Rutyniarze skuteczniejsi (piłka ręczna)

Beniaminek ekstraklasy, drużyna elbląskiego Techtransu Darad rozegrała w Ostródzie towarzyski mecz z zespołem ekstraklasy MMTS z Kwidzyna. Elblążanie ulegli w tej konfrontacji bardziej rutynowanemu zespołowi 39:26.

Trener elblążan Ludwik Fonferek nie mógł w tym meczu skorzystać z leczącego kontuzję Łukasza Marca i nowo pozyskanego bramkarza z AZS Gdańsk Marcina Głębockiego. Mecz rozgrywano w trzech tercjach, każda po 25 minut.
     - Dla nas była to okazja do zgrania poszczególnych formacji - mówi rozgrywający Techtransu Darad Maciej Borsukowicz. - Pracujemy nad wyłonieniem składu podstawowej „siódemki”, a nowi piłkarze dopasowują się dopiero do koncepcji rozgrywania piłki, jaką preferuje trener. Jest jeszcze sporo niedokładności w naszych zespołowych poczynaniach. Wykorzystali to zawodnicy z Kwidzyna, wyłuskiwali nam piłkę i punktowali z solidnie wyprowadzanych kontr. W nadchodzący weekend uczestniczymy w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju o Puchar Prezydenta Olsztyna. W piątek zagramy z gospodarzami, Społem Travelandem Olsztyn i ukraińskim Szachtarem Donieck. W sobotę naszymi rywalami będzie MMTS Kwidzyn i Vive Kielce, a w niedzielę zmierzymy się z Wisłą Puławy. To będzie generalna próba przed rozpoczynającym się 2 września nowym sezonem w ekstraklasie, w której debiutujemy.