Sebastian „Srebrny” Kłosiński

Elbląg, Sebastian „Srebrny” Kłosiński
Sebastian „Srebrny” Kłosiński (fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

Ze srebrnym medalem wrócił z mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim Sebastian Kłosiński. Od zawodnika Orła Elbląg lepszy był tylko Piotr Michalski z Górnika Sanok. Wśród kobiet Iga Wojtasik z Vikinga Elbląg zajęła doskonałe 8. miejsce.

Rok 2017 łyżwiarze szybcy zakończyli mistrzostwami Polski w wieloboju sprinterskim w Tomaszowie Mazowieckim. Konkurencja ta polega na jak najszybszym przejechaniu dystansów 500 m i 1000 m (po dwa przejazdy na każdym dystansie).
       Na mistrzostwach doskonale spisał się Sebastian Kłosiński, który ostatecznie został sklasyfikowany na drugim miejscu. Zawodnik Orła Elbląg od początku zawodów spisywał się doskonale. W sobotnim (16 grudnia) przejeździe na 500 metrów uplasował się na trzeciej pozycji (35:88 sek.). Swoją pozycję poprawił w wyścigu na 1000 metrów, gdzie z czasem 1:10:59 zajął drugie miejsce. I tym samym po sobotniej części zawodów zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
       Niedziela zaczęła się od wyścigu na 500 metrów. Czas 36:02 sekundy dał elbląskiemu zawodnikowi czwartą lokatę. I wszystko musiało wyjaśnić się na „koronnym” dystansie Sebastiana Kłosińskiego 1000 metrów. Czas 1:10:66 minuty oznaczał drugie miejsce w wyścigu i srebrny medal mistrzostw Polski.
       - Teraz chwila odpoczynku i zaczynamy przygotowania do Igrzysk Olimpijskich – tak Sebastian Kłosiński skomentował swój występ w Tomaszowie Mazowieckim.
       Mistrzem Polski został Piotr Michalski z Górnika Sanok, który wygrał wszystkie cztery wyścigi. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Artur Nogal z Fundacja ŁiSW Legia Warszawa.
       W zawodach kobiet Iga Wojtasik z Vikinga Elbląg zajęła doskonałe 8. miejsce. Zawodniczka elbląskiego Vikinga trzy razy plasowała się na siódmej pozycji (2 x w wyścigu na 1000 metrów i na 500 metrów) oraz zajęła 12. miejsce w biegu na 500 metrów.

• Brawo Seba Brawo Iga :) To są wyniki. Niech miasto przychylniej teraz spojrzy na ten sport przy podziale środków finansowych ;) Miały być dyscypliny priorytetowe i gdzie ten podział? Pozdro dla dzielących tymi finansami.
  • właśnie a nie ładowanie kasy w kopaczy z pseudo olimpii i ich drzących gęby kiboli. !!!