Samodzielny lider (halówka II)

Po sześciu kolejkach samodzielnym liderem drugiej ligi elbląskiej halówki został zespół Termoizol, choć tuż za nim ze stratą zaledwie jednego punktu są drużyny BIG i Straży Pożarnej. W dole tabeli bez zmian. Bez punktów pozostają ekipy ASJ i EUH-E.

Kolejne wysokie zwycięstwo zanotował prowadzący w tabeli Termoizol. Zespół ten bez większych problemów pokonał aż 7:1 Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną. Pierwsze minuty nie zapowiadały jednak aż tak wysokiego zwycięstwa Termoizolu. Wprawdzie w 3 min. po bramce Łukasza Lewandowskiego zespół ten objął prowadzenie, ale dwie minuty później do remisu doprowadził Marcin Manulik. Od tego momentu na parkiecie dominowali już tylko piłkarze Termoizlolu. Po dwóch bramkach Jacka Ulaszka lider schodził na przerwę z przewagą dwóch bramek 3:1. Druga odsłona to już popisowa gra Termoizlolu, który zaaplikował swoim rywalom jeszcze cztery bramki odnosząc wysokie i w pełni zasłużone zwycięstwo.
     Także dość przekonujące zwycięstwo zanotował wicelider zespół BIG pokonując 4:1 ekipę AZS Jański. Od początku zarysowała się przewaga drużyny BIG, która po pierwszej odsłonie i bramkach Marcina Źródło, Pawła Parszuto oraz Grzegorza Ramsza prowadziła 3:0. Wprawdzie na początku drugiej odsłony dla zespołu AZS Jański kontaktową bramkę zdobył Grzegorz Wysocki, ale na tym zakończyły się popisy strzeleckie tego zespołu. Wynik spotkania na 4:1 ustalił Zbigniew Kleban.
     Ciekawy przebieg miało spotkanie sąsiadujących ze sobą w tabelki zespołów Straży Pożarnej i Liry. Początek meczu ułożył się po myśli Liry, która za sprawą bramki Marcina Grubeckiego już w pierwszej minucie objęła prowadzenie. W 8 minucie Straż po bramce Piotra Kołeckiego doprowadziła do remisu, a niespełna minutę później po bramce Grzegorza Korniaka prowadziła 2:1. Lira przystąpiła do jeszcze jednego ataku, którego efektem była wyrównująca bramka najskuteczniejszego strzelca ligi Tomasza Sielezina i remis 2:2. Katem zespołu Lira okazał się Tomasz Wira, który najpierw w 14 min. wyprowadził Straż na prowadzenie, a w 17 min. zdobywając swoją drugą bramkę ustalił wynik meczu na 4:2.
     Gładkie zwycięstwo zanotował Metrotest, który nie dał szans ekipie Amatorów/Marysieńka wygrywając aż 6:0. Festiwal strzelecki rozpoczął w ósmej minucie Tomasz Szewczuk i ten sam zawodnik w ostatnich fragmentach pojedynku ustalił wynik spotkania. W Metroteście dobrą formą strzelecką popisał się także autor trzech bramek Arkadiusz Stępień, a jedno trafienie może dopisać do swojego konta Adrian Tytek.
     Bardzo wyrównany przebieg miało spotkanie pomiędzy Krometem a drużyną PKP. W pierwszej odsłonie na parkiecie dominowali piłkarze Krometu. Po siedmiu minutach i dwóch bramkach Roberta Grzelaka Kromet prowadził 2:0. Trzy minuty później bramkarza rywali pokonał Mirosław Mostowiec i Kromet prowadził już 3:0. PKP odpowiedziało tylko jednym celnym trafieniem Łukasza Fekiety.
     Kiedy w 20 min. Piotr Byzdra zdobył kolejną bramkę dla Krometu i zespół ten prowadził 4:1 wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. Jednak ambitnie grający zespół PKP w ciągu ostatnich ośmiu minut zdołał odrobić straty. Najpierw bramkarza rywali pokonał Tomasz Grudziński, chwilę później tego samego dokonał Tomasz Nowicki i PKP przegrywało już tylko 3:4. Na trzy minuty przed końcem po raz drugi na listę strzelców wpisał się Grudziński, tym samym doprowadzając do remisu 4:4.
     Nadal bez punktu pozostaje drużyna ASJ Automotive, która tym razem nie sprostała ekipie Troll przegrywając aż 2:8. Pierwsza połowa, po której Troll prowadził zaledwie 2:1, nie zapowiadała aż tak wysokiego wyniku. Po przerwie jednak wyśmienitą formą strzelecką popisał się w drużynie Troll Piotr Rajkiwicz, który aż cztery razy pokonał bramkarza rywali. Po jednej bramce dołożyli Jakub Czyżak i Bartosz Kuliński. Natomiast w ekipie ASJ bramki zdobyli Krzysztof Raszewski i Tomasz Gawrylczyk.
     Coraz bliżej czołówki znajduje się ekipa PKS, która w sobotę pokonała 5:1 PC Koni. Spotkanie to w pierwszych minutach układało się po myśli zespołu PC Koni, który za sprawą Adama Murawskiego wyszedł na prowadzenie. Ambitnie grający PKS doprowadził do remisu dopiero w ostatniej minucie pierwszej odsłony a bramkę zdobył Mariusz Goryszewski. Po zmianie stron, zmienił się także obraz gry. Zespołem atakującym i stwarzającym więcej zagrożenia była drużyna PKS. Taka gra szybko przyniosła korzyści bramkowe. W 18 i 24 min. na listę strzelców wpisał się Rafał Pudlik i PKS prowadził 3:1. W ostatnich pięciu minutach bramkarza PC Koni pokonali kolejno Dariusz Tyburski oraz Mariusz Goryszewski zapewniając swojej drużynie zwycięstwo i kolejne trzy punkty.

