Ścisk w czołówce (halówka II)

Dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach odniósł prowadzący w tabeli Pujan i coraz większymi krokami zbliża się do I ligi. Natomiast ciekawie zapowiada się walka o dwa pozostałe miejsca premiowane awansem, bo w tej walce pozostało jeszcze sześć zespołów.

Do zakończenia rozgrywek pozostało pięć kolejek i, jak do tej pory, na najlepszej drodze do awansu jest lider Pujan, który nadal utrzymuje sześciopunktową przewagę nad kolejnym zespołem. W sobotę Pujan odniósł dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie, tym razem pokonując Karo 7:1. Spotkanie, zresztą jak wskazuje sam wynik, toczyło się pod dyktando lidera, choć w pierwszej połowie kibice zobaczyli zaledwie jedną bramkę. W 11 min. do siatki rywali trafił Paweł Banaszek. Po przerwie swoją przewagę lider udokumentował kolejnymi trafieniami. Po dwa razy do siatki rywali trafili Tomasz Szopiński i Jarosław Grochowski, a raz Daniel Czajka i Adam Osak. Karo odpowiedziało tylko jednym trafieniem Piotra Kamińskiego.

Szczęście Metrotestu
     O sporym szczęściu może mówić wicelider, który szalę zwycięstwa przechylił na swoją stronę dopiero w ostatnich minutach pojedynku. Metrotest grał z niżej notowanym Krometem, ale na boisku nie było widać różnicy, jaka w tabeli dzieli obie ekipy. Raz jedna, raz druga drużyna stwarzała sytuacje podbramkowe, ale czyste konto zachowywali obaj bramkarze. Dopiero w 13 min. Paweł Woliński strzałem z dystansu pokonał bramkarza Metrotestu i Kromet wyszedł na prowadzenie. Jednobramkowe prowadzenie Krometu utrzymywało się do 26 minuty. Im bliżej końca spotkania, tym ataki Metrotestu stawały się coraz groźniejsze. Wreszcie w 26 min. do remisu doprowadził Wojciech Boniecki, a dwie minuty później zwycięską bramkę dla Metrotestu zdobył Andrzej Tomiałojć.

Przełamali się
     Po dwóch z rzędu remisach wreszcie komplet punktów wywalczył Wiarus, który nie miał problemów z pokonaniem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wprawdzie już w 1 min. szpital objął prowadzenie po golu Piotra Dziąbowskiego, ale były to dla WSZ miłe złego początki. Kolejne akcje pokazały, że przewagę w tym pojedynku posiadać będzie Wiarus. Już w 4 min. do remisu doprowadził Michał Boryczewski, a niespełna minutę później Wiarus prowadził już po golu Tomasza Gierki. Po zmianie stron bramki strzelali już tylko piłkarze Wiarusa. W ostatnich dziesięciu minutach do siatki rywali trafiali Igor Tarnopolski, Cezar Chwoszcz oraz Tomasz Bandurski.

Postrzelali sobie
     Wspaniałą formą strzelecką popisał się w sobotę Dariusz Tyburski z ekipy PKS. Jego zespół pokonał ostatni w tabeli AZS Jański 7:2, a sześcioma trafieniami popisał się wspomniany Tyburski. Jedną bramkę dla PKS-u dołożył Rafał Pudlik. Rywale odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami, których autorami byli Ireneusz Brzezicki i Artur Kozłowski.
     Pewne zwycięstwo zanotowała czwarta w tabeli Lira, pokonując 6:2 ADI. Aż cztery bramki zdobył najskuteczniejszy w szeregach Liry Tomasz Sielezin, a po jednym trafieniu dołożyli Karol Kliński i Arkadiusz Kurowski. Natomiast ADI stać było jedynie na dwa celne trafienia.
     Problemów z wygraną nie miała także piąta drużyna ligi PKP, które pokonało Neksusa 6:2. Wprawdzie jeszcze w 20 min. po bramce Tomasza Stelmacha Neksus przegrywał tylko 2:3, ale ostatnie fragmenty pojedynku to przewaga PKP, które zdobyło jeszcze trzy bramki. Kolejne trzy trafienia dołożył najskuteczniejszy strzelec ligi Tomasz Nowicki, który z 27 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców.
     Podobnie łatwe punkty zdobył Troll pokonując 4:2 Amatorów.

Walka do końca
     Natomiast ciekawy przebieg miał pojedynek, w którym Specjal II uległ East Express 2:3. Początek pojedynku to przewaga ekipy East Express, która po golach Pawła Bieńko i Piotra Rentflejsza prowadziła 2:0. Wystarczyły jednak dwie minuty, by po golach Łukasza Wolaka był remis 2:2. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, zwycięską bramkę z przedłużonego rzutu karnego zdobył dla East Express Paweł Prusek.

Komplet wyników 10. kolejki:
     WSZ - Wiarus 1:5 (1:2)
     1:0 - Dziąbowski (1.), 1:1 - Boryczewski (4.), 1:2 - Gierko (5.), 1:3 - Tarnopolski (21.), 1:4 - Chwoszcz (27.), 1:5 - Bandurski (30.).
     Specjal II - East Express 2:3 (1:2)
     0:1 - Bieńko (3.), 0:2 - Rentflejsz (7.), 1:2 - Wolak (15.), 2:2 - Wolak (17.), 2:3 - Prusek (30.).
     ADI - Lira 2:6 (1:2)
     1:0 - Kieżlich (6.), 1:1 - Kliński (13.), 1:2 - Sielezin (15.), 2:2 - Witek (18.), 2:3 - Sielezin (23.), 2:4 - Kurowski (26.), 2:5 - Sielezin (29.), 2:6 - Sielezin (30.).
     Amatorzy - Troll 2:4 (1:2)
     1:0 - Wulczyński (4.), 1:1 - Ł. Kuliński (11.), 1:2 - Szmidt (13.), 1:3 - J. Czyżak (26.), 1:4 - J. Czyżak (26.), 2:4 - Wulczyński (29.).
     Pujan - Karo 7:1 (1:0)
     1:0 - Banaszek (11.), 2:0 - Szopiński (19.), 3:0 - Czajka (21.), 3:1 - Kamiński (23.), 4:1 - Szopiński (27.), 5:1 - Osak (27.), 6:1 - Grochowski (29.), 7:1 - Grochowski (29.).
     PKS - AZS Jański 7:2 (4:1)
     1:0 - Tyburski (5.), 1:1 - Brzezicki (6.), 2:1 - Tyburski (7.), 3:1 - Tyburski (13.), 4:1 - Tyburski (14.), 5:1 - Tyburski (18.), 5:2 - Kozłowski (27.), 6:2 - Pudlik (27.), 7:2 - Tyburski (30.).
     Metrotest - Kromet 2:1 (0:1)
     0:1 - Woliński (13.), 1:1 - Boniecki (26.), 2:1 - Tomiałojć (28.).
     Neksus - PKP 2:6 (1:3)
     0:1 - T. Nowicki (2.), 1:1 - Tkaczyk (2.), 1:2 - T. Nowicki (6.), 1:3 - Kurowski (14.), 2:3 - Stelmach (20.), 2:4 - T. Nowicki (23.), 2:5 - P. Nowicki (27.), 2:6- Wojciechowski (28.).