Sebastian Kłosiński potwierdził klasę (short-track)

Elbląg, Sebastian Kłosiński (w zielonym stroju) wyciężył w swojej kategorii wiekowej w całym cyklu zawodów rankingowych, zdobył też Puchar Polski
Sebastian Kłosiński (w zielonym stroju) wyciężył w swojej kategorii wiekowej w całym cyklu zawodów rankingowych, zdobył też Puchar Polski (fot. PS)

Elbląg przez dwa dni był stolicą short-tracka. Na lodowisku MOSiR-u w sobotę rozgrywano Ogólnopolskie Zawody Rankingowe, a w niedzielę ostatnią edycję Pucharu Polski. Sebastian Kłosiński z elbląskiego Orła zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w całym cyklu zawodów rankingowych, zdobył też Puchar Polski. Zobacz fotoreportaż.

W szóstych zawodach rankingowych w swoich kategoriach wiekowych nie mieli godnych przeciwników Sebastian Kłosiński i Weronika Surowiec z elbląskiego Orła oraz Anna Dałek z Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego Olsztyn, którzy wygrali wszystko w swoich grupach wiekowych.
       Mocną ekipę początkujących zawodniczek zaprezentował Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy z Olsztyna. W kategorii juniorek „F” na dystansach 222 m i 500 m trzy miejsca na podium zajmowały olsztynianki, a najlepszą okazała się Ania Dałek, zwyciężając w wieloboju.
       W juniorach „E” na identycznych dystansach i w wieloboju triumfowała Weronika Surowiec z elbląskiego Orła. Jej siostra Marika, startując w juniorkach „D”, zajmowała miejsca: 3. na 1000 m, 2. na 500 m i 3. w wieloboju. Natomiast Rafał Adamkowski z Orła był drugi na 500, trzeci na 1000 m i w wieloboju. W kategorii junior „C” Natalia Kłosińska była piąta na 500 m, trzecia na 1000 m i w wieloboju. W juniorach „B” we wszystkich konkurencjach zwyciężył Sebastian Kłosiński.
       Po podsumowaniu wyników po sześciu OZR, w klasyfikacji końcowej okazało się, że elblążanie zajęli wysokie lokaty po sezonie 2009/2010. W kategorii junior „D” – 1. Rafał Adamkowski i 4. Marika Surowiec, „C” – 4. Natalia Kłosińska, „B” – 1. Sebastian Kłosiński, 3. Michał Domański.
       W niedzielnych zawodach Pucharu Polski, kończących rywalizację w sezonie, ścigano się na dystansach 1500 i 500 m. Najlepsze miejsca elblążan w tych biegach: kobiety – dwukrotnie 15. Mariola Rybak, 20. i 26. Natalia Kłosińska; mężczyźni – 8. i 32. Michał Domański, 9. i 3. Sebastian Kłosiński.
       Po ostatnich, szóstych zawodach Pucharu Polski w Elblągu, okazało się, że Puchar Polski w sezonie 2009/2010 w kategorii mężczyzn zdobył Sebastian Kłosiński z Orła Elbląg, na 11. miejscu sklasyfikowany został Michał Domański także z Elbląga. W rywalizacji kobiet najlepsze miejsca zawodniczek z województwa to 12. lokata Pauliny Uchman i 13. Hanny Olszewskiej z Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego z Olsztyna.
       Przed dekoracja najlepszych shorttrackowców odbyła się miła uroczystość. Ikona polskiego łyżwiarstwa, Helena Pilejczyk, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Squaw Valley otrzymała list gratulacyjny od prezydenta Elbląga Henryka Słoniny z okazji rocznicy 50-lecia tego wydarzenia. Uzupełnieniem do listu był efektowny puchar i pęk czerwonych róż. Jubilatka, która wróciła z Vancouver, gdzie była honorowym gościem olimpiady, nie kryla wzruszenia, dziękując za pamięć. W uroczystości uczestniczyli Zbigniew Lewicki, prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, Artur Zieliński, wiceprezydent Elbląga i władze sportowe miasta.