Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Sanok na zakończenie sezonu (łyżwiarstwo szybkie)

 
Elbląg, Sanok na zakończenie sezonu  (łyżwiarstwo szybkie) fot. nadesłana
Rek

 Na torze lodowym w Sanoku rozegrano V finałową edycję zawodów w łyżwiarstwie szybkim z cyklu Ogólnopolskich Zawodów Dzieci z udziałem m.in. zawodniczek i zawodników z UKS ”Viking” Elbląg.

Walkę o zwycięstwo rozegrano w sześciu kategoriach wiekowych: 10 lat i młodsi, 11, 12, 13, 14 i 15 lat. W imprezie udział wzięło ponad 200 zawodniczek i zawodników z 16 klubów. Zawody te zakończyły sezon łyżwiarski młodych panczenistów w kraju.
     Najlepiej wypadł Maciej Jank (UKS Viking Elbląg). Startując w kategorii 13-letnich łyżwiarzy(D-2) dwa razy wygrał biegi na 500m i 1000m a dwa razy uplasował się na 2. miejscach, co w klasyfikacji wielobojowej dało mu także drugie miejsce:
     13 lat (D-2) chłopcy (dystanse 3x 500 m, 1x 1000m, wielobój):
     2. Maciej Jank - 45.58 (1) 45.99 (2) 46.50 (2) 1:33.20 (1) (punktacja wielobojowa: 184,670 pkt.)
     Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się chłopcy startujący w kategorii 11-latków (E-2) – Miłosz Zawisza i Tymon Minkiewicz (UKS Viking Elbląg):
     11 lat (E-2) chłopcy (dystanse1x300m, 1x100m, 1x500m, wielobój):
     3. Miłosz Zawisza – 32.97 (4) 13.61 (4) 55.53 (3) (punktacja wielobojowa: 102,110pkt.)
     7. Tymon Minkiewicz - 33.98 (8) 13.61 (4) 59.04 (8) (punktacja wielobojowa: 106,630 pkt.)
     W tej samej kategorii wśród dziewcząt dobrze wypadła Kornelia Włodarska oraz Wiktoria Grzegorzewska, która tylko przez upadek na dystansie 300m nie zajęła wyższego miejsca w wieloboju:
     11 lat (E-2) dziewczynki (dystanse1x300m, 1x100m, 1x500m, wielobój):
     12. Kornelia Włodarska - 35.91 (8) 14.50 (10) 1:04.29 (13) (punktacja wielobojowa: 114,700 pkt.)
     13. Wiktoria Grzegorzewska - 42.85 (21) 13.99 (4) 59.32 (6) (punktacja wielobojowa: 116,160 pkt.)
     Na wyróżnienie zasługują chłopcy, którzy w biegu sztafetowy 4x400m w kategorii 10-12 lat zajęli 5. miejsce. W skład drużyny wchodzili: Miłosz Zawisza, Tymon Minkiewicz, Jędrzej Kowszyński i Mikołaj Florkowski.
     5. UKS ”Viking” Elbląg – 2:46,57
     Dobre miejsca zajmowali także najmłodsi,10-letni łyżwiarze(kategoria (E-1) - Mikołaj Florkowski i Kornelia Gibas (oboje UKS ”Viking Elbląg).
     10 lat i młodsi(E-1) chłopcy (dystanse 300 m, 300m, wielobój):
     10. Mikołaj Florkowski - 13.89 (7) 38.49 (12) (punktacja wielobojowa: 52,380 pkt.)
     10 lat i młodsi (E-1) dziewczynki (dystanse 100 m, 300m, wielobój):
     11. Kornelia Gibas - 14.27 (14) 37.96 (12) (punktacja wielobojowa: 52,230 pkt.)
     Satysfakcjonujące wyniki zanotował również, startujący w kategorii 15-latków (C-2) Paweł Ostrowski, który w klasyfikacji wielobojowej zajął 7. miejsce.
     15 lat ( C-2) chłopcy (dystanse 2 x 500 m, 1x1000m, 1x1500 m, wielobój):
     7. Paweł Ostrowski - 45.03 (7) 1:32.42 (7) 47.32 (8) 2:31.50 (8) (punktacja wielobojowa: 189,060 pkt.)
     Wśród 15-letnich dziewcząt(C-2) startowała jedyna reprezentantka Elbląga – Daria Darmorost (UKS Viking Elbląg), która w klasyfikacji wielobojowej zajęła 13. lokatę:
     15 lat ( C-2) chłopcy (dystanse 2 x 500 m, 1x1000m, 1x1500 m, wielobój):
     13. Daria Darmorost - 50.45 (13) 1:45.65 (14) 53.14 (16) 1:46.47 (14) (punktacja wielobojowa: 209,650 pkt.).

 


     W prowadzonej klasyfikacji generalnej V edycji zsumowano punkty zdobyte przez zawodniczki i zawodników oraz szkoły i kluby.
     Klasyfikacja klubów
     X miejsce – UKS ”Viking” przy SP-12 w Elblągu (23 pkt.). Sklasyfikowano 16 klubów.
     Klasyfikacja szkół
     VIII miejsce – SP 12 w Elblągu (21 pkt.). Sklasyfikowano 53 szkoły.
     Klasyfikacja Generalna Ogólnopolskich Zawodów Dzieci – „OTTO ICE CHALLENGE” – sezon 2015/16:
     10 lat i młodsi – chłopcy
     9.Mikołaj Florkowski (UKS ”Viking Elbląg) – 5 pkt.
     11 lat – dziewczynki
     16. Gibas Kornelia(UKS ”Viking Elbląg) – 1 pkt.
     11 lat - chłopcy
     7. Miłosz Zawisza – 8 pkt.
     8. Tymon Minkiewicz – 7 pkt.
     12. Jędrzej Kowszyński – 3 pkt.
(wszyscy UKS ”Viking Elbląg).
     11 lat – dziewczynki
     9. Wiktoria Grzegorzewska – 5 pkt.
     12. Kornelia Włodarska – 3 pkt.
     13 lat - chłopcy
     2. Maciej Jank (UKS ”Viking Elbląg) – 21 pkt.
     15 lat - dziewczynki
     13. Daria Darmorost (UKS ”Viking Elbląg) – 2 pkt.
     15 lat - chłopcy
     9. Paweł Ostrowski (UKS ”Viking Elbląg) – 7 pkt.
     Uzyskane przez elbląskich panczenistów wyniki nie są szczytem ich możliwości. Brak toru lodowego w mieście z ogromnymi tradycjami a także brak środków finansowych na organizację szkolenia i zgrupowań lodowych nie pozwalają osiągnąć więcej.

Ryszard Białkowski, trener UKS „Viking” przy SP 12
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety fashion z modą
Fototapety do łazienki
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Obraz na dibond 260x60 cm - Słoneczniki