Ścisk w czołówce (halówka I)

W meczach 12. kolejki I ligi kolejne zwycięstwo odnotował lider zespół Mazurskich Mebli, który tym razem uporał się z ekipą 14.BUZL wygrywając 2:0. Po wygranej 1:0 z Przeciwlotnikiem na pozycji wicelidera umocniła się natomiast drużyna Asenhajmera, a jej najskuteczniejszy zawodnik Adam Boros objął przodownictwo w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Mazurskie Meble - 14.BUZL 2:0 (1:0)
     1:0 - Popiołek, 2:0 - Popiołek
     Drugie zwycięstwo tego dnia odniósł lider, który tym razem pewnie pokonał ekipę 14.BUZL. Obie bramki dla Mazurskich Mebli zdobył Robert Popiołek. Zawodnik MM najpierw w 5 min. meczu po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali, a drugim trafieniem popisał się tuż przed końcem spotkania ustalając wynik meczu na 2:0.

Victoria - DRE 0:0
     Zespół DRE w dwóch niedzielnych kolejkach wywalczył zaledwie jeden punkt dzięki bezbramkowemu remisowi z Victorią. Tak słaby dorobek punktowy sprawił, że DRE spadło w tabeli o jedną pozycję w dół. Dla Victorii, która do tej pory spisywała się ze zmiennym szczęściem, był to czwarty punkt tego dnia. Wcześniej Victoria pokonała British School/EPEC 2:0.

REM - British School/EPEC 3:1 (1:1)
     1:0 - T. Studziński, 1:1 - Niesiobędzki, 2:1 - T. Studziński, 3:1 - Trochowski
     Kolejne trzy punkty tego dnia zdobył obrońca mistrzowskiego tytuły, tym razem pewnie pokonując ekipę British School/EPEC. Dzięki tej wygranej REM awansował na czwarte miejsce w tabeli. Pierwszą bramkę dla REM zdobył już w 3 minucie Tomasz Studziński. Nie minęła jednak minuta i British po golu Michała Niesiobędzkiego wyrównało. W drugiej połowie lepiej grali już piłkarze REM, którzy zdobyli jeszcze dwie bramki odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Elwo - Cleaner 1:0 (1:0)
     1:0 - Jakubczyk
     Znajdujące się na trzeci miejscu w tabeli Elwo rozegrało trudny mecz z Cleaneram, który minionej niedzieli nie zaliczy do udanych. Przed południem Cleaner uległ aż 0:6 REM-owi, a teraz przegrał z Elwo. Jedyną bramkę w tym pojedynku zdobył w pierwszej połowie Paweł Jakubczyk. Po zmianie stron Elwo kontrolowało przebieg gry na parkiecie, nie pozwalając wyrwać sobie zwycięstwa.

Służby Miejskie - Fachman/Concordia 3:3 (1:1)
     1:0 - Krzeszewski, 1:1 - R. Szymański, 2:1 - Kowalewski, 2:2 - R. Szymański, 3:2 - Szałkowski, 3:3 - R. Szymański.
     Służby Miejskie w spotkaniu z Fachmanem trzy razy wychodziły na prowadzenie, a mimo tego nie potrafiły odnieść zwycięstwa. Prawdziwym "katem" dla ekipy Służb okazał się Robert Szymański, który trzykrotnie wyprowadzał swój zespół z tarapatów. Po raz pierwszy dokonał tego przed przerwą, kiedy to strzelił bramkę na 1:1. W drugiej odsłonie tego pojedynku Służby jeszcze dwa razy wychodziły na prowadzenie za sprawą Arkadiusza Kowalewskiego i Piotra Szałkowskiego, ale dwukrotnie do remisów doprowadzał Szymański.

Przeciwlotnik - Asenhajmer 0:1 (0:1)
     0:1 - Boros
     Po raz kolejny Adam Boros pokazał, że jest mocnym punktem swojego zespołu i koledzy z drużyny mogą na niego liczyć niemal w każdej sytuacji. W przedpołudniowej kolejce Boros popisał się dwoma celnymi trafieniami, natomiast w meczu z Przeciwlotnikiem jego bramka dała Asenhajmerowi zwycięstwo i kolejne trzy punkty. Przeciwlotnik, który w ostatnich meczach prezentował się bardzo dobrze, minionej niedzieli na pewno nie zaliczy do udanych. Zaledwie jeden punkt w dwóch meczach to bilans poniżej możliwości tego zespołu.

Amatorzy - Kromet 6:2 (2:1)
     1:0 - Skocki, 1:1 - Gilarski, 2:1 - Skocki, 3:1 - Hauer, 3:2 - Grzelak, 4:2 - Płotka, 5:2 - Skocki, 6:2 - Bukiert
     Najwyższe jak do tej pory zwycięstwo w tym sezonie odnieśli Amatorzy w spotkaniu z sąsiadującym w tabeli Krometem. Tylko w pierwszej połowie mogliśmy oglądać dość wyrównaną walkę, jednak z upływem czasu coraz bardziej rosła przewaga Amatorów. Bardzo dobrze w tym zespole zaprezentował się Marek Skocki, zdobywca trzech bramek. Po tej porażce Kromet spadł na przedostatnią pozycję w tabeli i na siedem kolejek przed końcem znalazł się w dość trudnej sytuacji.

EC - Alstom 1:0 (1:0)
     1:0 - Szulc
     Tylko jedną bramkę zobaczyli kibice w ostatnim meczu 12. kolejki. Oba zespoły walczyły nieustępliwie na całej długości i szerokości boiska, ale o większym szczęściu mogą mówić piłkarze EC. To właśnie oni w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie po ładnym strzale Cezariusza Szulca. Po zmianie stron, mimo że oba zespoły miały jeszcze kilka podbramkowych okazji, wynik nie uległ już zmianie.

Pauzowały: Stokrotki

Klasyfikacja strzelców po 10 kolejkach:

12 bramek:
     Adam Boros (Asenhajmer)

10 bramek:
     Jacek Józefowski (Elwo), Marcin Wielgat (14.BUZL), Tomasz Studziński (REM), Paweł Jernat (MM)

9 bramek:
     Maciej Szechlicki (Cleaner), Robert Szymański (Fachman/Concordia)

Zawodnicy ukarani:
     Aleksander Olber (DRE), Dariusz Lipiński (Victoria), Marcin Wojtaś (EC), Krzysztof Kamiński (Cleaner), Krzysztof Gołębiowski (Asenhajmer), Krzysztof Bukiert (Amatorzy), Leszek Gilarski (Kromet), Sławomir Heida (Fachman/Concordia) - kara finansowa.
     Piotr Kołecki (Stokrotki), Radosław Sobczak (Cleaner), Daniel Abucewicz (Alstom), Paweł Zieliński (14.BUZL) - kara meczu.

W następnej 13 i 14 kolejce, które rozegrane zostaną 22 lutego (niedziela) spotkają się: Cleaner - Służby Miejskie (godz. 09.35), British School/EPEC - Elwo (10.10), DRE - REM (10.45), Asenhajmer - EC (11.20), 14.BUZL - Victoria (11.55), Kromet - Mazurskie Meble (12.30), Stokrotki - Amatorzy (13.05). Pauzuje: Alstom
     14. kolejka: Victoria - Kromet (16.00), REM - 14.BUZL (16.35), Elwo - DRE (17.10), Służby Miejskie - British School/EPEC (17.45), Mazurskie Meble - Stokrotki (18.20), Przeciwlotnik - Cleaner (18.55), EC - Fachman/Concordia (19.30), Alstom - Asenhajmer (20.05). Pauzują: Amatorzy.