Sobota 10-12-2016, imieniny Bogdana, Julii

Rosjanie najlepsi (siatkówka)

Zwycięstwem reprezentacji Rosji zakończył się VI Międzynarodowy Turniej Siatkówki na Siedząco Elbląg CUP 2003. Osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodników zespół gospodarzy Atak Elbląg przegrał wszystkie swoje mecze i ostatecznie uplasował się na ostatniej pozycji.

Dobre występy elbląskich siatkarzy w turnieju na Węgrzech mogły napawać nas optymizmem przed elbląskim turniejem. Niestety Atak został osłabiony trzema podstawowymi zawodnikami, co bez wątpienia odbiło się na wynikach.
     - Gramy bez trzech najlepszych siatkarzy i dlatego tak ciężko nam coś wygrać - relacjonowała przebieg zawodów Anetta Rękas-Woźna, kierowniczka klubu. - Mimo że chłopaki starają się jak mogą, to jednak rywale są bardzo wymagający. W przyszłym roku raczej nie pozwolę, aby trzech naszych najlepszych zawodników grało w reprezentacji, bo to w znacznym stopniu osłabia drużynę Ataku.
     Elblążanie w drodze losowania trafili do grupy B, gdzie ich rywalami były zespoły Rosji, Węgier i Polski B. Niestety rywale ci okazali się zbyt wymagający dla naszych siatkarzy. Wszystkich mecze elblążanie przegrywali 0:3 i uplasowali się na czwartym miejscu w grupie. Najlepiej spisała się reprezentacja Rosji, która bez straty ani jednego seta awansowała z pierwszego miejsca z grupy. Zaraz za nimi znalazła się ekipa Węgier, a na trzecim Polska B.
     W grupie A prym wiodła pierwsza reprezentacja Polski (grało w niej trzech siatkarz Ataku), która podobnie jak Rosjanie nie przegrała ani jednego seta. Polacy kolejno odprawili z kwitkiem Litwę Łotwę oraz węgierski HOSC Budapeszt, dzięki czemu awansowali z pierwszego miejsca w grupie.
     Po meczach eliminacyjnych nastąpiła walka o poszczególne miejsca w turnieju. W pojedynku o miejsca 7-8 Atak zmierzył się z drużyną Litwy. W dwóch pierwszych setach lepsi okazali się goście zza wschodniej granicy wygrywając 25:22 i 25:20. W trzecim secie trwała zacięta walka, którą ostatecznie wygrali elblążanie 25:21. Czwarta partia to już zdecydowana dominacja Ataku i wysokie zwycięstwo naszej ekipy 25:13. Tak więc o losach meczu miał zadecydować tie-break. W nim walka trwała do ostatniej piłki, jednak minimalnie lepsi okazali się Litwini wygrywając 17:15.
     Natomiast w wielkim finale spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju: Polska A i Rosja. Mecz ten mimo ogłuszającego dopingu dla reprezentacji Polski zakończył się zwycięstwem Rosjan 3:0, w setach 26:24, 25:20 i 25:17.

Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. Rosja, 2. Polska A, 3. Węgry, 4. Łotwa, 5. Polska B, 6. HOSC Budapeszt, 7. Litwa, 8. Atak Elbląg.

• Ehhm;-) Co tu duzo pisac... Rosjanie nie mieli sobie rownych.. najlepszymi grajacymi w druzynie Rosyjskiej byl Rosjanin z nr 7 oraz 11;-) Za rok powtarzamy imprezke!!