Sezon tenisowy rozkręca się na dobre

Elbląg, Sezon tenisowy rozkręca się na dobre

Miłośnicy tenisa ziemnego w rozpoczętym nie tak dawno sezonie, na brak zajęć narzekać nie mogą. Nie tak dawno został zorganizowany turniej dla najmłodszych, natomiast dorośli gracze w każdą niedzielę mogą rywalizować w rozgrywkach tenisowych challenge.

Choć sezon tenisowy dopiero się rozkręca, to atrakcji oraz okazji do rywalizacji w pierwszym miesiącu nie brakuje. Z propozycji mogą skorzystać zarówno dorośli jak i najmłodsi fani tej dyscypliny sportu. I właśnie z myślą o nich nie tak dawno, na kortach przy ul. Agrykola zorganizowany został turniej w którym dzieci i młodzież rywalizowały w siedmiu kategoriach wiekowych.
       Wśród najmłodszych do lat ośmiu najlepszy okazał się Wojciech Pękalski, drugi był Leszek Wójcik, a trzeci Tomasz Płocharczyk. W kategorii do lat 9 triumfował Piotr Kowalik, przed Jakubem Majewskim, a na najniższym stopniu podium zawody ukończył Damian Woodbridge. Równie ciekawie wyglądała rywalizacja wśród dzieci do lat 10. Najlepiej na korcie zaprezentowała się Julia Bierońska, która w końcowej klasyfikacji zostawiła za sobą dwóch chłopców. Drugie miejsce zajął Oskar Witek, a trzeci był Jakub Kasprzycki. Wśród dwunastolatków rozegrano osobno turnieje dla dziewcząt i chłopców. W gronie przedstawicielek płci pięknej zwyciężyła Julia Bierońska, na drugim miejscu zawody ukończyła Zuzia Stefańska, a na trzecim Daria Jargieła. U chłopców zwyciężył Hubert Sroka, a drugi był Maciej Kozibut. Ostatnie dwie kategorie wiekowe to do lat 15 i 18. W pierwszej wygrał Mateusz Stankiewicz, drugi był Jakub Wrzosek, a trzeci Marcin Statek, natomiast w najstarszej kategorii najlepszym tenisistą okazał się Michał Borzestowski, drugą lokatę zajął Piotr Oleszczuk, a na najniższym stopniu podium znalazła się Julia Połczyńska.
       Oprócz walki o medale, przyznano także nagrodę specjalną. Wyróżnienie dla najwaleczniejszego zawodnika trafiło do Martyny Burzyńskiej.
       Turniej dla dzieci i młodzieży to nie jedyne tenisowe wydarzenie ostatnich dni. Ciekawym pomysłem na tegoroczny sezon są rozgrywki Challage Tennis Score & MOSiR, czyli tenisowej piramidy. Przed sezonem zawodnicy zostali ustawieni w tzw. piramidę, osobną dla kobiet i open. W tej drugiej do rywalizacji zgłosiło się 54 graczy, natomiast wśród przedstawicielek płci pięknej możemy obserwować w akcji 29 tenisistek. Mecze rozgrywane są w każdą niedzielę od godz. 17.00 na kortach przy ul. Agrykola. Więcej informacji o rozgrywkach można uzyskać dzwoniąc pod nr 693-252-096 (Mateusz Skorek).