Remis i zwycięstwo Olimpii (piłka nożna)

Elbląg, Remis i zwycięstwo Olimpii (piłka nożna)

Dwa mecze kontrolne rozegrali w sobotę piłkarze Olimpii. W pierwszy spotkaniu żółto-biało-niebiescy zremisowali z Rodłem Kwidzyn 3:3 (1:1), a następnie wygrali z Bałtykiem Gdynia 3:1 (0:0).

Elblążanie mają za sobą kolejne sparingi. Trener Adam Boros chce, by piłkarze spędzili na boisku optymalną ilość czasu, stąd kolejny dzień przygotowań do rundy wiosennej w którym Olimpia zmierzyła się z dwoma przeciwnikami.
       W pierwszym sobotnim pojedynku rywalem żółto-biało-niebieskich było Rodło Kwidzyn. Czwartoligowiec z województwa pomorskiego zagrał ambitnie i zdołał zremisować przy Skrzydlatej 3:3. W składzie Olimpii zagrało kilku juniorów, którzy są testowani przez trenera Borosa pod kątem gry w pierwszym zespole. W pierwszej odsłonie obydwie ekipy strzeliły po jednym golu. Rodło prowadziło, ale przed przerwą na listę strzelców wpisał się wracający po kontuzji Kamil Graczyk. Więcej bramek padło w drugiej odsłonie. Dla Olimpii strzelali Graczyk i Michał Pietroń. Gospodarze prowadzili 3:2, ale drużyna z Kwidzyna zdołała wyrównać w ostatniej minucie meczu.

Olimpia Elbląg – Rodło Kwidzyn 3:3 (1:1)

0:1 — Lewandowski (30), 1:1, 2:1 — Graczyk (36, 48), 2:2 — Górka (74), 3:2 — M. Pietoń (79), 3:3 — Dolęgowski (90)

Olimpia: Daniel (60' Jóźwiak)- Dyl, Wenger, Maciążek, Koza, Pietroń M., Kuczkowski, Bojas, Graczyk, Leszczyński (46' Bartkowski), Kolosov

W drugim spotkaniu rywalem Olimpii był Bałtyk Gdynia. W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli, mimo że drużyny dość dobrze operowały piłką. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej odsłonie. Trafienia dla Olimpii zaliczył Paweł Piceluk. Najpierw napastnik z Agrykoli wepchnął piłkę tuż sprzed linii po rzucie rożnym, a następnie uderzył celnie z pola karnego po podaniu Patryka Sokołowskiego. Goście zdobyli co prawda kontaktowego gola, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. Bramkarz Bałtyku odbił piłkę po pierwszym uderzeniu, jednak był bezradny przy dobitce Piceluka.
       W kolejnym meczu kontrolnym Olimpia zagra ze Startem Warlubie. Początek spotkania przy Skrzydlatej w środę 24 lutego o godz. 18.

Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia 3:1 (0:0)

1:0 — Piceluk (64), 2:0 — Piceluk (75), 2:1 — Zejglić (79), 3:1 — Piceluk (87)

Olimpia: Tułowiecki (60' Jurewicz)- Kowalczyk, Kubowicz, Iwanowski, Domagała, Sokołowski, Ressel, Pietroń Ł., Szuprytowski, Stępień, Piceluk