Komplet wyników 6. kolejki:

ADI - USE 0:2 (0:1)
     0:1 - Ch. Mawa (8.), 0:2 - Tomiałojć (30.).

Kromet - PKP 4:4 (3:1)
     1:0 - Grzelak (5.), 2:0 - Grzelak (7.), 3:0 - Mostowiec (11.), 3:1 - Ł. Fekieta (14.), 4:1 - Byzdra (20.), 4:2 - Grudziński (22.), 4:3 - T. Nowicki (26.), 4:4 - Grudziński (27.).

Straż Pożarna - Lira 4:2 (3:2)
     0:1 - Grubecki (1.), 1:1 - Kołecki (8.), 2:1 - Korniak (9.), 2:2 - Sielezin (10.), 3:2 - Wira (14.), 4:2 - Wira (17.).

Karo - WSZ E-g. 5:1 (1:0)
     1:0 - Szepietowski (14.), 2:0 - Witka (18.-k), 2:1 - Sobotowicz (23.), 3:1 - Prześlakiewicz (27.), 4:1 - Wasiński (29.), 5:1 - Szepietowski (30.).

BIG - AZS Jański 4:1 (3:0)
     1:0 - Źródło (2.), 2:0 - Parszuto (11.), 3:0 - Ramsz (11.), 3:1 - Wysocki (17.), 4:1 - Kleban (25.).

Troll - ASJ Automotive Serwis 8:2 (2:1)
     0:1 - Raszewski (3.), 1:1 - Elminowski (10.), 2:1 - Dymiszkiewicz (15.), 3:1 - Rajkiewicz (16.), 4:1 - Rajkiwicz (19.), 5:1 - B. Kuliński (22.), 5:2 - Gawrylczyk (26.), 6:2 - Rajkiewicz (27.), 7:2 - J. Czyżak (29.), 8:2 - Rajkiewicz (30.).

Amatorzy/Marysieńka - Metrotest 0:6 (0:2)
     0:1 - Szewczuk (8.), 0:2 - Stępień (13.), 0:3 - Stępień (22.), 0:4 - Tytek (23.), 0:5 - Stępień (26.), 0:6 - Szewczuk (28.).

PKS - PC Koni 5:1 (1:1)
     0:1 - Murawski (8.), 1:1 - Goryszewski (14.), 2:1 - Pudlik (18.), 3:1 - Pudlik (24.), 4:1 - Tyburski (25.), 5:1 - Goryszewski (27.).

East Express - Pujan 8:3 (4:1)
     0:1 - Osak (8.), 1:1 - Rentflejsz (8.), 2:1 - Bieńko (9.), 3:1 - Lubowiecki (13.), 4:1 - Lubowiecki (15.), 5:1 - Chmielewski (19.), 5:2 - Adamczyk (21.), 6:2 - Prusek (25.), 7:2 - Woźny (25.), 7:3- Osak (26.), 8:3 - Prusek (28.).

Termoizol - EUH-E 7:1 (3:1)
     1:0 - Ł. Lewandowski (1.), 1:1 - Manulik (5.), 2:1 - Ulaszek (13.), 3:1 - Ulaszek (15.), 4:1 - Rad. Bewicz (19.), 5:1 - Rad. Bewicz (21.), 6:1 - Raf. Bewicz (27.), 7:1 - Ł. Lewandowski (29.).

Mecz Extom - Wiarus został przełożony na 26 lutego.