Ruszyły rozgrywki (Liga Miejska)

Za nami pierwsza kolejka rundy wiosennej Ligi Miejskiej, w której rozegrane zostały trzy mecze. Jak do tej pory pewne zwycięstwa zanotowały zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli.

W miniony czwartek ruszyła runda wiosenna Ligi Miejskiej, która potrwa do 7 czerwca. W tym czasie osiem zespołów będzie zmagać się o miano najlepszej amatorskiej drużyny w naszym mieście. W porównaniu z rundą jesienną na wiosnę zaszło kilka zmian. Do rozgrywek nie przystąpiły dwa zespoły: Concordia i Mazurskie Meble. Mimo wycofania się obu drużyn z rozgrywek, wyniki uzyskane z tym zespołami podczas rundy jesiennej zostają zachowane.
     Tegoroczną rundę wiosenną zainaugurował mecz, w którym Stokrotki pokonały ekipę Pujana 1:0. Było to jedyne spotkanie, jakie rozegrano w czwartek. Natomiast piątkową rywalizację rozpoczął mecz lidera - ekipy Specjal z Krometem. Po pierwszej połowie Specjal prowadził 2:0 i wydawało się, że odniesie wysokie i pewne zwycięstwo. W drugiej połowie jednak przypadkowo zdobyta bramka dała jeszcze Krometowi cień nadziei na korzystny wynik. Końcówka spotkania to jednak przewaga lidera, który - mimo że grał w osłabieniu (czerwona kartka) - zdołał odnieść pewne i zasłużone zwycięstwo wygrywając 4:1. W meczu kończącym pierwszą kolejkę EC po zaciętym i wyrównanym meczu pokonało PKP 3:2. Po pierwszej połowie EC prowadziło 1:0. Po zmianie stron wyszło nawet na prowadzenie 2:0 i 3:1, ale cały mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Terminarz rundy wiosennej:

10. kolejka:
     czwartek 12 maja: Pujan - Stokrotki 0:1 (0:0); piątek 13 maja: Kromet - Specjal 1:4 (0:2), EC - PKP 3:2 (1:0).

11. kolejka:
     poniedziałek 16 maja: RUP - Specjal (godz. 17.30), Auto El - Stokrotki (18.40); wtorek 17 maja: PKP - Kromet (17.30), EC - Pujan (18.40).

12. kolejka:
     czwartek 19 maja: Specjal - Stokrotki (17.30), EC - Kromet (18.40); piątek 20 maja: PKP - RUP (17.30), Pujan - Auto El (18.40).

13. kolejka:
     poniedziałek 23 maja: Pujan - RUP (17.30), Kromet - Auto El (18.40); wtorek 24 maja: PKP - Stokrotki (17.30), EC - Specjal (18.40).

14. kolejka:
     poniedziałek 30 maja: PKP - Specjal (17.30), Auto El - EC (18.40); wtorek 31 maja: Pujan - Kromet (17.30), RUP - Stokrotki (18.40).

15. kolejka:
     czwartek 2 czerwca: Pujan - PKP (17.30), EC - Stokrotki (18.40): piątek 3 czerwca: Kromet - RUP (17.30), Auto El - Specjal (18.40).

16. kolejka:
     poniedziałek 6 czerwca: Auto El - PKP (17.30), RUP - EC (18.40): wtorek 7 czerwca: Specjal - Pujan (16.20), RUP - Auto El (17.30), Kromet - Stokrotki (18.40).

• brawo dla sędziego w meczu EC-PKP, jeszcze tak pięknego druku nie widziałem no ale jakby EC pana Basisty przegrało to pan sędzia straciłby licencję na sędziowanie a więc wszystko rozumiem. Pozdrowienia dla wszystkich.
  • Ta LM to już przeżytek ,zespołów coraz mniej średnia wieku -40lat a młodzież bez talentu ,gdzie te czasy jak była I,II i III liga...
    pies dingo(2005-05-14)
  • To jakaś qwa parodia!!! Olimpia grała dzisiaj mecz sezonu w Iławie z jeziorakiem a tu żadnej zapowiedzi. Drodzy redaktorzy! Jak byś cie (może) zapomnieli napisać w poniedziałek to tylko tak pisze że OLIMPIA WYGRAŁA 3:2!!!!!!!!
    0
    0
    szaman(2005-05-14)
  • Panowie ,czy w SPECJALU gra ten sam GŁADEK co w 4-to ligowej OLIMPI ????? Ligowy zawodnik daje się tak prowokowac ?Wyszedł z Niego zwykły uliczny grajek z przerośniętą ambicją !!!!! WSTYD !!!!!!!Dobrze ,żę w olimpi gra po kilka minut bo przez swoją chorą głowę szybko osłabił by zespół !!!!!POZDROWIENI DLA CAŁEGO SPECJALA. ps.Dajcie GŁADKOWI przed meczem coś na uspokojenie,bo może zrobic innym zawodnikom krzywdę.
  • Szaman chłopie wyluzuj trochę. Na portElu nigdy nie było przedmeczowych zapowiedzi i tym razem także. A o wyniku nie musisz mi mówić bo byłem na tym meczu osobiście i wszystko widziałem. Pzdr.