Remis z liderem (piłka nożna)

Elbląg, Remis z liderem (piłka nożna)

Cenny punkt zdobyli piłkarze Concordii, którzy zremisowali z Płomieniem Ełk 1:1 (1:0). Pomarańczowo-czarni byli bardzo blisko zwycięstwa. Lider tabeli wyrównał w ostatniej akcji meczu. Zobacz fotoreportaż.

Szczęście było blisko
       To Płomień był faworytem sobotniego spotkania i gdyby przed meczem ktoś powiedział, że padnie remis pewnie ucieszyłby on gospodarzy. Trudno jednak odczuwać radość jeśli traci się gola w ostatniej akcji spotkania. Pomarańczowo-czarni „zostawili na boisku” wszystko co mogli i byli o krok od sprawienia dużej niespodzianki. Punkt jest na pewno cenny, choć zabrakło niewiele do pełni szczęścia.

Jackiewicz nie pograł

Piłkarze z Ełku w których składzie wystąpił znany elbląskim kibicom Kamil Jackiewicz próbowali narzucić swój styl gry od pierwszego gwizdka sędziego. Okazało się jednak, że posiadanie piłki nie przełożyło się na ilość stwarzanych sytuacji. Dobrze kryty najlepszy jak do tej pory strzelec III ligi (Kamil Jackiewicz ma na koncie dziewięć zdobytych goli) błysnął tylko raz, kiedy w 21 minucie uderzył z pola karnego, jednak jego strzał zdołał zablokować stojący na linii bramkowej Kamil Wojciechowski. Elblążanie w których składzie po raz kolejny pojawiło się wielu młodych zawodników nastawili się na grę z kontry i jeden z takich wypadów przyniósł im dość niespodziewanie gola. W 37 min. Sebastian Tomczuk wygrał na prawej stronie pojedynek z Marcinem Arciszewskim po czym wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Fujikawy, a Japończyk technicznym uderzeniem trafił do siatki.

Gol w końcówce

W drugiej połowie Fujikawa był podobnie jak w pierwszej odsłonie najjaśniejszą postacią zespołu i gdyby w 53 min. nie spanikował w sytuacji sam na sam z bramkarzem byłoby po meczu. Niestety zawodnik z Krakusa uderzył bardzo niecelnie. Goście robili co mogli, by wyrównać, zdobyli nawet gola, ale sędzia słusznie go nie uznał, gdyż piłka w trakcie akcji opuściła plac gry. Z każdą minutą na boisku robiło się coraz bardziej nerwowo. Concordia była bliska podwyższenia wyniku w końcówce pojedynku, kiedy po akcji Pawła Sagana w poprzeczkę trafił Wojciechowski. Arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry cztery minuty. Ostatni atak gości już w 95 minucie przyniósł im wyrównanie, a autorem gola był Jakub Ciunczyk.

Ambitna gra

Gra Concordii mogła się podobać. Młodzi elblążanie nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala. W kolejnej serii spotkań pomarańczo-czarnych czeka wyjazdowy pojedynek z KS Wasilków.

Concordia Elbląg - Płomień Ełk 1:1 (1:0)
       Tomoki Fujikawa 37 - Jakub Ciuńczyk 90+5

Zobacz tabelę III ligi.

Concordia Elbląg: Matłoka – Lepczak, Glockner, Bukacki, Naoki, Wojciechowski, Tomczuk (74' Sagan), Szczepański, Pelc, Fujikawa, Drozdowski (68' Ogawa)
       Płomień Ełk: Danowski – Arciszewski, Molski, Waszkiewicz, Skołorzyński, Sklarzewski, Ciunczyk, Furman, Safaryan, Gondek, Jackiewicz

Wyniki 5. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Olimpia Olsztynek - Rominta Gołdap 2:1, Olimpia Zambrów - KS Wasilków 5:0, Concordia Elbląg - Płomień Ełk 1:1, Znicz Biała Piska - Jagiellonia II Białystok 2:2, Warmia Grajewo - ŁKS 1926 Łomża 1:2, Sokół Ostróda - Start Działdowo 0:0, MKS Korsze - Olimpia Elbląg 1:6, Huragan Morąg - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:4, Puszcza Hajnówka - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1.