Ścigali się (wrotkarstwo)

Na torze przy ul. Saperów rozegrane zostały Ogólnopolskie Zawody Wrotkarskie o mistrzostwo Uczniowskich Klubów Sportowych. Impreza ta jest zaliczana do tegorocznego Grand Prix Elbląga.

Ogólnopolskie Zawody Wrotkarskie o mistrzostwo Uczniowskich Klubów Sportowych i zarazem druga edycja Grand Prix Elbląga 2004 zgromadziła na starcie 61 zawodników z piętnastu szkół i pięciu klubów. Największym powodzeniem wśród chłopców cieszyła się kategoria dzieci starszych na dystansie 660 m, w której wystartowało 19 zawodników. Kategorię tę zdominowali elblążanie, którzy wywalczyli czołowe miejsca. Dwójka wrotkarzy z Olsztyna uplasowała się dopiero w końcówce stawki. Najlepiej zaprezentował się Artur Kisielewski, drugi był Damian Skibiak, a trzeci Mateusz Skowron (wszyscy UKS Viking).
     Kolejną mocno obleganą kategorią wśród chłopców była kat. młodzik na dystansie 1500 metrów. Wystartowało w niej 8 zawodników i znów w roli głównej wystąpili elblążanie: Mariusz Piątek i Kacper Cechowski (UKS Viking) oraz Sebastian Kłosiński (Orzeł).
     Natomiast wśród dziewcząt największym powodzeniem cieszyła się kat. junior na dystansie 300 m. Tutaj najlepiej zaprezentowała się Ewelina Tyburska z UKS Viking, wyprzedzając Ewelinę Przeworska z KS Orzeł oraz Katarzynę Szewczuk z UKS Viking.
     Kolejna trzeci już edycja odbędzie się w piątek 28 maja br. na torze wrotkarskim Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 12.