabieniu.

Brzydki mecz

Obie drużyny nie stworzyły w środę porywającego widowiska. Mecz był słaby, obfitował w dużą ilość fauli i niecelnych zagrań. W pierwszej odsłonie bliżej zdobycia gola byli gospodarze, jednak po strzale z dystansu Kawasakiego piłka odbiła się od poprzeczki. Goście również próbowali uderzenia z dalszej odległości, ale Michał Mościński uderzył niecelnie. W końcówce pierwszej odsłony, chyba trochę zbyt pochopnie, za przypadkowy faul, sędzia pokazał drugą żółtą kartkę Radosławowi Bukackiemu i miejscowi kończyli mecz w dziesiątkę.

Wyrównana druga część

Mimo osłabienia Concordii, w drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Rominta nie wykorzystała przewagi i spotkanie było nadal wyrównane. Drużyny miały spore problemy ze stwarzaniem bramkowych okazji. Groźnie było jedynie po strzale z lewej strony Pawła Sagana, po którym piłka minęła nieznacznie dalszy słupek bramki przyjezdnych. Ostatecznie skończyło się na bezbramkowym remisie.

Wyjazd po trzy punkty

W kolejnym meczu Concordia zagra na wyjeździe z Puszczą Hajnówka. Rywale jak na razie dostarczają punktów rywalom i miejmy nadzieję, że podobnie będzie w sobotę.

Concordia Elbląg - Rominta Gołdap 0:0

Zobacz tabelę III ligi.

Concordia Elbląg:
Matłoka – Lepczak, Ivanei Brito, Bukacki, Naoki, Wojciechowski (46' Esomba), Tomczuk (75' Sagan), Lucas Santos, Kawasakiya (85' Pelc), Fujikawa (72' Drozdowski), Ogawa
       Rominta Gołdap: Gąsiorowski, Mościński, Koszycki, Sarmont, Piwko, Ivanov, Doroszenko, Sobolewski, Pomian, Kisiel (67' Wierzbowski), Popławski (67' Muzyka)

Wyniki 7. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Olimpia Olsztynek - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:0, Olimpia Zambrów - Puszcza Hajnówka 7:1, Concordia Elbląg - Rominta Gołdap 0:0, Znicz Biała Piska - KS Wasilków 1:1, Warmia Grajewo - Płomień Ełk 1:1, Sokół Ostróda - Jagiellonia II Białystok 0:1, MKS Korsze - ŁKS 1926 Łomża 7:0, Huragan Morąg - Start Działdowo 1:1, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Elbląg 0:2.